Справа №2- 1984/2010/1231
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 грудня 2010р. Стахановський міський суд Луганської області у складі:
Головуючий суддя: Бондаренко Н.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Стаханова цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому зазначив, що з 30.11.1991 р. він перебуває у зареєстрованому шлюбі з відповідачем. Шлюб було зареєстровано у відділі реєстрації актів громадянського стану м. Стаханова, актовий запис № 943. Від шлюбу вони мають двох дітей: доньку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, питання щодо проживання яких вирішено добровільно.
Сім’я розпалася остаточно у зв’язку зі зміною відносин, втратою поваги один до одного, шлюбні відносини не підтримують, подальше збереження сім’ї не можливо ні за яких обставин, просить суд розірвати шлюб.
У судове засідання сторони не з'явилися, про час і місце розгляду справи повідомлені належним чином.
Від позивача надійшла заява, в якій він зазначив що позовні вимоги підтримує у повному обсязі і просить розглянути справу за його відсутності, строк для примирення результатів не надав.
Відповідач також надала суду заяву, в якій зазначила, що позов визнає у повному обсязі, строк для примирення результатів не дав, просить суд розглянути справу у її відсутність.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення по справі можливо постановити у відсутності сторін, а також в порядку ч. 2 ст. 197 ЦПК України, без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Згідно ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Дослідивши матеріали справи суд дійшов до висновку, що підстав для відмови у прийнятті визнання відповідачем позову немає, а тому позов підлягає задоволенню.
Обставини, викладені в позовній заяві обидві сторони визнають, а тому суд вважає їх такими, що не підлягають доказуванню. Зокрема, між ОСОБА_1 і ОСОБА_2 (дошлюбне прізвище ОСОБА_2) 30 листопада 1991 року був укладений та зареєстрований шлюб. Від шлюбу сторони мають двох дітей: доньку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2. Проте на теперішній час спільне сімейне життя сторін неможливе через те, що сторони втратили почуття поваги та любові один до одного, а укладений між ними шлюб лише звужує їхню свободу та є перешкодою для нормального, щасливого життя.
Питання про місце проживання дітей, порядок їх утримання та порядок участі кожного з батьків у вихованні перед судом не ставиться, оскільки, спору між сторонами з цього приводу немає і вони вирішать ці питання відповідно до діючого законодавства з максимально можливим урахуванням захисту прав та інтересів їхніх дітей та забезпечення засад справедливості, добросовісності та розумності регулювання сімейних відносин.
Згідно ст.110 Сімейного кодексу України, один з подружжя має право пред’явити до суду позов про розірвання шлюбу.
Відповідно до ст.111 СК України суд вживає заходів щодо примирення подружжя, якщо це не суперечить моральним засадам суспільства. Судом було надано сторонам строк для примирення, проте за цей строк примирення не відбулося, сім’ю поновити не можливо.
Згідно ст.112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, що мають істотне значення.
Таким чином, на підставі вищевикладеного, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 10, 11, 12, 27,31,130,169,174,197,209, 212, 214-215 ЦПК України, ст.ст.110-112 Сімейного кодексу України, суд,
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу задовольнити повністю.
Розірвати шлюб між ОСОБА_1 і ОСОБА_2 (дошлюбне прізвище ОСОБА_2), який був зареєстрований відділом реєстрації актів громадянського стану м. Стаханова, про що в Книзі реєстрації актів про укладення шлюбу 30 листопада 1991 року було зроблено відповідний актовий запис № 943.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Луганської області через суд першої інстанції, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Головуючий: