Судове рішення #12594118

Справа № 2-950/2010 р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

 

 30 листопада 2010 року Татарбунарський районний суд Одеської області  в складі:

головуючого - судді                       Приймак Г.І.    

при секретарі                                  Герман В.Ф.        

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Татарбунари цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Жовтоярської сільської ради Татарбунарського району Одеської області про визнання права власності на  житловий будинок,

В С Т А Н О В И В:

Позивачка звернулася до суду з позовом до Жовторської сільської ради Татарбунарського району Одеської області, в якому просить визнати за нею право власності на житловий будинок, посилаючись на наступні обставини.

ІНФОРМАЦІЯ_1 року в с. Маразліївка Татарбунарського району Одеської області померла її мати ОСОБА_2, після смерті якої в цьому селі по АДРЕСА_1, залишився житловий будинок, який позивачка має право успадкувати по закону в порядку першої черги. Інших спадкоємців ні по закону ні по заповіту немає.  

Отримати свідоцтво про право власності на спадкове майно позивачка не має змоги, оскільки Татарбунарська державна нотаріальна контора відмовила їй в цьому, мотивуючи відмову відсутністю правовстановлюючого документу на ім’я спадкодавця на будівлю, а БТІ на померлих такий документ не видає.  

Тому ОСОБА_1 просить визнати за нею право власності на вказаний будинок, надаючи суду докази того, що спадкове майно дійсно належало її матері.

Позивачка в судове засідання не з’явилася, але надала заяву, в якій просила справу слухати у її відсутність, позовні вимоги підтримала.

Представник Жовтоярської сільської ради Татарбунарського району Одеської області в судове засідання не з’явився, надав суду заяву, в якій просив заслухати справу за його  відсутності, проти  задоволення позовних вимог не заперечував.

    У зв’язку з тим, що судовий розгляд даної справи проводився у відсутності в судовому засіданні осіб, які беруть участь у справі, згідно ст.197 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.    

   Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.

 Згідно копії свідоцтва про смерть НОМЕР_1 (а.с.6), ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року.

 Із копії технічного паспорту на будинок по АДРЕСА_1 (а.с.4) вбачається, що у вказаному документі відсутні відомості про власника, що підтверджує відсутність правовстановлюючого документу на вказане нерухоме майно.    

   Згідно довідки МБТІ, вартість спадкового житлового будинку складає 40436 грн. (а.с.10).

  Із листа нотаріуса (а.с.14) видно, що ОСОБА_1 відмовлено у видачі свідоцтва про право власності на спадщину по закону у зв’язку з відсутністю у спадкодавця правовстановлюючого документу на будинок.

  З копії свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 (а.с.8) вбачається, що батьками позивачки ОСОБА_1, є  ОСОБА_4 та ОСОБА_5.      

  З копії свідоцтва про одруження НОМЕР_3 (а.с.19) видно, що позивачка в 2003 році уклала шлюб з ОСОБА_6 та змінила призвіще з «ОСОБА_1» на «ОСОБА_1».

 З копії довідки виданої відділом реєстрації актів цивільного стану Татарбунарського районного управління юстиції Одеської області №185/3-63 (а.с.11) видно, що в 1962 році батьки позивачки уклали шлюб.  

 З копії свідоцтва про розірвання шлюбу (а.с.7) видно, що в 1973 році мати позивачки розірвала шлюб з ОСОБА_4

  З копії свідоцтва про укладення шлюбу (а.с.20) вбачається, що в 1973 році мати позивачки уклала шлюб з ОСОБА_7 та змінила призвіще з «ОСОБА_2» на «ОСОБА_2».

    Відповідно до ст.1216 ЦК України, спадкуванням є перехід прав та обов’язків /спадщини/ від фізичної особи, яка померла /спадкодавця/, до інших осіб /спадкоємців/. Спадкування здійснюється за заповітом або за законом, як передбачено ст.1217 ЦК України.

Відповідно до ст. 1261 ЦК України, у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця,  у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Згідно ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину чи не прийняти її.

      У судовому засіданні з достовірністю встановлено, що ОСОБА_1, як дочка померлої є спадкоємцем по закону в порядку першої черги. Судом також встановлено, що будинок дійсно належав її померлій матері ОСОБА_2 на праві приватної власності.

    У зв’язку з вищевказаним, суд вважає, що за ОСОБА_1, повинно бути визнано право власності на будинок, розташований по АДРЕСА_1, який залишився після смерті її матері ОСОБА_2.  

Керуючись ст.ст. 58, 59, 60, 197, 213, 215 ЦПК України, ст.ст.1216, 1217, 1261, 1268  ЦК України, суд,

В И Р І Ш И В:

   

  Позов ОСОБА_1 до Жовтоярської сільської ради Татарбунарського району Одеської області про визнання права власності на  житловий будинок -  задовольнити.

  Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок, розташований по АДРЕСА_1, які залишилися після смерті її матері ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року.  

  Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Одеської області через Татарбунарський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя                                   Приймак

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація