Справа № 2-7181/2010 року
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 листопада 2010 року м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області в складі:
головуючого-судді: Антоняк Т. М.
секретаря: Барабаш М.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Івано-Франківську справу за позовом Закритого акціонерного товариства “Український мобільний зв'язок" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за надані послуги зв'язку та договірної санкції, суд –
встановив:
Позивач ЗАТ «Український мобільний зв'язок», інтереси якого представляє Івано-Франківська філія ЗАТ «Український мобільний зв'язок» звернулось до суду з позовом про стягнення з ОСОБА_1 боргу за надані послуги мобільного зв'язку в сумі 108,46 грн. та договірної санкції за невиконання прийнятих на себе зобов'язань в сумі 950,45 грн.
В судовому засіданні представник позивача підтримала вимоги ЗАТ “Український мобільний зв'язок", посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві. Просив позов задоволити.
Відповідач в судовому засіданні позов визнала частково, в межах основної суми заборгованості, в частині позову щодо стягнення 950 грн. 45 коп. договірної санкції позов не визнала.
Вислухавши пояснення представника позивача, відповідача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що між ЗАТ «Український мобільний зв'язок» та відповідачем було укладено договір №2760842 про надання послуг мобільного зв'язку та додаткову угоду до зазначеного договору (а.с.4-6).
З огляду в судовому засіданні укладеного основного договору вбачається, що відповідач з правилами укладення договору про надання послуг мобільного зв'язку та Умовами користування мережами мобільного зв'язку ЗАТ “Український мобільний зв'язок" ознайомлена, про що свідчить підпис відповідача на договорі, додатковій угоді та заяві від 18.03.2006 р.
Відповідно до умов угоди товариство надало, а відповідач отримала послуги мобільного зв'язку та зобов'язаний своєчасно сплачувати рахунки за надані йому послуги та плату за утримання номеру в мережі зв'язку товариства, особисто перевіряти залишок авансу, вносити при необхідності черговий аванс. Умова договору (п.3.1) передбачено, що зазначеного договору розрахунковий період становить один місяць.
В порядку ст.546 ЦК України та відповідно до п.1.2 додаткової угоди до договору в якості забезпечення зобов'язань відповідача нараховується договірна санкція, розмір якої становить 2,19 грн. за кожен день, що залишився до закінчення терміну дії відповідної додаткової угоди, починаючи з дня припинення дії відповідного договору.
Згідно ст.68 Закону України “Про телекомунікації" розрахунки за телекомунікаційні послуги здійснюються на умовах договору про надання телекомунікаційних послуг між оператором, провайдером телекомунікацій та споживачем.
Відповідно до ст.526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог законодавства.
Позивачем 09.11.2006 р. надіслано відповідачу претензію №С1.11393468/11 яка залишилася без відповіді (а.с.9).
Судом встановлено факт невиконання умов угоди з боку відповідача та несплати ним послуг мобільного зв'язку.
Заборгованість відповідача перед позивачем складає: 108,46 грн. заборгованість за послуги зв'язку та 950,45 грн. - сума договірної санкції.
Відповідно до ст.88 ЦПК України з відповідача на користь позивача підлягають стягненню документально підтверджені судові витрати у розмірі 40,50 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.526, 546, 611, 622, 625 ЦК України, ст.ст.3, 4, 10, 11, 60, 88, 209, 213-215 ЦПК України, суд-
вирішив:
Позов задоволити.
Стягнути з ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) на користь закритого акціонерного товариства “Український мобільний зв'язок" заборгованість за надані послуги зв'язку в сумі 108,46 грн. та 950,45 грн. сума договірної санкції.
Стягнути з ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) на користь закритого акціонерного товариства “Український мобільний зв'язок" 25,50 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи та 15,00 грн. витрат по оплаті судового збору.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, установлених статтею 294 ЦПК України, залишається без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Суддя: Антоняк Т. М.