Судове рішення #12565193

                                    Справа № 2-1883/2010 року                                                                                                                                          

   

                         

 

       

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М  У К Р А Ї Н И

06 грудня 2010 року      Гуляйпільський районний суд Запорізької області

у складі головуючого: судді                               Яроша С.О.

при секретарі:                                    Прістенскій Н.М.                                                                                                                                                                              

    розглянувши  у відкритому судовому засіданні м. Гуляйполе Запорізької області цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до територіальної громади Гуляйпільської міської ради Запорізької області, третя особа, що не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на боці відповідача: Гуляйпільська державна нотаріальна контора Запорізької області, третя особа, що не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на боці позивачів: ОСОБА_3, про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування, -

В С Т А Н О В И В:

    06.09.2010 року до суду звернулися  ОСОБА_1, ОСОБА_2 з позовом до виконавчого комітету Гуляйпільської міської ради Запорізької області про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування.

    В позові позивачі посилаються на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер їх батько ОСОБА_4, після смерті якого відкрилася спадщина житловий будинок АДРЕСА_1, який не зареєстровано в БТІ, вони з сестрою прийняли спадщину, а мати відмовилася від прийняття спадщини, однак прийняти спадщину не можуть, так за померлим даний будинок не зареєстрований, прохають визнати за кожним з них право власності на ? частину будинку.

    У судовому засіданні  позивач ОСОБА_1 позов підтримав, суду пояснивши, що після батька залишився в спадщину житловий будинок, вони з сестрою, прийнявши спадщину, не мають змоги її оформити, так як будинок не зареєстрований на померлого, прохає визнати за ним право власності на ? частину житлового будинку.

    У судовому засіданні  позивач ОСОБА_2 позов підтримала, суду пояснивши, що після батька залишився в спадщину житловий будинок, вони з братом, прийнявши спадщину, не мають змоги її оформити, так як будинок не зареєстрований на померлого, прохає визнати за нею право власності на ? частину житлового будинку.

    Представник відповідача: територіальної громади Гуляйпільської міської ради Запорізької області виконавчий комітет Гуляйпільської міської ради Запорізької області в судове засідання не з`явився, надав суду заяву про розгляд справи у свою відсутність.

    Третя особа, що не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на боці позивачів: ОСОБА_3 вважає, що позов підлягає задоволенню, суду пояснивши, що є дружиною померлого, від спадщини після чоловіка відмовилася.

     Третя особа, що не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на боці відповідача: Гуляйпільська державна нотаріальна контора Запорізької області в судове засідання не з`явилася, надала суду заяву про розгляд справи у свою відсутність.

    Суд, оцінивши наявні у справі докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на  повному, всебічному, об`єктивному, безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів, вважає встановленими наступні обставини:

    ІНФОРМАЦІЯ_2 помер батько позивачів і чоловік третьої особи: ОСОБА_3 ОСОБА_4, що підтверджується актовим записом про смерть №237 від 06.11.2008 року, проведеного відділом РАЦСу Гуляйпільського РУЮ Запорізької області (а.с.12) та рішенням Гуляйпільського районного суду Запорізької області від 28.09.2009 року (а.с.16) та рішенням Гуляйпільського районного суду Запорізької області від 14.09.2009 року (а.с.18).

    Померлий за життя заповіту не склав.

    09.12.2008 року комунальне підприємство «Імпульс» Пологівської райради видало ОСОБА_4 технічний паспорт на житловий будинок АДРЕСА_1 (а.с.13-15).

    22.12.2009 року позивачі отримали свідоцтва про на спадщину за законом на земельні ділянки.     Третя особа, що не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на боці позивачів: ОСОБА_3  від отримання свідоцтва про право на спадщину за законом відмовилася.        

    Житловий будинок АДРЕСА_1 в комунальному підприємстві Пологівської районної ради «Імпульс» не зареєстрований, що підтверджується довідкою.

                        2.

    Провести реєстрацію житлового будинку неможливо в зв`язку зі смерт`ю ОСОБА_4

    Видати свідоцтво на право на спадщину за законом на житловий будинок АДРЕСА_1 неможливо, так як відповідно до п.216 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженої наказом Міністерства юстиції україни від 03 березня 2004 року №20/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції україни 03 березня 2004 року за №283/8882 видача свідоцтв про право на спадщину на майно, яке підлягає реєстрації, провадиться нотаріусом після подання правовстановлюючих документів про належність цього майна, а позивачі надати правовстановлюючий документ на житловий будинок не можуть.

    Суд, задовольняючи позов, виходить з наступного:

    Відповідно до ст.1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають  діти спадкодавця, той з подружжя, який його пережив.

    Відповідно до ч.1 ст.1267 ЦК України частки у спадщині кожного із спадкоємців за законом є рівними.

    Судом встановлено, що після смерті ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1  відкрилася спадщина за законом на належне йому майно: земельну ділянку, житловий будинок, відповідно до  ст.1261 ЦК України спадкоємцями за законом у першу чергу є його син, донька та  дружина ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3, з яких позивачі прийняли спадщину, а третя особа відмовилася від прийняття спадщини, а тому частка позивачів в спадщині, в тому числі і в житловому будинку відповідно до ч.1 ст.1267 ЦК України становить по ? частки спадкового майна, в тому числі по ? частки житлового будинку.

    Відповідно до ч.1ст.1298 ЦК України спадкоємець, який прийняв спадщину, може одержати свідоцтво про право на спадщину.

    Судом встановлено, що позивачі відповідно до ч.1 ст. 1298 ЦК України отримати свідоцтва про право на спадщину на ? частку житлового будинку не можуть, так як відсутній правовстановлюючий документ на житловий будинок на померлого і отримати цей документ в установленому законом порядку не можуть.

    Факт належності житлового будинку АДРЕСА_1 ОСОБА_4 підтверджується копією технічного паспорту на будинок, виданого 09.12.2008 року комунальним підприємством «Імпульс» Пологівської райради.

    Відповідно до 331 ЦК україни якщо право власності на нерухоме майно відповідно до закону підлягає державній реєстрації, право власності виникає з моменту державної реєстрації.

    Відповідно до п.216 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 03 березня 2004 року №20/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції україни 03 березня 2004 року за №283/8882 видача свідоцтв про право на спадщину на майно, яке підлягає реєстрації, провадиться нотаріусом після подання правовстановлюючих документів про належність цього майна.

    Позивачі не мають змоги надати нотаріусу свідоцтво про право власності на житловий будинок, так як власник будинку помер, та отримати в установленому законом порядку свідоцтва про право власності на ? частку житлового будинку.

    А тому позов підлягає задоволенню, як такий, що грунтується на законі, підтверджений встановленими обставинами та перевірений належними доказами.

    Керуючись ст.ст. 8-11,212-215,218, ЦПК України,ст.328,392,1261,1269-1270,1298 ЦК України,  суд-

В И Р І Ш И В:

    Позов ОСОБА_1, ОСОБА_2 до виконавчого комітету Гуляйпільської міської ради Запорізької області про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування задовольнити.

    Визнати право власності ОСОБА_1 на  ? частину житлового будинку АДРЕСА_1 загальною інвентарною оцінкою 66260 грн.

    Визнати право власності ОСОБА_2 на  ? частину житлового будинку АДРЕСА_1 загальною інвентарною оцінкою 66260 грн.

    З рішенням в повному обсязі особи, які беруть участь у справі, можуть ознайомитися 07.12.2010 року.

    Рішення  може бути оскаржене до апеляційного суду Запорізької області через Гуляйпільський районний суд Запорізької області шляхом подання апеляційної скарги протягом 10 днів з дня його проголошення, а особами, які були відсутні в судовому засіданні, протягом 10 днів з дня  отримання ними копій рішення.

    Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація