Судове рішення #12590922

 

Справа № 2-4655/2010р.

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

19 жовтня 2010р.    Ленінський районний суд м. Запоріжжя у складі:

головуючого - судді Мусієнко Н.М.

при секретарі Явісенко О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Запорізької обласної кредитної спілки „Довіра” до ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 про розірвання кредитного договору та стягнення заборгованості за кредитним договором, суд, -      

                                                                 

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся до суду з позовом до відповідачів про розірвання кредитного договору та стягнення заборгованості за кредитним договором № 10099 від 21.04.2008р. в сумі 18153,00грн. В позовній заяві вказав, що 22.07.2004року ОСОБА_1 вступив в члени Запорізької обласної кредитної спілки „Довіра”, при цьому ознайомився зі Статутом, своїми правами і обов’язками, інструкціями, Положеннями і робочими документами ЗОКС „Довіра”, про що вказав в заяві на вступ до кредитної спілки.

При вступі до кредитної спілки ОСОБА_1 одержав членську книжку з особовим рахунком, на який сплатив вступний внесок – 10грн., членський внесок – 20грн. Ці внески є обов’язковою підставою для набуття членства у кредитній спiлцi.

27.03.2008року ОСОБА_1, як член кредитної спілки, звернувся в кредитний комітет кредитної спілки з проханням одержання кредиту.

21.04.2008р. між ЗОКС „Довіра” та ОСОБА_1, укладено кредитний договір № 10099, на підставі якого останній отримав кредит в розмірі 10000,00грн. (десять тисяч гривень 00коп.), зі сплатою за користування кредитом у розмірі 2,5 % щомісячно наперед від залишку суми неповерненого кредиту з кінцевим терміном повернення 21.10.2009року.

З метою забезпечення повернення кредиту, 21.04.2008року між ОСОБА_2, ОСОБА_3  та Запорізькою обласною кредитною спілкою „Довіра”,  був укладений договір поруки № 10099 від 21.04.2008р.

В п. 1.1 кредитного договору зазначено, що спілка надає позичальнику у тимчасове користування на умовах забезпеченості, повернення, строковості, платності та цільового характеру  кредит в розмірі 10000,00грн. на 18 місяців, тобто до 21.10. 2009р ., а позичальник повертає кредит протягом назначеного в договорі строку (або достроково) і сплачує 2,5% відсотки щомісячно наперед від залишку суми неповерненого кредиту.

Згідно п.5.1. вищезазначеного кредитного договору, при запізненні строків обов’язкової щомісячної сплати процентів за кредит, позичальник сплачує подвійну процентну ставку за кожен місяць запізнення.

Відповідно до п.5.2. кредитного договору при запізненні повернення основної суми кредиту в строк, передбачений кредитним договором, позичальник сплачує процентну ставку в розмірі 0,1% від залишку суми неповерненого кредиту за кожен день запізнення.

Згідно п.1.1 договору поруки, поручителі поручаються перед спілкою за виконання умов кредитного договору, № 10099 від 21.04.2008року по забезпеченню своєчасного і повного повернення кредиту і процентів позичальником, та зобов’язуються в порядку, передбаченому договором поруки, повернути борг позичальника перед спілкою в повному обсязі.

На даний час, відповідач ОСОБА_1 отриману суму кредиту повернув частково в сумі 416,00грн., встановлені договором  відсотки за користування кредитом сплатив також частково в розмірі 1520,00грн., проценти згідно п.5.1 – 2100,00грн. Тобто,  відповідач ОСОБА_1 ігнорує договірні зобов’язання, що виникли у нього з моменту підписання кредитного договору № 10099 від 21.04.2008р., тому станом на 17.05.2010рік має заборгованість в сумі 18153,00грн., яка складається з: 9584,00грн. – основа сума заборгованості за кредитом; 4425,00грн. – нараховані і несплачені проценти за користування кредитом; 2151,00грн. – проценти за користування кредитом згідно п.5.1 кредитного договору; 1993,00грн. – проценти згідно п.5.2 кредитного договору.

Позивач просить розірвати кредитний договір № 10099 від 21.04.2008р. та стягнути на його користь з ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 в солідарному порядку заборгованість в розмірі 18153,00грн., а також судові витрати: судовий збір в розмірі 181,53грн. та понесені витрати по ІТЗ розгляду справи в сумі 120,00грн.

У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, просив їх задовольнити у повному обсязі.

Відповідачі ОСОБА_1 та ОСОБА_3 в судовому засідання проти позову не заперечували, суду пояснили, що борг за кредитним договором утворився у зв’язку із скрутним матеріальним становищем.

Відповідачка ОСОБА_2  заперечень проти позову не надала, в судове засідання не з’явилась, про час розгляду справи повідомлялася своєчасно у встановленому законом порядку.

Розглянувши  матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, відповідачів ОСОБА_1 та ОСОБА_3, дослідивши докази в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає  задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що 21.04.2008 року  між ЗОКС ?овіра” та ОСОБА_1 був  укладений кредитний договір № 10099, за яким останньому був наданий кредит в сумі 10000,00грн. відповідач зобов’язався повернути суму кредиту до 21.10.2009року та сплачувати наперед щомісячно 2,5 проценти від залишку суми неповернутого кредиту у відповідності з графіком погашення суми кредиту і процентів за користування кредитом.

В забезпечення повернення кредиту ОСОБА_1, 21.04.2008року ЗОКС „Довіра” укладено договір поруки № 10099 з ОСОБА_2 та ОСОБА_3.  

Згідно п.1.1 договору поруки поручителі гарантують виконання ОСОБА_1 умов кредитного договору по забезпеченню своєчасного та повного повернення кредиту та процентів позичальником.

Відповідно до п.4.1 договору поруки поручителі несуть солідарну відповідальність перед спілкою, у тому ж обсязі, що і позичальник-боржник, включаючи сплату суми кредиту, сплату належних процентів за користування кредитом, підвищених процентів, збитків.

ОСОБА_1 у встановлений договором строк кредит повністю не повернув, належні проценти за користування кредитом не сплатив, внаслідок чого склалася заборгованість у розмірі 18153,00грн., яка складається з: 9584,00грн. – основа сума заборгованості за кредитом; 4425,00грн. – нараховані і несплачені проценти за користування кредитом; 2151,00грн. – проценти за користування кредитом згідно п.5.1 кредитного договору; 1993,00грн. – проценти згідно п.5.2 кредитного договору.

Згідно п.5.1. вищезазначеного кредитного договору, при запізненні строків обов’язкової щомісячної сплати процентів за кредит, позичальник сплачує подвійні проценти за кожен місяць запізнення по сплаті, до повного повернення суми кредиту.

Відповідно до п.5.2. кредитного договору при запізненні повернення основної суми кредиту в строк, передбачений кредитним договором, позичальник сплачує підвищену процентну ставку в розмірі 0,1% від залишку суми неповерненого кредиту за кожен день запізнення.

Відповідно до ст.629 ЦК України, договір є обов ґ язковим для виконання сторонами, а ст.525 ЦК України забороняє односторонню відмову від зобов ґ язання або односторонню зміну його умов.

Згідно ст.554 ЦК України, боржник і поручителі відповідають перед кредитором як солідарні боржники в тому ж обсязі що і боржник, включаючи сплату основного боргу, процентів, неустойки, відшкодування збитків.

Відповідно до ст.526 ЦК України, зобов’язання повинні виконуватись належним чином відповідно до умов договору.

Згідно ст.651 ЦК України, договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом.

Дослідивши надані позивачем письмові докази, суд приходить до висновку, що відповідачі ухилилися від виконання  суттєвих умов щодо додержання порядку, строків погашення кредиту та сплати процентів за користування кредитом, внаслідок чого виникла заборгованість, у зв’язку з чим, позовні вимоги позивача щодо розірвання кредитного договору № 10099 від 21.04.2008року укладеного між ЗОКС «Довіра» та ОСОБА_1 та стягнення заборгованості за кредитним договором з відповідачів в солідарному порядку на загальну суму 18153,00грн та судових витрат: 181,53грн. - судовий збір та 120,00грн. – сплата за інформаційно-технічне забезпечення, відповідають вимогам закону та підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст.10,60,88, 212-215 ЦПК України ст.ст.257,525,526,610,629,554,559,651,1048,1054 ЦК України, суд,-

В И Р І Ш И В :

Позов задовольнити.

Розірвати кредитний договір № 10099 від 21.04.2008р. укладений між Запорізькою обласною кредитною спілкою «Довіра»  та ОСОБА_1.

Стягнути   в   солідарному порядку з ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 заборгованість за кредитним договором в розмірі 18153,00грн. (вісімнадцять тисяч сто п’ятдесят три гривні 00коп), а також судові витрати: судовий збір в розмірі 181,53грн.(сто вісімдесят одна гривня 53коп.) та витрати на ІТЗ розгляду справи в сумі 120,00грн.(сто двадцять гривень 00коп.) на користь позивача - Запорізької обласної  кредитної спілки „Довіра»  (69006, м.Запоріжжя, пр.Металургів,12, поточний рахунок № 26505301169951 у філії „Відділення Промінвестбанку”  м. Запоріжжя” код банку 313355, ЄДРПОУ 25821181).

Апеляційна скарга  на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особа, без участі якої було ухвалене рішення, має право  подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя :

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація