Судове рішення #12591401

   

ПОСТАНОВА

іменем України

Справа № 2-а-442/10/1023

15 листопада 2010 року  Славутицький міський суд Київської області у складі судді  Орла  А.С.,  розглянувши  в м. Славутичі  в порядку скороченого провадження  адміністративну справу за  позовною заявою ОСОБА_1  до управління Пенсійного фонду України  у м. Славутичі Київської області  про визнання дій  неправомірними та зобов’язання вчинити дії щодо  перерахунку державної пенсії за віком,-

УСТАНОВИВ:

27 жовтня 2010 року ОСОБА_1,  яка  перебуває на обліку  в УПФУ в м. Славутичі  як одержувач пенсії за віком, після останнього перерахунку  пенсії з урахуванням страхового стажу після попереднього перерахунку продовжувала  працювати, звернулася до  адміністративного суду з позовними вимогами до УПФУ:

?   визнати незаконними дії  відповідача  щодо відмови у перерахунку пенсії за віком у 2010 році  із застосуванням показника  середньої заробітної плати працівників, зайнятих  у галузях економіки України за 2007 рік , що не відповідає вимогам  ст. 40 та ч.4 ст. 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”;

?   зобов’язати відповідача  здійснити   перерахунок, призначення та забезпечити виплату  пенсії з урахуванням фактично виплачених сум, на підставі  .4 ст. 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” № 1058-IV від 09.07.2003 року  з 01.01.2010 року  відповідно до  поданої заяви 06.01.2010 року про перерахунок пенсії із застосуванням показника  середньої заробітної плати (доходу)  працівників, зайнятих  у галузях економіки України за рік, що передує року звернення  за перерахунком пенсії, а саме за  2009 рік у розмірі  1650,43 гривні, який враховується для обчислення пенсії.

Відповідачем подано письмові заперечення  проти адміністративного позову з мотивів правомірності своїх дій щодо нарахування пенсійних виплат позивачеві.

Адміністративний позов підлягає задоволенню, оскільки  ґрунтується на  таких положеннях закону.

Відповідно до ч. 4 ст.  42  Закону України  “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 року № 1058-ІV у базовій редакції, чинність якої  була відновлена в зв’язку з тим, що  положення  розділу П  “Внесення змін до деяких законодавчих актів України” Закону України “Про державний бюджет  України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України” від 27.12.2007 року №  107-VІ  були визнані неконституційними рішенням Конституційного  Суду України  від 22 травня 2008 року  у справі № 10-рп/2008,  у разі, якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, проводиться перерахунок  пенсії з урахуванням  страхового стажу після призначення пенсії. Кожний наступний перерахунок  провадиться не раніше, як через два роки після проведення попереднього перерахунку  з урахуванням страхового стажу  після призначення пенсії. Перерахунок пенсії здійснюється  із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія, або за періоди страхового стажу,  зазначені  у ч.1 ст. 40 цього Закону.

Згідно абзацу 1 частини 1  ст. 40 цього закону, яка встановлює порядок визначення заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії, для обчислення пенсії  враховується заробітна плата (дохід) за будь – які  60 календарних місяців  страхового стажу  підряд до 1 липня 2000 року, незалежно від перерв, та за  весь період страхового стажу  починаючи з 1 липня 2000 року. За правилом  абзацу першого частини 2 цієї статті  заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається за формулою:

Зп = Зс х (Ск : К),

Зп – заробітна плата, дохід, застрахованої особи для обчислення пенсії у гривнях;

Зс - середня заробітна плата працівників, зайнятих у галузях економіки України за календарний рік, що передує року звернення за призначенням пенсії;

Ск - сума коефіцієнтів заробітної плати (доходу) за кожний місяць (Кз-1 + Кз-2 + Кз-3+Е .+ Кз-п);

К - кількість місяців страхового стажу, за які розраховано коефіцієнти заробітної плати (доходу) застрахованої особи.

Згідно ч.1 ст. 24 Закону України  “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 року № 1058-ІУ страховий стаж – період ( строк), протягом  якого особа підлягає загальнообов’язковому державному  пенсійному страхуванню  та за який  щомісяця  сплачені страхові внески в сумі  не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Положення ст. 40  Закону України  “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 року № 1058-ІV прямо встановлюють  порядок обчислення  заробітної плати для призначення  (перерахунку) пенсії, за  якого  враховується  середня заробітна плата  працівників, зайнятих у галузях економіки  України за календарний рік, що передує року звернення  за призначенням (перерахунком) пенсії. Положення ч.4 ст. 42 цього закону  щодо права на перерахунок пенсії не містять вимог щодо мінімальної тривалості  страхового стажу після  призначення (перерахунку) пенсії, якщо з часу призначення (перерахунку) пенсії  минуло два роки.

Застосування іншого порядку обчислення заробітної плати для перерахунку  пенсії на підставі ч.4 ст. 42 Закону України  “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 року № 1058-ІV є неправомірним.

З матеріалів пенсійної справи позивача видно, що зазначених положень закону при нарахуванні пенсійних виплат позивачеві відповідач не виконав, допустивши тим самим незаконні дії.

Заперечуючи проти позову, правомірність своїх дій відповідач не довів.

При постановленні рішення суд відповідно до положень ст. 11 КАС України застосовує передбачені законом способи захисту порушеного права, які є необхідними і достатніми для їх повного захисту.

Керуючись ст. 183-2 КАС України, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Визнати неправомірними дії  управління Пенсійного фонду України в м. Славутичі Київської області  щодо відмови  ОСОБА_1   у перерахунку  пенсії на підставі п.4 ст.  42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Зобов’язати  управління Пенсійного фонду України в м. Славутичі Київської області   провести перерахунок пенсії ОСОБА_1   відповідно  до частини четвертої  статті 42 Закону України " Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" з  01.01.2010 року  із застосуванням  показника   середньої заробітної плати  працівників,  зайнятих у галузях  економіки України за 2009 рік  та з  врахуванням страхового стажу  після призначення пенсії  і  виплатити  перераховану суму  пенсії з урахуванням фактично виплаченої суми.

Постанова підлягає  негайному виконанню і може бути оскаржена  сторонами до  Київського апеляційного адміністративного суду  протягом десяти днів, який обчислюється з дня  одержання копії постанови.

Оскарження  постанови не зупиняє  її негайного виконання.

Суддя

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація