Судове рішення #12594075

                               Справа № 2-о-68/2010р.

     

   

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

  09 грудня 2010 року Татарбунарський районний суд Одеської області у складі:

головуючого – судді                          Приймак Г.І.

при секретарі                                Герман В.Ф.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Татарбунари цивільну справу за заявою ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 з викликом представника АДРЕСА_1 про встановлення факту родинних відносин,-

В С Т А Н О В И В:  

 

  ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою в інтересах ОСОБА_2, у якій просить встановити факт родинних відносин, посилаючись на наступні обставини.

  ІНФОРМАЦІЯ_2 помер батько ОСОБА_2 – ОСОБА_3. Після смерті спадкодавця на території АДРЕСА_1 залишилася земельна ділянка площею 17,49 гектарів, згідно державного акту на право приватної власності на землю серії НОМЕР_1, яку заявник ОСОБА_2 має право успадкувати по закону в порядку першої черги. Інших спадкоємців на спадщину померлого ні по закону, ні по заповіту немає.

  Після його смерті заявник ОСОБА_2 звернувся до державної нотаріальної контори Татарбунарського району Одеської області з заявою про прийняття спадщини. Однак через розбіжності в написанні прізвища батька в свідоцтві про народження заявника, та в свідоцтві про смерть батька, де вказано прізвище як «ОСОБА_3» та в паспорті заявника, де його прізвище вказано «ОСОБА_3» йому відмовили. Тому ОСОБА_1 просить визнати факт родинних відносин між ОСОБА_2 та його померлим батьком, у зв’язку з чим звернулась до суду із вказаною заявою.

 Представник позивача у судове засідання не з’явилася, але направила заяву у якій просила справу розглянути у її відсутність, позовні вимоги підтримала.

  Представник АДРЕСА_1 в судове засідання не з,явився, надав до суду заяву в якій проти вимог представника заявника  не заперечував, просив справу розглянути в його відсутність.

  У зв’язку з тим, що судовий розгляд даної справи проводився у відсутності в судовому засіданні осіб, які беруть участь у справі, згідно ст.197 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.    

  Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що вимоги заяви підлягають задоволенню.

  Із копії свідоцтва про смерть серії НОМЕР_2 (а.с.7) вбачається, що ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року.  

  Із копії свідоцтва про народження заявника серії НОМЕР_3 (а.с.6) видно, що батьками ОСОБА_2, є ОСОБА_3 та ОСОБА_4.

  З копії паспорту серії НОМЕР_4, виданого Жмеринським РВ УМВС України в Вінницькій області (а.с.5) вбачається, що прізвище заявника зазначено як “ОСОБА_3”.  

  Із копії Державного акту на право приватної власності на землю серії НОМЕР_5 від 08.04.2004 року, видно що земельна ділянка розміром 17,49 га належала ОСОБА_3 /а.с.8-9/.

  У судовому засіданні з достовірністю встановлено, що  ОСОБА_2 дійсно є сином ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2. Про те, що померлий був батьком ОСОБА_2 свідчить також те, що у свідоцтві про народження останнього ім’я та по-батькові його батька співпадають з ім’ям та по-батькові, які записані у свідоцтві про смерть померлого.

    Встановлення  юридичного факту родинних відносин має юридичне значення для заявника, так як надасть йому можливість отримати спадщину від батька.

    Керуючись ст.ст.58-60, 197, 213, 215, 256, 259 ЦПК України, суд,-

 В И Р І Ш И В:

   

  Заяву ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 з викликом представника АДРЕСА_1 про встановлення факту родинних відносин - задовольнити.

  Встановити, що ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженець с. Нове Татарбунарського району Одеської області, є сином ОСОБА_3, померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 у м. Жмеринка Вінницької області.

  Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до  апеляційного суду Одеської області через Татарбунарський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів с дня отримання копії цього рішення.

   

    Суддя                                       Приймак

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація