Судове рішення #12589590

                                                                                            Справа № 2- а - 3500 / 2010 року

ПОСТАНОВА

іменем України

17 грудня 2010 року          Ізюмський міськрайонний суд Харківської області

у складі: головуючого судді Бутенка В.М.

при секретарі Єрданалян Т.А., судового розпорядника Акіншиної Л.В.

за участю позивача ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ізюмі адміністративну справу № 2-а-3500/2010 року за адміністративним позовом ОСОБА_2, ОСОБА_3  до виконавчого комітету Ізюмської міської ради про зобов’язання суб’єкта владних повноважень вчинити певні дії, -  

в с т а н о в и в :

У листопаді 2010 року ОСОБА_2 і ОСОБА_3 звернулися до суду з зазначеним адміністративним позовом до відповідача, в якому зазначають, що вони є співвласниками квартири за адресою: АДРЕСА_1, у жовтні 2010 року позивач звернувся до виконавчого комітету Ізюмської міської ради із заявою про відключення вказаної квартири від мереж центрального опалення та постачання гарячої води та про надання дозволу на встановлення індивідуальної системи опалення.

Листом за № 4280 від 28.10.2010 року за підписом голови міжвідомчої комісії виконавчого комітету Ізюмської міської ради у задоволенні його вимог у заяві було відмовлено, зазначивши, що відключення від системи центрального опалення та постачання гарячої води та про надання дозволу на встановлення індивідуальної системи опалення здійснюється лише у разі відмови всіх власників окремих приміщень будинку від централізованого опалення.

Позивачі вважають, що зазначені дії відповідача суперечать чинному законодавству та порушують їх права власників квартири.  

Позивач ОСОБА_2 у судовому засіданні позовні вимоги підтримав.

Позивачка ОСОБА_3 в судове засідання не прибула, надала суду заяву про розгляд справи за її відсутності, підтримує позовні вимоги (а.с. 13).

Для розгляду позову представник відповідача в судове засідання не прибула, належним чином була повідомлена про дату, час та місце судового розгляду, надала заяву про розгляд справи за її відсутності (а.с. 14). Представник відповідача надала заперечення на позов (а.с. 15).  

Враховуючи наявність відповідних заяв від позивачки та представника відповідача суд визнав за можливе розглянути справу за їх відсутності на підставі наявних у справі доказів.

Судом встановлені такі факти і відповідні їм правовідносини.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, визначений Конституцією та законами України.    

Згідно вимог частини 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Відповідно до частини 3 статті 2 КАС України до компетенції адміністративних судів віднесена перевірка, чи вчинені дії суб’єктом владних повноважень на підставі, у межах повноважень та спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.  

Згідно свідоцтва про право власності на житло від 13.07.1999 року ОСОБА_2 і ОСОБА_3 є співвласниками квартири за адресою: АДРЕСА_1 (а.с. 3-5, 11-12).

Згідно статті 41 Конституції України кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності.

Право приватної власності набувається в порядку, визначеному законом. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним.

Відповідно до частин 1,2,6 статті 319 ЦК України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Він має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону. Власник може чинити стосовно своєї речі усе, що не заборонено законом. Усім власникам забезпечуються рівні умови здійснення своїх прав. Держава не втручається у здійснення власником права власності.

Так, у жовтні 2010 року ОСОБА_2 звернувся до виконавчого комітету Ізюмської міської ради із заявою про відключення вказаної квартири від мереж центрального опалення та постачання гарячої води та про надання дозволу на встановлення індивідуальної системи опалення.

Листом за № 4280 від 28.10.2010 року за підписом голови міжвідомчої комісії виконавчого комітету Ізюмської міської ради у задоволенні його вимог у заяві було відмовлено, зазначивши, що відключення від системи центрального опалення та постачання гарячої води та про надання дозволу на встановлення індивідуальної системи опалення здійснюється лише у разі відмови всіх власників окремих приміщень будинку від централізованого опалення (а.с. 6).

Відповідно до частини 1 статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.  

Відповідно до частини 2 статті 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.  

Представник відповідача надала заперечення проти позову, обґрунтовуючи тим, що відповідач позов не визнає посилаючись на пункт 25 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року N 630 (630-2005-п) «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення» із змінами і доповненнями, якими передбачено надання дозволу на встановлення  автономної системи опалення мешканцям багатоквартирних будинків у разі відмови від централізованого опалення всього будинку.    

Однак, згідно із вказаними Правилами підставами для розірвання договору з ініціативи споживача, є відмова споживача від користування послугами або невиконання умов договору виконавцем.

Позивачів не задовольняє якість послуг наданих виконавцем – Ізюмським комунальним підприємством теплових мереж (далі — Ізюмське КПТМ).

Крім цього, згідно статті 24 Закону України «Про теплопостачання» споживачу надано право на вибір одного, або декількох джерел теплової енергії чи теплопостачальних організацій, якщо це можливо за існуючими технічними умовами.

Виконавчий комітет Ізюмської міської ради як суб’єкт владних повноважень при здійсненні ним владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, повинен був вчинити дії - розглянути заяву ОСОБА_2 і ОСОБА_3 про надання дозволу про відключення квартири АДРЕСА_1 від мережі централізованого опалення та постачання гарячої води та надання дозвіл на виготовлення технічної документації на встановлення індивідуальної системи опалення, та за результатами надати рішення виконавчого комітету міської ради, а не відповідь Листом за підписом голови міжвідомчої комісії.

За таких встановлених обставин адміністративний позов ОСОБА_2 і ОСОБА_3 підлягає задоволенню.  

           Керуючись статтями 10,11,12,18,158,159,160,161,163 КАС України, статтею 41 Конституції України, статтею 319 ЦК України, суд

п о с т а н о в и в:

   

Адміністративний позов ОСОБА_2, ОСОБА_3  до виконавчого комітету Ізюмської міської ради про зобов’язання суб’єкта владних повноважень вчинити певні дії задовольнити.

Зобов’язати виконавчий комітет Ізюмської міської ради Харківської області надати дозвіл ОСОБА_2, ОСОБА_3 щодо відключення квартири за адресою: АДРЕСА_1 від мережі централізованого опалення та постачання гарячої води та надати дозвіл на виготовлення технічної документації на встановлення індивідуальної системи опалення.

Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Ізюмський міськрайонний суд протягом 10 днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини 3 статті 160 КАС України апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови, з подачею її копії до апеляційної інстанції.

Головуючий: суддя –

Постанова складена в повному обсязі 20 грудня 2010 року.  

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація