№ 3-8119/10
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 грудня 2010 року суддя Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області Лила В.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 126, ч. 2 ст.126 КУпАП у відношенні:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Новомосковська, Дніпропетровської області, не працюючого, що мешкає: Новомосковський р-н., АДРЕСА_1, Дніпропетровської області,
в с т а н о в и в:
01.07.2010 року о 12-55 г. в с. Михайлівна, по вул. Гагаріна, Новомосковського району, ОСОБА_1, керував мотоциклом МТ-10 державний номер НОМЕР_1 без посвідчення водія відповідної категорії та без наявності обов’язкового страхування цивільного відповідальності власника транспортного засобу.
В суд за викликом ОСОБА_1, не з'явився, хоча належним чином повідомлений про час та дату розгляду матеріла, (сповіщення а.с.2), тому на підставі ст. 268 КУпАП суду вважає можливим розглянути справу в його відсутність. В своїх письмових поясненнях ОСОБА_1 зазначив, що водійський прав не має. (а.с.1).
Дослідивши обставини справи, суд вважає, що вина ОСОБА_1, у скоєному правопорушенні передбаченого ч.1 ст.126, ч.2 ст.126 КУпАП доведена. Так, згідно п. 2.1.а Правил дорожнього руху Україн, передбачено, що водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі: а) посвідчення на право керування транспортним засобом відповідної категорії і талон, що додається до посвідчення; ґ) поліс (сертифікат) обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. Водії, які відповідно до законодавства звільняються від обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів на території України, повинні мати при собі відповідні підтвердні документи (посвідчення). (Підпункт “ґ” пункту 2.1 в редакції Постанови КМ N 16 від 06.01.2005)
Обставин, що пом’якшують або обтяжують відповідальність, судом не встановлено.
Відповідно до ст. 38 КУпАП України адміністративне стягнення може бути накладено якщо справа про адміністративне правопорушення відповідно до цього Кодексу підвідомчі суду (судді) стягнення може бути накладено не пізніше як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні – не пізніше як через три місяці з дня його виявлені. У разі відмови в порушенні кримінальної справи, або закриття кримінальної справи, але при наявності в діях правопорушника ознак адміністративного правопорушення адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш ніж через місяць з дня прийняття рішення про відмову в порушенні кримінальної справи, або про її закриття.
В зв’язку з закінченням строку для притягнення ОСОБА_1, до адміністративної відповідальності, керуючись ст.ст.24-1, 38, ст. 247 п.7 КУпАП, суд –
п о с т а н о в и в :
визнати винним ОСОБА_1 у скоєнні правопорушення передбаченого ч.1 ст. 126, ч. 2 ст.126 КУпАП та притягнути до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 126 КУпАП у вигляді попередження, за ч. 2 ст. 126 КУпАП у вигляді попередження
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 126, ч.2 ст.126 КУпАП – закрити в зв’язку з закінченням строку притягнення до адміністративної відповідальності.
Постанова може бути оскаржена або на неї може бути внесено протест прокурора потягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Лила В.М.