Справа № 2 – 1336/10
РІШЕННЯ
Іменем України
Козятинський міськрайонний суд
Вінницької області
29 листопада 2010 р.
в складі головуючого судді Воронюк В.А
при секретарі Полонській Н.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Козятині справу за позовом ОСОБА_1 до виконкому Юрівської сільської ради Козятинського району Вінницької області ,Козятинської районної державної адміністрації про поновленння строку та про визнання права власності на земельну частку (пай),
ВСТАНОВИВ :
Позивач ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом, в якому просить визнати за ним право власності на земельну частку ( пай ) площею 3.32 га в землях Юрівської сільської ради,Козятинського району Вінницької області або в землях за межами земель сільської ради, підпорядкованих Козятинській районній державній адміністрації.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилаються на те, що з 15 серпня 1995 року він був прийнятий на роботу в колективне сільськогосподарське об'єднання пайовиків «Колос» ( далі КСГОП ) села Юрівка, Козятинського району в бригаду № 3 на різні роботи, де він пропрацював до 13 квітня 1999 року.
8 лютого 1996 року колективному сільськогосподарському об'єднанню пайщиків «Колос» села Юрівка, Козятинського району виконкомом Юрівської сільської ради був виданий державний акт на право колективної власності на землю площею 23178 га в землях Юрівської сільської ради.
Списки членів та пенсіонерів колективного сільськогосподарського об'єднання пайщиків «Колос», які мають право на земельну частку ( пай ) Юрівської сільської ради народних депутатів Козятинського району, Вінницької області були складені весною 1996 року. При розпаюванні землі його помилково не було включено до списків пайщиків, що підтверджується довідкою № 47 СФГ «Праця» села Юрівка, Козятинського району за № 47. Кожен із пайщиків отримав по розпаюванню у приватну власність 3,32 га землі. Вартість земельної частки ( паю ) становить 41624 грн. 47 коп.
Оскільки на час розпаювання він був членом колективного сільськогосподарського об'єднання пайовиків, то він мав право на земельну частку ( пай ) площею 2,.3178 га вартістю 41624 грн. 57 коп. Відповідачі по справі відмовили йому в задоволенні його вимог про надання йому земельної ділянки, тому він змушений звернутися з даним позовом до суду.
Крім того просить поновити строк звернення до суду, оскільки був юридично не обізнаний,тому раніше не звертався до суду.
В судовому засіданні позивач позов підтримав та підтвердив обставини, зазначені вище.
Представник відповідача Юрівської сільської ради Козятинського району Вінницької області позов визнає, не заперечує, щоб ОСОБА_1 виділити у власність земельну частку (пай) , так як Юрівська сільська рада має 15 га земель запасу, із яких можливо виділити ОСОБА_1 пай, якщо це передбачено чинним законодавством. Проте наголосила, що ОСОБА_1 пропустив строк звернення до суду з даним позовом.
Представник Козятинської райдержадміністрації в судове засідання не з’явився, хоч був належним чином повідомлений про час розгляду справи.
Заслухавши сторони, дослідивши докази, судом встановлено, що ОСОБА_1 15 серпня 1995 року був прийнятий в Колективне об’єднання пайщиків «Колос « с.Юрівка Козятинського району Вінницької області в бригаду № 3 різноробочим , що підтверджується копією трудової книжки ( а.с.8).
Відповідно до технічної документації по паюванню земель колективної власності колективного сільськогосподарського об’єднання пайщиків «Колос « с.Юрівка Козятинського району Вінницької області, а саме витяг з протоколу № 2 загальних зборів членів КСГОП «Колос « с.Юрівка від 29 березня 1996 року було затверджено списки членів КСГОП «Колос « с.Юрівка, що мають право на отримання земельної частки паю ( а.с. ). В даному списку пайщиків прізвище ОСОБА_1 відсутнє.
Відповідно до ст.. 5 ЗК України в редакції від 13 березня 1992 року суб’єктами права колективної власності на землю були колективні сільськогосподарські підприємства, сільськогосподарські кооперативи та інші. Розпорядження земельними ділянками, що перебували у колективній власності громадян, здійснювалось за рішенням загальних зборів членів колективу. Кожний член КСП та інших колективних сільськогосподарських організацій у разі виходу з неї мав право одержати у приватну власність свою земельну частку ( пай ) у натурі ( на місцевості ) у встановленому чинним законодавством порядку.
Відповідно до указів Президента України «Про невідкладні заходи щодо прискорення земельної реформи у сфері сільськогосподарського виробництва « № 666/94 від 10 листопада 1994 року та «Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям « № 720/95 від 8 серпня 1995 року землі, що належали на праві колективної власності колективним сільськогосподарським підприємствам і перебували у колективній власності, були розпайовані, й кожному членові КСП було видано Сертифікат, у якому визначалось право на земельну частку (пай ), розміри паю у кадастрових гектарах та у вартісному виражені без визначення земельної ділянки в натурі.
Отже як Земельний кодекс, так і в Указах Президента наголошувалось, що право мають члени КСП та члени інших сільськогосподарських підприємств.
Позивач ОСОБА_1 не надав доказів того, що він прийнятий саме в члени колективного сільськогосподарського об’єднання пайщиків «Колос « с.Юрівка, Козятинського району , Вінницької області,а із запису в трудовій книжці не зрозуміло, чи ОСОБА_1 прийнятий робочим на роботу в КСГОП»Колос « чи як член даного господарства.
Відповідно до ч.1,2 ст.60 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі.
Крім того для даних вимог встановлена позовна давність в три роки. Позивач пропустив строк позовної давності . Причин, які б давали підстави поновити строк позовної давності, суд не вбачає.
Таким чином з огляду на вищевикладене суд вважає, що ОСОБА_1 необхідно в позові відмовити.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 57-60, 174,208-209,212-215 ЦПК України, суд –
ВИРІШИВ :
ОСОБА_1 відмовити в поновлені строку позовної давності та відмовити в задоволенні позову про визнання права власності на земельну частку (пай) в землях Юрівської сільської ради Козятинського району Вінницької області або в землях за межами земель сільської ради, підпорядкованих Козятинській районній державній адміністрації.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Вінницької області протягом десяти днів з дня проголошення рішення, а особами, які не були присутні при проголошення рішення – в той же строк з дня отримання копії рішення для ознайомлення.
Суддя :
Голові Козятинської
Райдержадміністрації
Голові Юрівської сільської ради
С.Юрівка Козятинського району
ОСОБА_1
АДРЕСА_1
Козятинський міськрайонний суд направляє для відому копію рішення від 29 листопада .2010 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Юрівської сільської ради ,Козятинської райдержадміністрації про визнання права власності на спадкове майно.
Додаток: копія рішення від 29.11.2010 року кожному адресату
Суддя Козятинського
міськрайонного суду В.А. Воронюк
Голові Козятинської Райдержадміністрації
Голові Юрівської сільської ради
С.Юрівка Козятинського району
ОСОБА_1
АДРЕСА_1
Козятинський міськрайонний суд направляє для відому копію рішення від 29 листопада .2010 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Юрівської сільської ради ,Козятинської райдержадміністрації про визнання права власності на спадкове майно.
Додаток: копія рішення від 29.11.2010 року кожному адресату
Суддя Козятинського
міськрайонного суду В.А. Воронюк