Судове рішення #12594087

                                  Справа № 2-879/2010 рік

                                             

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

               

 30 листопада 2010 року   Татарбунарський районний суд Одеської області в складі:

головуючої - судді                         Приймак Г.І.

при секретарі                              Герман В.Ф.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у місті Татарбунари цивільну справу за позовом КЗ «Ізмаїльської загальноосвітньої школи-інтернат І-ІІ ступенів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування» в інтересах ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до ОСОБА_4, з викликом третьої особи яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору служби по справам неповнолітніх дітей Татарбунарської райдержадміністрації Одеської області про стягнення аліментів,

В С Т А Н О В И В:

   Позивач звернувся до суду з позовом в інтересах ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3  про стягнення аліментів з ОСОБА_4, посилаючись на слідуючі обставини.

  Мати дітей ОСОБА_5 померла ІНФОРМАЦІЯ_4 року.

  18.10.2005 року рішенням Татарбунарського районного суду Одеської області відповідач ОСОБА_4 був позбавлений батьківських прав відносно своїх дітей ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, але питання про стягнення з нього аліментів не розглядалося.

  26.01.2010 року розпорядженням Татарбунарської районної державної адміністрації Одеської області про влаштування в державний заклад дітей, на повне державне забезпечення були визначені діти: ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3.

  З 29 січня 2010 року ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 постійно проживають в дитячій установі КЗ ««Ізмаїльської загальноосвітньої школи-інтернат І-ІІ ступенів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування», тому згідно ст.245 СК України функції опікуна та піклувальника покладаються на адміністрацію цього закладу.        

Тому КЗ «Ізмаїльська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування»    змушена звернутись до суду з позовом про примусове стягнення аліментів  у розмірі 1/2 частини усіх видів заробітку щомісячно.  

    Позивач у судове засідання не з’явився, але направив заяву у якій просив справу розглянути у його відсутність,  позовні вимоги підтримав.

    Відповідач у судове засідання двічі не з'явився, будучи належним чином повідомлений про день, час та місце розгляду справи, заяви до суду про причину неявки не надіслав. Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.    

   Третя особа представник служби по справам неповнолітніх дітей Татарбунарської райдержадміністрації Одеської області в судове засідання не з’явився, але направив заяву у якій просив справу розглянути у його відсутність, проти задоволення позовних вимог не заперечував.  

   Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.

  Із копії розпорядження Татарбунарської районної державної адміністрації Одеської області від 26.01.2010 року (а.с.2) вбачається, що дітей ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 було вирішено влаштувати в державний заклад на повне державне забезпечення.

   Із рішенням Татарбунарського районного суду Одеської області від 18.10.2005 року (а.с.3) видно, що відповідач ОСОБА_4 був позбавлений батьківських прав відносно своїх дітей ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3.  

З копій свідоцтв про народження (а.с.4-6) вбачається, що батьками ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3 є ОСОБА_4 та ОСОБА_5.

Із довідок виданих КЗ «Ізмаїльської загальноосвітньої школи-інтернат І-ІІ ступенів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування» (а.с.9-10) вбачається, що діти ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3

дійсно навчаються в КЗ «Ізмаїльської загальноосвітньої школи-інтернат І-ІІ ступенів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування» та знаходяться на повному державному забезпеченні.  

   Відповідно до ч.2 ст. 166 Сімейного Кодексу України, особа, позбавлена батьківських прав, не звільняється від обов’язку щодо утримання дитини.

   Відповідно до ч.2 ст. 248 Сімейного Кодексу України, влаштування дитини до закладу, зазначеного у частині першій цієї статті, не припиняє права дитини на аліменти, пенсії, інші соціальні виплати, а також на відшкодування шкоди у зв’язку з втратою годувальника.

   Відповідно до  ст.191 Сімейного Кодексу України аліменти на дітей присуджуються за рішенням суду з дня пред’явлення позову, тобто у даному випадку з 11 жовтня 2010 року.

     Керуючись ст.ст. 166 ч.2, 248 ч.2, ч.2 ст.182, 191  Сімейного Кодексу України, ст.ст. 58-60, 197, 213, 215, 224-226 ЦПК України, суд,

В И Р І Ш И В:

Стягувати аліменти з ОСОБА_4, який народився ІНФОРМАЦІЯ_5 року в селі Весела Балка Тузлівської сільської ради Татарбунарського району Одеської області, на користь комунального закладу  КЗ «Ізмаїльської загальноосвітньої школи-інтернат І-ІІ ступенів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування» на утримання дітей – ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, у розмірі 1/2 частини всіх видів заробітку щомісячно, починаючи з 11 жовтня 2010 року до повноліття сина ОСОБА_1, тобто до 07.12.2013 року, але мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

   Стягнути з ОСОБА_4 держмито на користь держави  в розмірі 51 грн.

   Стягнути з ОСОБА_4 витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи Татарбунарським районним судом Одеської області у розмірі 120 грн.    

   Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 10 днів з дня отримання його копії.

   Рішення може бути оскаржене позивачем до апеляційного суду Одеської області через Татарбунарський районний суд протягом 10 днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня отримання копії рішення.

    У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення, заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в апеляційному порядку.

   Суддя                                       Приймак

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація