Судове рішення #12579853

                                                                                                                       

             

  Справа № 2-а-172/10 р.    

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

    24 листопада 2010 року Ємільчинський районний суд Житомирської області в складі:      

                     головуючої - судді                                                         Прищепи Т.П.

                     при секретарі                                               Лук’янчук Т.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні без фіксування судового засідання технічними засобами в порядку ч. 1 ст. 41 КАС України в залі суду  смт Ємільчине адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Ємільчинської районної державної адміністрації в Житомирській області про зобов’язання нарахувати та виплатити недоплачену грошову допомогу, передбачену ст. ст. 37, 39, 50 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», -

в с т а н о в и в:

22 жовтня 2010 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Управління праці та соціального захисту населення Ємільчинської РДА Житомирської області, в якому просив стягнути з відповідача на його користь недоплачену грошову допомогу, заборгованість по доплаті до пенсії, щомісячну додаткову пенсію за шкоду заподіяну здоров’ю  передбачену ст. 37, 39, 50 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за період з 01.04.2010 року – по 30.09.2010 року. Вимогу мотивує тим, що він має статус потерпілого внаслідок Чорнобильської катастрофи, є інвалідом ІІ групи віднесений до категорії І, пенсіонером,  постійно проживає на території, яка віднесена до зони посиленого радіоекологічного контролю внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, що надає йому право користуватися пільгами та компенсаціями, передбаченими Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Щомісячна грошова допомога та доплата до пенсії, відповідно до ст.ст. 37, 39, 50 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», повинна проводитись в розмірі 30% від мінімальної заробітної плати, доплата до пенсії повинна проводитись в розмірі однієї мінімальної заробітної плати, та щомісячна додаткова пенсія за шкоду заподіяну у розмірах: інвалідам ІІ групи – 75 відсотків мінімальної пенсії за віком.  

Позивач в судове засідання не з’явився, надіслав до суду заяву та просив справу розглянути у його відсутності,  позовні вимоги підтримав та просив задоволити в повному обсязі.

Представник Управління праці та соціального захисту населення Ємільчинської РДА у судове засідання не з'явився, надіслав до суду заперечення, в якому вказав, що позов не визнає, та просив справу розглядати без його участі, визнати належного відповідача з якого і стягнути дану суму. В запереченні вказав, що доплата до пенсії за ст. ст. 39, 50 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» не належить до компетенції УПСЗН, цим займається Управління Пенсійного фонду України в Ємільчинському районі. УПСЗН Ємільчинської РДА проводить виплати компенсації вартості продуктів харчування за медичними нормами встановленими Міністерством охорони  здоров’я України згідно п. 14 ст. 20 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

З-за таких обставин та у відповідності до ч. 1 ст. 41 КАС України, суд проводить розгляд справи без фіксування технічними засобами, за наявними у справі матеріалами.

Дослідивши письмові докази, проаналізувавши і оцінивши їх в сукупності, суд дійшов висновку про наступне:

Судом встановлено, що позивач є громадянином, який постійно проживає в зоні посиленого радіоекологічного контролю, що підтверджується посвідченням Серії А № НОМЕР_1.

  Відповідно до ст. 37 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 року громадянам, які проживають у зоні посиленого радіоекологічного контролю виплачується щомісячна грошова допомога у зв’язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства у  розмірі 30% від мінімальної заробітної плати

Відповідач нараховуючи позивачу допомогу у розмірах, визначених Постановою Кабінету Міністрів України № 836 від 26.07.1996 року «Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», а не в кратному відношенні до мінімальної заробітної плати, діяв протиправно.  

Дія ст. 37 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» на 2008-2010 роки не зупинялась, отже відповідач зобов’язаний нарахувати та виплатити позивачу кошти з 01.04.2010 року по 30.09.2010 року, оскільки у відповідності до ч. 2 ст. 99 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, за виключенням сум фактично проведених виплат щомісячної грошової допомоги.  

В задоволенні позовних вимог про зобов’язання відповідача нарахувати та виплатити позивачу кошти передбачені ст. ст. 39, 50 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» відмовити у зв’язку з зверненням до неналежного відповідача.

Сторони звільнені від сплати судового збору.

Оскільки згідно ст. 19 ч. 2 Конституції України орган державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України, дії відповідача, які виразились в нарахуванні та виплаті позивачу допомоги в розмірах менших законодавчо встановлених, є неправомірними та порушують її права та законні інтереси.

Розпорядником коштів і в спірний період часу і на даний час є управління  праці та соціального захисту населення Ємільчинської РДА, тому стягнення заборгованості підлягає з них.

Керуючись ст. 19, 22, 152 Конституції України, п. 14 ст. 20, ст. 37 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждати внаслідок Чорнобильської катастрофи», Рішенням Конституційного суду України № 10-рп/2008 від 22.05.2008 року, ст. ст. 6, 9-11, 19, 69. 71, 99, 158, 163 КАС України, суд, -  

в и р і ш и в:

Позов ОСОБА_1 – задовольнити частково.

Зобов’язати Управління праці та соціального захисту населення Ємільчинської районної державної адміністрації Житомирської області нарахувати та виплатити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженцю с. Велика Глумча, жителю с. Мала Глумча, Ємільчинського району Житомирської області недоплачену грошову допомогу, передбачену ст. 37 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за період з 01 квітня 2010  року по 30 вересня 2010 року, за виключенням сум фактично проведених виплат щомісячної грошової допомоги .

В решті позовних вимог відмовити.

Роз’яснити позивачу про право звернення до суду з вимогами про стягнення коштів передбачених ст. ст. 39, 50 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» до Управління Пенсійного фонду України в Ємільчинському районі.

Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення через Ємільчинський районний суд, а особи які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення постанови можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії постанови суду.

   

Головуюча – суддя                                                                          Т.П.Прищепа        

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація