Судове рішення #12564959

                                             Справа 2а- 7521/ 2010    

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М              У К Р А Ї Н И

    25 листопада  2010 року Краматорський міський суд Донецької області у складі:

                головуючого судді Марченко Л.М.

розглянувши у скороченому провадженні у м. Краматорську адміністративну справу за позовом ОСОБА_1  до управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську про визнання бездіяльності неправомірною, зобов’язання провести перерахунок та виплату соціального підвищення як «дитині війни», -

В С Т А Н О В И В:

   

    ОСОБА_1  звернулася до суду з позовом до УПФУ у м. Краматорську про визнання бездіяльності неправомірною, зобов’язання провести перерахунок та виплату соціального підвищення як «дитині війни» за період з 01.04.2010 року по 30.09.2010 року.

Ухвалою Краматорського міського суду від 12.11.2010 року адміністративний позов в частині правовідносин за період з 01.04.2010 року по 10.05.2010 року  залишено без розгляду, у зв’язку з подачею позову після закінчення строку звернення до адміністративного суду.

В частині правовідносин за період з 10.05.2010 року по 30.09.2010 року  позов пред’явлено в межах строку, визначеного ч.2 ст.99 КАС України, та по ньому  відповідно до ст. 183-2 КАС відкрито скорочене провадження та здійснюється судовий розгляд.

Згідно письмових заперечень представника відповідача, позивач ОСОБА_1 дійсно має статус «дитина війни», але він на обліку у УПФУ м. Краматорська не перебуває, а знаходиться на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області, де у відповідності до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» отримує пенсію за втратою годувальника разом з державною надбавкою «дітям війни». На підставі наведеного, УПФУ у м. Краматорську вважає позовні вимоги необґрунтованими. Просить в позові відмовити.

Суд, дослідивши вимоги та обґрунтування позову, доводи заперечень, надані докази, вважає, що позов є необґрунтованим та задоволенню не підлягає.

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.

Відповідно до ч.3 ст.46 Конституції України пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого Законом.

Відповідно до ст.6  Закону України «Про соціальний захист дітей війни» від 18.11.2004 року, що набрав чинності 01.01.2006 року, дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30% мінімальної пенсії за віком. Тобто ст.6  Закону України «Про соціальний захист дітей війни» передбачена надбавка дітям війни, крім тих, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 народилася 24.01.1936 року, він є пенсіонером і отримує пенсію за втратою годувальника згідно з Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», має статус «дитина війни» та отримує щомісячну державну допомогу «дітям війни», що підтверджується посвідченням.

Разом з тим встановлено, що позивач на обліку в УПФУ м. Краматорська не перебуває, а перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області. Тому відповідачем по справі - УПФУ м. Краматорська права позивача не могли бути порушенні, оскільки виплата позивачеві щомісячної державної допомоги «дітям війни» повинна здійснюватися Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області, в якому позивач перебуває на обліку і до якого позивач повинен звертатися з позовом до суду у разі порушення, невизнання або оспорювання його права на вказану щомісячну державну допомогу «дітям війни».

Таким чином, вимоги позивача ОСОБА_1 до УПФУ у м. Краматорську про стягнення недоплачених сум щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни є безпідставними та такими, що не підлягають задоволенню.

    Керуючись ст.ст.4-15,159-163, 183-2, 185-186,254 КАС України, Законом України "Про соціальний захист дітей війни", Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»,    суд –

П О С Т А Н О В И В:

В задоволенні позову ОСОБА_1  до управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську про визнання бездіяльності неправомірною, зобов’язання провести перерахунок та виплату соціального підвищення як «дитині війни», - відмовити.

Постанова суду, якщо інше не встановлено КАС України, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова суду, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

    Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Краматорський міський суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом ч.3 ст.160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб’єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених ч.4 ст.167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п’ятиденного строку з моменту отримання суб’єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя

Постанова ухвалена та надрукована в єдиному примірнику у нарадчій кімнаті.

Суддя

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація