Судове рішення #12594121

Справа № 2-952/2010 р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

   30 листопада 2010 року Татарбунарський районний суд Одеської області  в складі:

головуючого - судді                       Приймак Г.І.    

при секретарі                                  Герман В.Ф.        

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Татарбунари справу за позовом ОСОБА_1 до Базар’янської сільської ради Татарбунарського району Одеської області з викликом третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про визнання права власності на будинок,

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з позовом до Базар’янської сільської ради Татарбунарського району Одеської області, в якому просить визнати за ним право власності на будинок, посилаючись на наступні обставини.

ІНФОРМАЦІЯ_1 року в с.Базар’янка Татарбунарського району Одеської області помер його батько ОСОБА_4, після смерті якого в АДРЕСА_1 залишився житловий будинок з будівлями та спорудами, які позивач  має право успадкувати по закону в порядку першої черги, крім нього на спадщину мають право також його матір та брат - ОСОБА_2 та ОСОБА_3, однак вони відмовляються від своєї частини спадку на користь позивача.

Отримати свідоцтво про право власності на спадкове майно позивач не має змоги, оскільки Татарбунарська державна нотаріальна контора відмовила йому в цьому, мотивуючи відмову відсутністю правовстановлюючого документу на ім’я спадкодавця на будівлю, а БТІ на померлих такий документ не видає.  

Тому ОСОБА_1 просить постановити рішення, яким визнати за ним право власності на вказаний будинок з будівлями та спорудами, надаючи суду докази того, що спадкове майно дійсно належало його батькові, а він фактично прийняв спадок, так як він постійно проживав у вказаному будинку.

Позивач до судового засідання не з’явився, але надав заяву, в якій просив справу слухати за його відсутності, позовні вимоги підтримує повністю.

Представник Базар’янської сільської ради Татарбунарського району Одеської області в судове засідання не з’явився, надав суду заяву, в якій просив заслухати справу за його  відсутності, проти  задоволення позовних вимог не заперечував.

    Треті особи — ОСОБА_3 та ОСОБА_2 до судового засідання не з’явилися, але надали заяви, в яких позовні вимоги визнали повністю, не заперечували проти того, щоб право власності на будинок було визнано за позивачем, від своєї частини спадку відмовилися на користь останнього.

   У зв’язку з тим, що судовий розгляд даної справи проводився у відсутності в судовому засіданні осіб, які беруть участь у справі, згідно ст.197 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.    

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.

Згідно копії свідоцтва про смерть НОМЕР_1 (а.с.5), ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року.

Із копії технічного паспорту на будинок по АДРЕСА_1 (а.с.9) та генерального плану до нього (а.с.10-12) вбачається, що у вказаних документах відсутні відомості про власника, що підтверджує відсутність правовстановлюючого документу на вказане нерухоме майно.    

Згідно довідки МБТІ, вартість спадкового житлового будинку складає 165377 грн. (а.с.13).

Із листа нотаріуса (а.с.14) видно, що ОСОБА_1 відмовлено у видачі свідоцтва про право власності на спадщину по закону у зв’язку з відсутністю у спадкодавця правовстановлюючого документу на будинок.

 З копії свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 (а.с.6) вбачається , що батьками ОСОБА_1, є ОСОБА_4 та ОСОБА_2.      

      Довідкою №623 від 09.11.2010 року, виданою Базар’янською сільською радою Татарбунарського району Одеської області підтверджується, що відповідно до господарської книги №4, особистий рахунок №233, за покійним ОСОБА_4 значиться житловий будинок, за адресою: АДРЕСА_1

    Відповідно до ст. 1216 ЦК України, спадкуванням є перехід прав та обов’язків /спадщини/ від фізичної особи, яка померла /спадкодавця/, до інших осіб /спадкоємців/. Спадкування здійснюється за заповітом або за законом, як передбачено ст.1217 ЦК України.

Відповідно до ст. 1261 ЦК України, у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця,  у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Згідно ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину чи не прийняти її.

     В судовому засіданні з достовірністю встановлено, що позивач є спадкоємцем першої черги після смерті ОСОБА_4. Але отримати свідоцтво про право власності на спадок по закону в установленому законом порядку позивач не має можливості через відсутність у спадкодавця правовстановлюючого документу на вказане нерухоме майно, а тому, суд вважає можливим захистити права позивачки та визнати за ним право власності на житловий будинок з будівлями та спорудами, які розташовані по АДРЕСА_1  Одеської області, що належали його батькові ОСОБА_4.

Керуючись ст.ст. 58, 59, 60, 197, 213, 215 ЦПК України, ст.ст. 1216, 1217, 1261, 1268  ЦК України, суд,

В И Р І Ш И В:

 

  Позов ОСОБА_1 до Базар’янської сільської ради Татарбунарського району Одеської області про визнання права власності на будинок - задовольнити.

  Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок з будівлями та спорудами, розташованими по АДРЕСА_1 Одеської області, які залишилися після смерті його батька ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року.  

  Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Одеської області через Татарбунарський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя                                   Приймак

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація