Україна
Харківський апеляційний господарський суд
УХВАЛА
про повернення апеляційної скарги (подання)
14 листопада 2007 р. Справа №37/15-07 (в.о.о. 37/402-06)
Колегія суддів Харківського апеляційного господарського суду у складі: головуючого судді І.С. Карбань, судді Л.М. Бабакової, судді І.А. Шутенко,
розглянувши апеляційну скаргу (вх. № 3410Х/2-4) Державного підприємства «Вугілля України», м. Київ на ухвалу господарського суду Харківської області від 15.10.2007р. по справі № 37/15-07 (в.о.о. 37/402-06)
за позовом Державного підприємства «Вугілля України», м. Київ
до Державного підприємства «Теплоелектроцентраль-2»«Есхар», м. Харків
третя особа – Акціонерне товариство «Харімпекс», м. Харків
про стягнення 1834760,79 грн.
встановила:
Представник третьої особи по справі 12.10.2007р. подав до господарського суду клопотання про зупинення провадження по справі, до вирішення пов’язаної з нею справи № 37/402-06.
Ухвалою господарського суду Харківської області від 15.10.2007р. по справі № 37/15-07 (в.о.о. 37/402-06) провадження по справі зупинено.
Ухвалою господарського суду Харківської області від 22.06.2007р. по справі № 38/252-07 (суддя Жельне С.Ч.) провадження у справі припинено.
Позивач, не погоджуючись з ухвалою господарського суду Харківської області 15.10.2007р., надіслав апеляційну скаргу, в якій просить ухвалу суду першої інстанції скасувати, посилаючись на порушення норм чинного законодавства.
Розглядом матеріалів апеляційної скарги встановлено, що в порушення п. 2 ст. 97 ГПК України до апеляційної скарги не надано доказів надіслання її копії третій особі та відповідачу по справі.
Крім того, додана позивачем ксерокопія поштової квитанції від 31.10.2007р. за № 4575 про відправку копії апеляційної скарги відповідачу по справі не є належним доказом, оскільки незасвідчена належним чином, як це визначено п. 2 ст. 36 ГПК України.
Також, розглядом матеріалів справи встановлено, що ухвала господарського суду Харківської області була винесена 15.10.2007р.
Оскаржувана ухвала господарського суду було надіслано на адресу позивача у строк визначений ст. 87 ГПК України, тобто 19.10.2007р.
Позивач, не погоджуючись з ухвалою господарського суду, 31.10.2007р. надіслав до господарського суду Харківської області апеляційну скаргу з порушенням десятиденного строку встановленого ст. 93 ГПК України на її подання без надання клопотання про відновлення цього строку.
Відповідно до п. 4 ст. 97 ГПК України скарга подана після закінчення строку, встановленого для її подання, без клопотання про відновлення цього строку, не приймається до розгляду і повертається апеляційним господарським судом.
Враховуючи, що апеляційна скарга позивачем була подана з порушенням вимог п. 2 та п. 4 ст. 97 ГПК України, тому дана апеляційна скарга підлягає поверненню апелянту для усунення порушень п. 2 та п. 4 ст. 97 ГПК України.
Керуючись пунктами 2, 4 частині 1 статті 97 Господарського процесуального кодексу України, колегія суддів, -
ухвалила:
Повернути апеляційну скаргу заявнику.
Після усунення обставин, що стали причиною повернення скарги, зазначених у пунктах 2, 4 ч. 1 ст. 97 ГПК, сторона у справі має право повторно подати апеляційну скаргу, а у разі пропуску строку оскарження апеляційна скарга має бути подана повторно лише з мотивованим клопотанням про його відновлення.
Головуючого суддя І.С. Карбань.
суддя Л.М. Бабакова.
суддя І.А. Шутенко.