Р І Ш Е Н Н Я
2- 1124/2010 р.
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 грудня 2010 року Сумський районний суд Сумської області під головуванням судді Степаненка О.А. при секретарі Токаревій В.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Суми справу за позовом ОСОБА_1 до Великовільмівської сільської ради, треті особи: Сумська районна державна нотаріальна контора, ОСОБА_2 про визнання права власності на домобудівлю в порядку спадкування,
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з позовом, посилаючись на те, що ОСОБА_3 та ОСОБА_4 її батьки. Батьки позивачки перебували в шлюбі з 03 червня 1951 року та весь час проживали разом за адресою АДРЕСА_1. За період шлюбу батьки в АДРЕСА_1 збудували будинок. ІНФОРМАЦІЯ_1 року її батько помер. Спадщину після батька прийняла мати-ОСОБА_4, оскільки постійно проживала разом зі спадкодавцем на час відкриття спадщини.Спадкове майно складалося з 1\2 частини домоволодіння в АДРЕСА_1, земельної ділянки для будівництва та обслуговування індивідуального житлового будинку, господарських будівель та споруд і ведення особистого підсобного господарства пл. 0,44 га, двох земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства площею 0,2509 га та площею 0,1694 га, земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 4,1848 га, розташованих на землях Великовільмівської сілької ради. Однак прізвище батька, яке зазначене в правовстановлюючих документах на земельні ділянки, не збігалося з його дійсним прізвищем, зазначеним в свідоцтві про народження, паспорті та свідоцтва про смерть. Замість правильного прізвища батька «ОСОБА_2» в державних актах вказано невірно як «ОСОБА_2», «ОСОБА_2». ІНФОРМАЦІЯ_2 її мати померла. Мати за життя склала заповіт, яким все своє майно заповідала позивачці. З заявою про прийнятя спадщини в установлений законом строк позивачка та її брат, третя сторона по справі, не звертались. На час смерті її батьків позивачка була зареєстрована в АДРЕСА_2. Однак фактично з початку 2002 року вона постійно проживала разом з батьками в домоволодінні в АДРЕСА_1. Рішенням Сумського районного суду від 30 вересня 2010 року встановлений факт належності правовстановлюючих документів на державні акти на право приватної власності на земельну ділянку, а також встановлено факт її сумісного проживання разом з батьками в період з травня 2002 року на час відкриття спадщини після смерті матері. Однак позивачка не має змоги оформити право власності на будинок в порядку спадквання після батьків, оскільки за їх життя будинок не був зареєстрований в органах БТІ. Тому просила визнати за нею право власності на домоволодіння в порядку спадкування після смерті матері.
В судовому засіданні позивачка, її предстаник позовні вимоги підтримали в повному обсязі.
Третя особа ОСОБА_2.в судовому засіданні проти заявлених позовних вимог не заперечували.
Представники Великовільмівської сільської ради, Сумської районної державної нотаріальної контори в судове засідання не з"явилися, від них надійшли заяви з проханням слухати справу у їх відсутність, проти позову не заперечували.
Заслухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, суд вважає позов обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню.
Судом встановлено - і не оспорюється сторонами, - що ОСОБА_3 та ОСОБА_4 є батьками позивачки, що підтверджується свідоцтвом про народження( арк.с.8).
Батьки позивачки перебували в шлюбі з 03 червня 1951 року та весь час проживали разом за адресою АДРЕСА_1. За період шлюбу батьки збудували будинок за адресою АДРЕСА_1.
ІНФОРМАЦІЯ_1 року батько позивачки помер, що підтверджується свідоцтвом про смерть(арк.с.16). Спадщину після батька прийняла мати-ОСОБА_4, оскільки постійно проживала разом зі спадкодавцем на час відкриття спадщини. Спадкове майно складалося з 1\2 частини домоволодіння в АДРЕСА_1, земельної ділянки для будівництва та обслуговування індивідуального житлового будинку, господарських будівель та споруд і ведення особистого підсобного господарства пл. 0,44 га, двох земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства площею 0,2509 га та площею 0,1694 га, земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 4,1848 га, розташованих на землях Великовільмівської сілької ради.
ІНФОРМАЦІЯ_2 мати позивачки померла, що підтверджується свідоцтвом про смерть( арк.с.17). Мати за життя склала заповіт, яким все своє майно заповідала позивачці, що підтверджується копією заповіта від 05 жовтня 2006 року.
З заявою про прийнятя спадщини в установлений законом строк позивачка та її брат, третя сторона по справі, не звертались. На час смерті її батьків позивачка була зареєстрована в АДРЕСА_2. Однак фактично з початку 2002 року вона постійно проживала разом з батьками в домоволодінні в АДРЕСА_1.
Рішенням Сумського районного суду від 30 вересня 2010 року встановлений факт належності правовстановлюючих документів на державні акти на право приватної власності на земельну ділянку, а також встановлено факт її сумісного проживання разом з батьками в період з травня 2002 року на час відкриття спадщини після смерті матері( арк.с.20).
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 213, 214, 256 ЦПК України, ст. 344 ЦК України, суд
В И Р І Ш И В :
Визнати за ОСОБА_1 право власності на домобудівлю, що знаходиться за адресою АДРЕСА_1 в порядку спадкування після смерті ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Суддя