КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
справа № 2-а-7853/10/1070
29 вересня 2010 року суддя Київського окружного адміністративного суду – Балаклицький А.І., перевіривши виконання вимог ст. ст. 105, 106 КАС України за позовною заявою ОСОБА_1 до Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури при Кабінеті Міністрів України про визнання дій неправомірними та бездіяльності протиправною,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Київського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій просить визнати дії Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури при Кабінеті Міністрів України неправомірними та бездіяльність адвокатів ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 протиправною.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали, суд дійшов висновку про те, що даний позов не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб’єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до ст. 14 Закону України «Про адвокатуру» порядок діяльності Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури регулюється Положенням про неї, яке затверджується Президентом України.
Згідно зі ст. ст. 2, 3 Положення про Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури (далі - Положення) Вища кваліфікаційна комісія адвокатури утворюється при Кабінеті Міністрів України.
Основним завданням Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури є розгляд скарг на рішення кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
Відповідно до ст. 14 Положення Вища кваліфікаційна комісія адвокатури розглядає скарги на рішення кваліфікаційно-дисциплінарних комісій. Вона має право скасовувати або змінювати рішення кваліфікаційно-дисциплінарних комісій.
Згідно зі ст. 20 Положення в результаті розгляду справи Вища кваліфікаційна комісія адвокатури ухвалює рішення, яке є остаточним.
Пунктом 7 частини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суб’єктом владних повноважень є орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб’єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Виходячи з викладеного, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України не є органом державної влади та не здійснює владні управлінські функції, тобто не є суб’єктом владних повноважень, а тому спір про визнання дій Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури при Кабінеті Міністрів України неправомірними та бездіяльність адвокатів ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 протиправною не є публічно-правовим спором і не підпадає під визначення адміністративної справи, яке наведене в п. 1 ч. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України, а юрисдикція адміністративних судів, встановлена ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України, на цей спір не поширюється.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 109 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
На підставі викладеного та керуючись статтями 3, 17, 107, 109, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
УХВАЛИВ:
Відмовити ОСОБА_1 у відкритті провадження в адміністративній справі.
Копію ухвали разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя / підпис/
З оригіналом згідно
Суддя А.І. Балаклицький