Справа № 2-о-22/10
РІШЕННЯ
Іменем України
13 грудня 2010 року Путивльський районний суд Сумської області
у складі: головуючого - судді Толстого О. О.
при секретарі - Лавринець О.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Путивль цивільну справа за заявою ОСОБА_1, заінтересовані особи - Управління Пенсійного Фонду України в Путивльському районі Сумської області, Путивльська районна державна адміністрація Сумської області, про встановлення факту належності правовстановлюючих документів,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до суду з заявою, в який просила встановити факт належності їй свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи – підприємця, яке було видане Путивльською районною державною адміністрацією Сумської області 29.11.1996 р.
Посилалася на те, що в зазначеному свідоцтві було помилково зазначене її по батькові – ОСОБА_1.
Встановлення цього юридичного факту необхідно їй для оформлення пенсії.
В судовому засіданні ОСОБА_1 доводи своєї заяви підтримала.
Представник управління Пенсійного Фонду України в Путивльському районі Сумської області в судове засідання не з’явився, про час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
Представник Путивльської районної державної адміністрації Сумської області проти задоволення заяви не заперечував і пояснив, що у зв’язку з виключенням заявниці з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців внесення будь – яких змін до нього є технічно неможливим.
Суд, заслухавши пояснення заявниці та представника заінтересованої особи, вивчивши матеріали справи, вважає, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 256 ЦПК України - суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім’я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім’ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
Судом встановлено, що правильне написання по батькові заявниці є – ОСОБА_1.
Ця обставина підтверджується копією паспорта та карткою фізичної особи – платника податків ДПІ у Путивльському районі (а.с. 4-5, 12).
Як вбачається із довідки Глухівської МДПІ заявниця дійсно перебувала на обліку в Путивльському відділенні Гліхівської МДПІ з 26.11.1996 р. по 10.04.2009 р. як фізична особа – підприємець. ЇЇ по батькові було вказано – ОСОБА_1, і ідентифікаційний номер заявниці збігається з номером особи, по батькові якої було вказано - ОСОБА_1 (а.с. 5,7).
Враховуючи наведене, суд вважає, що наявні у справі докази та їх належна оцінка підтверджують факт того, що в свідоцтві про державну реєстрацію фізичної особи – підприємця при написанні по батькові заявниці була допущена помилка.
Факт, про встановлення якого просить заявник, має для неї юридичне значення, оскільки у відповідності до Закону України “Про пенсійне забезпечення” надає право на оформлення пенсії.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 256, 259 ЦПК України, суд,
ВИРІШИВ:
1. Заяву ОСОБА_1 задовольнити.
2. Встановити факт належності свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця, серії НОМЕР_1, виданого Путивльською районною державною адміністрацією Сумської області 29.11.1996 р., ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Сумської області через Путивльський районний суд шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня його проголошення апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі , але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 10 днів з моменту отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення розгляду справи апеляційним судом.
Суддя: підпис
Копія вірна
Суддя
Путивльського районного суду О.О.Толстой