Справа № 2-0-242/10
РІШЕННЯ
Іменем України
04 листопада 2010 р. Кіровський районний суд АР Крим
у складі: головуючого - судді Михайлова Р. В.
при секретарі - Дранич Л. Ф.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Кіровське цивільну справу за заявою ОСОБА_1 заінтересована особа – сектор громадянства, реєстрації та еміграції фізичних осіб Кіровського РВ ГУ МВС України в Криму про встановлення факту, що має юридичне значення,
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про встановлення факту родинних відносин з ОСОБА_2, мотивуючи тим, що ОСОБА_2, є його рідною матірю, проте з-за розбіжності написання імені матері в довідці про народження заявника з паспортними даними його матері він не може підтвердити факт родинних відносин з нею і, відповідно, отримати громадянство України, у зв’язку з чим, просить суд встановити юридичний факт родинних відносин.
Встановлення факту родинних відносин необхідно йому для отримання громадянства України.
У судовому засіданні заявник підтримав заяву, пояснивши, що у зв’язку з розбіжностями написання імені матері в довідці про народження заявника з паспортними даними його матері він не може підтвердити факт родинних відносин з нею і, відповідно, отримати громадянство України, у зв’язку із чим, просить суд задовольнити заяву.
Заінтересована особа явку свого представника до суду не забезпечила, надіслала заяву, в якій просить справу розглянути за його відсутністю, не заперечує проти задоволення заяви.
Суд вважає за можливе розглянути справу у його відсутність, за матеріалами, що є у справі.
ОСОБА_3, допитаний в якості свідка, пояснив, що заявник є його батьком а ОСОБА_2 є його рідною бабусею по лінії батька.
Вислухавши пояснення заявника, показання свідка, дослідивши матеріали справи, суд знаходить, що заява підлягає задоволенню, з наступних підстав:
Відповідно до положень ч. 1 ст. 235 ЦПК України, під час розгляду справ окремого провадження суд зобов’язаний сприяти у здійснені та охороні гарантованих Конституцією и законами України прав, свобод чи інтересів фізичних або юридичних осіб, вживати заходів щодо всебічного, повного і об’єктивного з’ясування обставин справи.
Згідно п.1 ч. 1 ст. 256 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.
Судом встановлено, що заявник, ОСОБА_1 є громадянином Узбекістану, народився ІНФОРМАЦІЯ_2 року в п. АДРЕСА_1, згідно довідки про народження № 376 виданої ВЗАКГС Ганського району Пермської області, у графі мати зазначена ОСОБА_2.
Судом досліджений паспорт серії ЕТ № НОМЕР_1, виданий Бахчисарайським РВ ГУ МВС України в Криму, згідно якого ОСОБА_2 народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 року в АДРЕСА_2 (а. с. 5);
Судом досліджена архівна довідка № 14/13-1744 від 27.10.2006 року та архівна довідка № 14-750 від 15.06.2009 року, видані ГУ МВС України в АР Крим згідно яких ОСОБА_2, 1927 р. н., була виселена в 1944 році з Кримської області та ОСОБА_2, 1927 р. н., мати ОСОБА_1 була виселена в 1944 році з Кримської області (а. с. 10,11);
Враховуючи, показання свідка, те, що дані, вказані в довідці про народження заявника в графі „мати”, у архівних довідках про виселення ОСОБА_2, ОСОБА_2 повністю співпадають крім написання однієї голосної літери в імені матері, суд вважає факт того, що ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 р. н. уродженка АДРЕСА_2 є матір’ю ОСОБА_1 доведеним в судовому засіданні, а вимоги заявника про встановлення факту родинних відносин обґрунтованими і таким, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст.10, 60, 212, 234, 235 ЦПК України, на підставі ст.ст. 235 ч. 1, 256 ч.1 п.1 ЦПК України, суд,-
в и р і ш и в :
Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту, що має юридичне значення задовольнити.
Встановити юридичний факт того, що ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 є матір’ю ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця АДРЕСА_1
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду АР Крим через Кіровський районний суд АР Крим. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня його проголошення.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя