Судове рішення #12592142

Справа № 2 – 1584/10

РІШЕННЯ

Іменем України

Козятинський міськрайонний суд

Вінницької області

13 грудня 2010 року  

В складі головуючого судді                  Воронюк В.А.

при секретарі                                          Полонскій Н.М.  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Козятині

Справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2  про стягнення аліментів на утримання дружини,

В С Т А Н О В И В:

Позивачка звернулась в суд із позовом, в якому просила стягувати аліменти з відповідача на її користь на її утримання в зв’язку з непрацездатністю в розмірі ? частини усіх видів його заробітку.

В обґрунтування позовних вимог позивачка вказала, що 02 березня 1983 року вона вступила в шлюб з ОСОБА_2 і після укладення шлюбу прийняла його прізвище. Від спільного проживання у них є двоє дорослих дітей, які мають свої сім'ї. в 1997 році вона захворіла, і з приводу онкозахворювання була прооперована, як наслідок стала інвалідом ІІ, а потім ІІІ групи, втративши працездатність. В 2008 році перейшла на пенсію за віком, і з  04.12.2008 року отримує пенсію, розмір якої – 723 грн. Цих коштів їй на життя та лікування не вистачає. Діти, в міру своїх можливостей допомагають їй. Чоловік, також її утримував, однак останній рік такої допомоги він не надає і з нею не проживає.

Позивачка в судовому засіданні підтримала заявлені вимоги, просила стягнути з в відповідача на її користь аліменти на її утримання.

Відповідач в судовому засіданні позов не визнав  пояснив, що  він залишив  позивачці  майно,  крім того сам  потребує  лікування, тому не погоджується на сплату  аліментів на утримання дружини.

В наступне  судове засідання не з’явився, хоч був належним чином повідомлений про час розгляду справи.  

Заслухавши сторони, дослідивши матеріали справи, суд вважає що  позов підлягає задоволенню.

Судом встановлено, що 02 березня 1983 року сторони уклали шлюб, зареєструвавши його в м. Козятині в райвідділі ЗАГС  Вінницької області за актовим записом № 45 (а.с.4)

Від спільного проживання у них народилось двоє дітей, які на даний час повнолітні.

Позивачка - ОСОБА_1 являється пенсіонеркою  та отримує пенсію по віку  у розмірі  723 грн. (а.с.5) . Крім того позивачка хворіє онкологічним захворюванням та потребує лікування, що підтверджується довідкою( а.с.9 ).

Відповідач працездатний,  працює провідником пасажирських  вагонів  та має    високий заробіток, що підтверджується  довідкою про заробітну плату ( а.с.   ).  Інших утриманців у відповідача немає.   тому  має змогу надавати матеріальну допомогу, проте в добровільному порядку таку допомогу не надає, тому право позивачки порушено і підлягає захисту за судовим рішенням.

Правовідносини, які склались між сторонами, відповідають вимогам ст. 180 СК України, згідно з якою батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Відповідно до ст. 75 СК України, Дружина,  чоловік  повинні  матеріально  підтримувати один одного. Право на утримання (аліменти) має той із подружжя, який є непрацездатним,  потребує  матеріальної допомоги, за  умови,  що другий із подружжя може надавати матеріальну допомогу. Непрацездатним вважається  той із  подружжя,  який  досяг пенсійного віку,  встановленого законом,  або є інвалідом I, II чи III групи.   Один  із подружжя  є  таким,  що  потребує   матеріальної допомоги,  якщо заробітна плата,  пенсія,  доходи від використання його  майна,  інші  доходи  не  забезпечують   йому   прожиткового мінімуму, встановленого законом.   Права  на  утримання  не має той із подружжя,  хто негідно поводився  у  шлюбних  відносинах,   а   також   той,   хто   став непрацездатним  у зв'язку із вчиненням ним умисного злочину,  якщо це встановлено судом. Той із подружжя, хто  став  непрацездатним  у  зв'язку  з протиправною поведінкою другого з подружжя, має право на утримання незалежно  від  права  на  відшкодування   шкоди   відповідно   до Цивільного кодексу України .

Відповідно до ст.. 77 СК України Утримання одному з подружжя надається другим із подружжя у натуральній або грошовій формі за їхньою згодою. За рішенням суду аліменти присуджуються одному з подружжя, як правило, у грошовій формі.  Аліменти сплачуються щомісячно. За взаємною згодою аліменти можуть бути сплачені наперед. Якщо  платник аліментів виїжджає на постійне місце проживання у державу, з якою Україна не має договору про надання правової допомоги,  аліменти можуть бути сплачені наперед за  час, визначений  домовленістю  подружжя,  а  у разі спору - за рішенням суду.

Керуючись ст. ст. 180, 182, 183 Сімейного кодексу України, ст. ст. 60, 174,208 – 209, 212 -215,224 ч.1 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити.

Стягувати з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, проживаючого по АДРЕСА_1, аліменти на користь ОСОБА_1   на її утримання в розмірі 1/4 частини  з усіх видів

заробітку, починаючи з 18 листопада 2010 року до з міни матеріального становища сторін по справі.

Стягнути з ОСОБА_2 . судовий збір у доход держави в сумі 51 (п'ятдесят одна) гривня та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120 (сто двадцять) гривень на рахунок місцевого бюджету.

Рішення може бути оскарженим до апеляційного суду Вінницької області, через Козятинський міськрайонний суд, протягом 10 днів з дня проголошення, а особами, які не були присутні у залі при проголошення рішення - в той же строк з дня отримання рішення для ознайомлення.

Суддя:

ОСОБА_2

АДРЕСА_1

Козятинський міськрайонний суд направляє для відому копію рішення від 13.12.2010 року по справі за позовом  ОСОБА_1 до ОСОБА_2  про стягнення аліментів на утримання дружини.

Додаток: копія рішення від 13.12.2010 року

Суддя Козятинського

міськрайонного суду                                                                   В.А. Воронюк

ОСОБА_2

АДРЕСА_1

Козятинський міськрайонний суд направляє для відому копію рішення від 13.12.2010 року по справі за позовом  ОСОБА_1 до ОСОБА_2  про стягнення аліментів на утримання дружини.

Додаток: копія рішення від 13.12.2010 року

Суддя Козятинського

міськрайонного суду                                                                   В.А. Воронюк

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація