СПРАВА № 2-3742
2010 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 жовтня 2010 року Ленінський районний суд м. Луганська в складі:
головуючого: Попової О.М.,
при секретарі: Ждановій Ю.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Луганська цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління комунальним майном Луганської міської ради про визнання права власності на гараж,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовом в якому просить суд визнати за ним право власності на гараж АДРЕСА_1. В позові зазначив, що він мешкав за адресою: АДРЕСА_1 до 1997 року. У дворі будинку знаходились сараї, яки мешканці будинку що мали машини, переробили під гаражі. Позивач користувався гаражем №112. Потім, зв’язку з будуванням нових гаражів мешканцями будинку, нумерація була змінена. Зараз номер його гаражу – 124.
11 червня 1996 року Ленінська районна рада народних депутатів постановила рішення за його заявою №165/2, яким надала позивачу на умовах оренди строком на 10 років земельну ділянку, площею 0,0032 га під будівництво гаражу.
09 липня 1996 року між позивачем та Виконавчим комітетом Ленінської районної ради народних депутатів був укладений договір на право користування землею. Строк дії вказаного договору сплинув у 2006 році.
Позивач звернувся до Ленінської районної в м. Луганську рада з проханням продовжити договір оренди землі під гаражем.
Рішенням від 26 жовтня 2006 року позивачу на умовах оренди передана земельна ділянка площею 0,0032 га, строком на 5 років, який розташований у дворі житлового будинку за адресою: . АДРЕСА_1. Відповідно вказаного рішення був укладений договір оренди вказаної земельної ділянки між позивачем та Ленінської районної в м. Луганську ради строком на 5 років.
Вказаний гараж був збудований позивачем у 1996 році, він є капітальною спорудою. Гараж обладнаний оглядною ямою. Позивач вважає, що в зв’язку з тим, що гараж збудований своїми силами та за свої кошти тому він є його приватною власністю.
В листопаді 2009 року МКП БТІ була проведена інвентаризація земельної ділянки, складена схема земельної ділянки та план споруди (гаражу).
Позивач не може зараз зареєструвати своє право власності на гараж, оскільки в нього не має право установчих документів.
Позивач в судове засідання не з’явився, надав суду заяву про розгляду справи за його відсутністю.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги позивача, просив суд задовольнити позов у повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, надав суду заяву, в якій не заперечував проти задоволення позову, просив справу розглянути за його відсутністю.
Суд, вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши й оцінивши в сукупності докази в справі, доходить висновку, що позовна заява не підлягає задоволенню в повному обсязі.
Згідно ст.60 ЦПК України кожна сторона зобов’язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог.
Позивач посилається на ст. 376 ЦК України житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом, якщо вони збудовані або будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без належного дозволу чи належно затвердженого проекту, або з істотними порушеннями будівельних норм і правил. Особа, яка здійснила або здійснює самочинне будівництво нерухомого майна, не набуває права власності на нього. На вимогу власника (користувача) земельної ділянки суд може визнати за ним право власності на нерухоме майно, яке самочинно збудоване на ній, якщо це не порушує права інших осіб.
Згідно ст. 331 ЦК України право власності на нову річ, яка виготовлена (створена) особою, набувається нею, якщо інше не встановлено договором або законом. Особа, яка виготовила (створила) річ зі своїх матеріалів на підставі договору, є власником цієї речі. Право власності на новостворене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі, споруди тощо) виникає з моменту завершення будівництва (створення майна). Якщо договором або законом передбачено прийняття нерухомого майна до експлуатації, право власності виникає з моменту його прийняття до експлуатації. Якщо право власності на нерухоме майно відповідно до закону підлягає державній реєстрації, право власності виникає з моменту державної реєстрації.
Отже, позивач повинен був довести факт будівництва спірного гаражу саме ним та за його кошти. Однак ніяких належних доказів на підтвердження цієї обставини позивачем подано не було, і в судовому засіданні не встановлено.
Таким чином, враховуючи вищевикладене, суд вважає вимоги позову не обґрунтованими та такими що не підлягають задоволенню.
На підставі викладеного й у відповідності зі ст.ст. 10, 11, 59, 60, 212-215 ЦПК України, ст. ст.. 60, 331 ЦК України суд, -
В И Р І Ш И В:
В задоволенні позову ОСОБА_1 відмовити в повному обсязі.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Головуючий: О.М. Попова