Справа № 2-а-5101/10
ДЕСНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА ЧЕРНІГОВА
У Х В А Л А
13 грудня 2010 року м. Чернігів
Деснянський районний суд міста Чернігова у складі:
головуючого – судді Карапута Л.В.,
при секретарі – Кашка Т.Ю.,
з участю позивача та його представника ОСОБА_1, представника третьої особи військової частини № 3041 Райського А.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_3 до Головного Управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області про визнання незаконними дій та зобов’язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и в:
26 листопада 2010 року позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про визнання дій неправомірними по нарахуванню пенсії за вислугу років без урахування доплат за працю в зоні відчуження та зобов’язати провести перерахунок пенсії з 06.12.2006 року по даний час з врахуванням доплат за службу в зоні відчуження Чорнобильської АЕС та стягнути заборгованість по невиплаченій пенсії і зобов’язати в подальшому в разі підвищення доплат за працю в зоні відчуження перераховувати призначену пенсію. Мотивуючи свої вимоги зазначив, що він проходив службу у військовій частині № 3041 в зоні відчуження Чорнобильської АЕС. При здійсненні розрахунку грошового забезпечення для призначення пенсії відповідачем не враховано доплату, яку він отримував під час проходження служби, передбачену Постановою Кабінетом Міністрів України «Про доплати і компенсації особам, які працюють у зоні відчуження і зоні безумовного (обов’язкового) відселення після повного відселення жителів». У зв’язку з чим просив зобов’язати відповідача здійснити перерахунок розміру пенсії та стягнути на його користь заборгованість по невиплаченій пенсії з 06.12.2006 року.
Відповідно до частини 2 статті 99 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
В силу положень, викладених у частині 1 статті 100 цього Кодексу, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Отже, закон покладає на позивача, який пропустив строк звернення до суду з адміністративним позовом, тягар доведення наявності у нього поважних причин для його пропуску.
Оскільки пенсія виплачується щомісячно, то про порушення права на отримання доплат за службу в зоні відчуження позивач повинен був дізнатися вже в день виплати пенсії за грудень 2006 року.
Зазначене дає підстави для висновку про відсутність у позивача поважних причин для пропуску ним шестимісячного строку звернення до суду з даним позовом, в частині оскарження дій відповідача за період з 06.12.2006 року по 25.05.2010 року включно, а тому в цій частині позов підлягає залишенню без розгляду.
Керуючись статтями 99, 100, 165 КАС України, суд
у х в а л и в:
позов ОСОБА_3 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області про визнання незаконними дій та зобов’язання вчинити певні дії, за період з 06.12.2006 року по 25.05.2010 року включно, залишити без розгляду.
Ухвала суду може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 5 днів з дня її проголошення, в порядку встановленому статтею 186 КАС України.
Головуючий