Судове рішення #12587738

                                 № 2о-84/2010

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

18 серпня 2010 року. Старобешівський районний суд Донецької області у складі: головуючого - судді Дмитрієва О.Ф., при секретарі Гавриленко Л.В., за участю  представника заявника ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Старобешеве цивільну справу за  заявою ОСОБА_1 про встановлення факту перебування батьків у шлюбі, заінтересована особа – Новосвітська селищна рада Старобешівського району Донецької області,-

В С Т А Н О В И В:

Заявник 6 липня 2010 року звернулась до суду з заявою про встановлення факту родинних відносин, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла мати – ОСОБА_2, та ІНФОРМАЦІЯ_2 року помер батько ОСОБА_3. При зверненні до Старобешівської державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини нотаріус запропонував представити докази, які підтверджують перебування спадкодавців у шлюбі. Свідоцтво про укладення шлюбу між батьками не збереглося. Для оформлення спадщини необхідне встановлення проживання батьків у зареєстрованому шлюбі.

В судовому засіданні заявник підтримала заявлені вимоги, просила задовольнити, посилаючись на обставини викладені в заяві.

Представник заінтересованої особи в судове засідання не з’явилась, надала заяву, в якій просить справу розглянути в її відсутність та постановити рішення на розсуд суду.

Свідок ОСОБА_4 в судовому засіданні пояснила, що ОСОБА_2 з ОСОБА_3 мешкали разом та вели спільне господарство.

Свідки ОСОБА_5, ОСОБА_6 в судовому засіданні дали показання аналогічні ОСОБА_4

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що заява задоволенню не підлягає.

Судом встановлено, що у свідоцтві про смерть серії НОМЕР_1, видане 12.06.2001 року та зареєстроване 14.06.1999 року виконкомом Новосвітської селищної ради Старобешівського району Донецької області, актовий запис № 76 зазначено, що ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року. В свідоцтві про смерть серії НОМЕР_2, видане та зареєстроване 19.02.2010 року виконкомом Новосвітської селищної ради Старобешівського району Донецької області, актовий запис № 19 зазначено, що ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року. Згідно довідки виданої виконкомом Новосвітської селищної ради Старобешівського району Донецької області № 02/14б-248 від 06.04.2010 року ОСОБА_2 та ОСОБА_3 були прописані та постійно мешкали за адресою: АДРЕСА_1 Старобешівського району Донецької області.

Згідно ст. 234 ЦПК України суд в порядку окремого провадження розглядає цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.

    Згідно ст. 256 ч.1 п.1 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.      

Підставою для встановлення факту перебування батьків у шлюбі є те, що заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений  документ, який посвідчує даний факт. Із поданої заяви та пояснень ОСОБА_1 вбачається, що свідоцтво про реєстрацію шлюбу батьків не збереглося та відновити його заявник має можливість в Російській Федерації.

    Відповідно до п.10 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» № 5 від 31.03.1995 року з заявами про встановлення факту реєстрації шлюбу може звернутися подружжя або кожен з них.

Суд, дослідивши матеріали справи та заслухавши пояснення заявника, свідків та проаналізував наявні в справі докази, доходить до висновку, що у задоволенні заяви необхідно відмовити, оскільки ОСОБА_1 просить встановити факт реєстрації шлюбу батьків. Відповідно до вимог чинного законодавства, із відповідною заявою може звернутись лише подружжя або кожен з них. На час розгляду справи батьки ОСОБА_1 померли, тому встановити факт реєстрації їх шлюбу не можливо.

На підставі вищенаведеного, керуючись ст. ст. 5, 11, 60, 208, 209, 212-215, 218 ЦПК України, п.10 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» № 5 від 31.03.1995 року, суд –

В И Р І Ш И В :

ОСОБА_1 у задоволенні заяви відмовити.

    Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.

Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Донецької області через Старобешівський  районний суд  шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація