Судове рішення #12574110

№ 2-2626/2010

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И  

14 грудня 2010 року                                           м. Сімферополь

Залізничний районний суд м. Сімферополя Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді – Якушевої Т.В., при секретарі – Чертолясові А.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Сімферополі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за договором позики,

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за договором позики, який в подальшому був уточнений, та просив стягнути з відповідача 114293 грн. 72 коп.

Позивач у судове засідання не з’явився, надавши до суду заяву, в якій просив справу вирішити по суті у судовому засіданні за його відсутності та задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

Відповідач у судове засідання не з’явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, у матеріалах справи міститься заяві, в якій відповідач погоджується з уточненими позовними вимогами,

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню з наступних підстав.

З матеріалів справи вбачається, що 03 грудня 2009 року між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 було укладено договір позики, відповідно до умов якого позичальник отримав від позивача у борг 14450 дол. США на споживчі потреби зі строком повернення не пізніше 03 грудня 2010 року зі сплатою відсотків у розмірі 5% на місяць за користування кредитом.

Відповідно до статті 1046 Цивільного кодексу України за договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов'язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму позики) або таку ж кількість речей того ж роду та такої ж якості. Договір позики є укладеним з моменту передання грошей або інших речей, визначених родовими ознаками.

Згідно зі статтею 1050 Цивільного кодексу України, якщо позичальник своєчасно не повернув суму позики, він зобов'язаний сплатити грошову суму відповідно до статті 625 цього Кодексу. Якщо позичальник своєчасно не повернув речі, визначені родовими ознаками, він зобов'язаний сплатити неустойку відповідно до статей 549-552 цього Кодексу, яка нараховується від дня, коли речі мали бути повернуті, до дня їх фактичного повернення позикодавцеві, незалежно від сплати процентів, належних йому відповідно до статті 1048 цього Кодексу. Якщо договором встановлений обов'язок позичальника повернути позику частинами (з розстроченням), то в разі прострочення повернення чергової частини позикодавець має право вимагати дострокового повернення частини позики, що залишилася, та сплати процентів, належних йому відповідно до статті 1048 цього Кодексу.

Статтею 1048 ч.1 Цивільного кодексу України позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом. Розмір і порядок одержання процентів встановлюються договором. Якщо договором не встановлений розмір процентів, їх розмір визначається на рівні облікової ставки Національного банку України.

Відповідач, отримавши позику від ОСОБА_1 у сумі 14450 дол. США, своєчасно у строк, встановлений відповідним договором зазначені кошти не повернув, в результаті чого в неї утворилася заборгованість у сумі 114293  грн. 72 коп., що підтверджується наявними у справі матеріалами.

Крім того, у відповідності до вимог статті 88 Цивільного процесуального кодексу України, на користь позивача з відповідача належать також до стягнення сплачений судовий збір у сумі 171 грн. 77 коп. та витрати на ІТЗ – 120 грн., які підтверджуються відповідними платіжними документами.

На підставі наведеного, керуючись статями 10, 11, 60, 74, 88, 175, 215-218, 224-233 Цивільного процесуального кодексу України, 549, 550, 1046, 1048, 1050 Цивільного кодексу України, суд –

В И Р І Ш И В :

Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за договором позики – задовольнити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 до ОСОБА_2, 1972 року народження, уродженця Білогірського району, заборгованість за договором позики у сумі 114293 гривні 72 коп.

Стягнути на користь ОСОБА_1 до ОСОБА_2, 1972 року народження, уродженця Білогірського району, судовий збір у сумі 171 грн. 77 коп. та витрати на ІТЗ – 1200 грн.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення. Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, установлених цією статтею, залишається без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Суддя

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація