Судове рішення #12553924

Справа  № 2-а-520/2010 рік  

П О С Т А Н О В А  

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И  

  16 грудня 2010 року          

 

Першотравневий районний суд м. Чернівці в складі: головуючого судді Іщенка І.В., при секретарі Калініченко С.Б., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Чернівці адміністративний позов  ОСОБА_1 до фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м.Чернвці про скасування постанови про адміністративне правопорушення, -  

  В С Т А Н О В И В :  

  Позивач звернувся в суд з позовом до відповідачів про скасування постанови про адміністративне правопорушення. Посилався в позові на те, що  постановою №85-2010 від 26 жовтня 2010 року  її притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.165-4 КУпАП. Зокрема, постановою по справі про адміністративне правопорушення від 26.10.2010 року встановлено, що позивачка  порушила строки та обсяги сплати внесків до фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві за період з 15.01.2006 по 26.10.2010 року  та накладено адміністративне стягнення в розмірі 136 грн.  

З притягненням її до адміністративної відповідальності не погоджується, постанову про накладення адміністративного стягнення вважає незаконною, постановленою з порушенням вимог КУпАП.  

Представник позивача в залі судового засідання  свої позовні вимоги підтримала повністю, надала пояснення аналогічні змісту позовної заяви. Просила позов задовольнити.  

Представник відповідача  в судовому  засіданні не  позов не визнав, в своїх поясненнях та письмових запереченнях просила в його задоволенні відмовити.  

Суд, вислухавши сторони, дослідивши матеріали справи вважає, що позов не обґрунтований та не підлягає задоволенню.  

Судом встановлено, що постановою №85-2010 від 26 жовтня 2010 року  її притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.165-4 КУпАП. Зокрема, постановою по справі про адміністративне правопорушення від 26.10.2010 року встановлено, що позивачка  порушила строки та обсяги сплати внесків до фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві за період з 15.01.2006 по 26.10.2010 року  та накладено адміністративне стягнення в розмірі 136 грн.  

Також встановлено, що 28 жовтня 2010 року начальником відділення виконавчої дирекції Фонду у м. Чернівці було винесено постанову про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу у розмірі 136,00 грн., якою притягнуто до відповідальності ОСОБА_1, за порушення передбачене п.2 ч.2 ст. 45 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" від 23 вересня 1999 року № 1105-XIV, ч. 1 ст. 1654 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме, порушення строків та обсягів сплати страхових внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві за період з 15 січня 2006 року по 26 жовтня 2010 року. Факт виявлення працівниками відділення виконавчої дирекції Фонду у м. Чернівці в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення підтверджується Актом перевірки правильності нарахування, повноти і своєчасності перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду №250 від 26.10.2010р.. Саме з урахуванням заборгованості, виявленої цим актом, прийнята оскаржувана постанова. Зокрема вбачається, що станом на 15.01.2006р. сума простроченого платежу із зобов'язань сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання складала 6,18грн. Станом на 26.10.2010р. сума цієї заборгованості не сплочена. Тобто, виявлене 26.10.2010р. правопорушення є триваючим.  

Статтею 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлено, що адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - два місяці з дня його виявлення.  

У пункті 6 постанови Пленуму Верховного Суду України від 24 червня 1988 року N 6 ( V0006700-88 ) "Про практику розгляду судами скарг на постанови у справах про адміністративні правопорушення" постановлено, що при перевірці додержання органом (посадовою особою) встановленого ст. 38 КпАП України двомісячного строку застосування адміністративного стягнення судам слід мати на увазі, що при правопорушеннях, які тривають, зазначений строк обчислюється з дня виявлення правопорушення.  

Триваючими  адміністративними правопорушеннями     є правопорушення, пов'язані з тривалим, неперервним невиконанням обов'язків, передбачених правовою нормою (наприклад, проживання без паспорта, самовільне будівництво будинків або споруд тощо), припиняються або виконанням регламентованих обов'язків, або притягненням винної у невиконанні особи до відповідальності. Дуже часто   ці правопорушення є наслідками протиправної бездіяльності.  

Тобто триваючі правопорушення характеризуються тим, що особа, яка вчинила якісь певні дії чи бездіяльність, перебуває надалі у стані безперервного продовження цих дій (бездіяльності). Ці дії безперервно порушують закон протягом якогось часу. Іноді такий стан продовжується значний час і увесь час винний безперервно скоює правопорушення у вигляді невиконання покладених на нього обов'язків. В даному випадку, ОСОБА_1 починаючи з 15 січня 2006 року по 26 жовтня 2010 року, ухилялася від сплати вищезазначеної заборгованості, не виконуючи свій прямий обов'язок по своєчасності та повноті сплати страхових внесків до робочих органів Фонду, порушуючи при цьому п.2 ч.2 ст. 45 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" від 23 вересня 1999 року № 1105-XIV, ч. 1 ст. 1654 Кодексу України про адміністративні правопорушення та норми Інструкції про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, затвердженої Постановою Правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 12.07.2007 року №36, із змінами та доповненнями.  

Ст. 251 КУпАП встановлено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами.  

Очислювати термін притягнення до адміністративної відповідальності при триваючому правопорушенні необхідно з того моменту, коли посадовій особі відділення виконавчої дирекції Фонду у м. Чернівці стало відомо про факт скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 1654 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме із 26.10.2010 року.  

Триваюче правопорушення може тривати до того часу, поки сам підприємець не припинить його, вчинивши згідно із законом.  

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.6,8-9,58-59,70-71,86,104,128,158-163,167,185,186КАС України, суд,  

  П О С Т А Н О В И В :  

  В задоволенні позову  ОСОБА_1 до фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м.Чернвці про скасування постанови про адміністративне правопорушення №85-2010 від 28.10.2010 року – відмовити.  

Постанова оскарженню не підлягає.  

  Суддя:                                                                                                              Іщенко І.В..  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація