Номер справи 2-4025/10
заочне
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 жовтня 2010 року Амур-Нижньодніпровський районний суд м. Дніпропетровська в складі:
головуючого судді: Руденко В.В.
при секретарі: Криворучко Т.О.
розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Дніпропетровську цивільну справу за позовом комунального житлово-експлуатаційного підприємства №19 до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з квартирної плати, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з даним позовом до відповідача про стягнення заборгованості з квартирної плати в сумі 1773 грн. 75 коп.
В підтвердження своїх позовних вимог позивач посилається на те, що ОСОБА_1 зареєстрований та є власником квартири АДРЕСА_1. Позивач здійснює утримання будинку, прибудинкової території та надає відповідачу комунальні та інші послуги згідно з тарифами та розцінками, затвердженими в порядку, передбаченому чинним законодавством. Відповідач зобов’язаний своєчасно вносити квартирну плату у строки встановлені договором або законом, однак відповідач свої обов’язки по щомісячній оплаті квартирної плати за період з 01.02.2004 року по 01.03.2009 року не здійснював, в результаті чого утворилась заборгованість в сумі 1773 грн. 75 коп..
Відповідач добровільно та на вимогу позивача заборгованість не сплачує.
В судове засідання представник позивача не з’явився, надав суду заяву в якій просить суд слухати справу у його відсутність, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Відповідач до судового засідання не з’явився, про час, місце та дату слухання справи повідомлений належним чином, про причини своєї неявки суду не повідомив, тому суд вважає можливим зі згоди позивача винести заочне рішення по справі у відсутність відповідача.
Дослідивши докази в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що позивач надає комунальні послуги та здійснює утримання будинку АДРЕСА_1 проживає відповідач ОСОБА_1, та є її власником.
Для оплати даних послуг позивачем відкрито особистий рахунок №НОМЕР_1 на ім’я відповідача.
Відповідно до п.2 ст. 10 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» та Правил користування приміщеннями житлових будинків і прибудинковими територіями, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 08 жовтня 1992 року № 572, власники квартир багатоквартирних будинків є співвласниками всіх допоміжних приміщень, його технічного обладнання, елементів зовнішнього благоустрою і зобов’язані брати участь у загальних витратах, пов’язаних з утриманням будинку та прибудинкової території відповідно до своєї частки у майні будинку.
Згідно ст. 382 ЦК України, власникам квартир у дво- або багатоквартирному житловому будинку належать на праві спільної сумісної власності приміщення загального користування, опорні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання за межами або всередині квартири, яке обслуговує більше однієї квартири, а також споруди, будівлі, які призначені для забезпечення потреб усіх власників квартир, а також власників не житлових приміщень, які розташовані у житловому будинку. За ст. 360 ЦК України співвласник відповідно до своєї частки у праві спільної часткової власності зобов’язаний брати участь у витратах на управління, утримання та збереження спільного майна, у сплаті податків, зборів (обов’язкових платежів), а також нести відповідальність перед третіми особами за зобов’язаннями, пов’язаними із спільним майном.
Відповідно до Правил користування приміщенням житлових будинків і прибудинковими територіями, затверджених постановою КМУ від 08.10.1992 року № 572, власники квартир зобов’язані вносити на відповідний рахунок власника будинку плату за обслуговування будинку і прибудинкової території, а також за отримання комунальних та інших послуг.
Утримання будинків і прибудинкових територій це є господарська діяльність, спрямована на задоволення потреби фізичної чи юридичної особи щодо забезпечення експлуатації та/або ремонту жилих та нежилих приміщень, будинків і споруд, комплексів будинків і споруд, а також утримання прилеглої до них (прибудинкової) території відповідно до вимог нормативів, норм, стандартів, порядків і правил згідно із законодавством.
Таким чином, оплату послуг з утримання житла зобов’язані здійснювати як квартиронаймачі, так і власники викуплених та приватизованих квартир.
Згідно зі ст.. 68 ЖК України, п. 5 ч. 3 ст. 20 Закону України „Про житлово-комунальні послуги” споживач зобов’язаний сплачувати житлово-комунальні послуги у строки встановлені законом. Відповідач вимоги Закону по вчасній сплаті комунальних послуг в період з 01.02.2004 року по 01.03.2010 року не виконує, в результаті утворилась заборгованість яка складає 1773 грн. 75 коп.
Тому, враховуючи вищевикладене суд вважає, що з відповідача на користь позивача підлягає стягненню зазначена сума заборгованості, а також понесені позивачем при подачі позовної заяви до суду судові витрати.
Керуючись ст.ст.11,60,88,169,209,212,215,224-226 ЦПК України, ст. 67,68 ЖК України, п. 5 ч. 3 ст. 20 ЗУ „Про житлово-комунальні послуги”, п.п. 14,17,35,41 Правил користування приміщеннями житлових будинків та прибудинковими територіями, ст..ст. 267,509,525,526,612,625 ЦК України суд, -
В И Р І Ш И В :
Позов комунального житлово-експлуатаційного підприємства №19 до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з квартирної плати задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Комунального житлово-експлуатаційного підприємства №19 заборгованість з квартплати в сумі 1773 гривень 75 копійок, а також понесені судові витрати по справі – 30 гривень витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу, а всього 1803 (одна тисяча вісімсот три) гривень 75 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 51 гривна.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Позивачем рішення суду може бути оскаржено до апеляційного суду Дніпропетровської області шляхом подачі через Амур-Нижньодніпровський районний суду м. Дніпропетровська в 10-денний строк з дня його отримання апеляційної скарги.
Суддя: