Судове рішення #12550099

  Справа № 2-631/10  

Р І Ш Е Н Н Я  

І М Е Н Е М  У К Р А Ї Н И  

  30 листопада  2010 року             с. Нижньогірський  

    Нижньогірський районний суд Автономної Республіки Крим у складі:  

    головуючого         - судді Чернецької В.В.  

    при секретарі         - Яновій Г.В.,  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в селищі Нижньогірський цивільну справу за позовом Відкритого акціонерного товариства „Українська страхова компанія „Дженералі Гарант” до ОСОБА_2 про стягнення страхового  відшкодування в порядку регресу,  

В С Т А Н О В И В:  

  ВАТ „Українська страхова компанія „Дженералі Гарант” звернулось до суду із позовом до відповідача про стягнення страхового  відшкодування в порядку регресу, мотивуючи свої вимоги тим, що 28.07.2006 року між    ними  та ОСОБА_3 був укладений договір добровільного страхування наземного транспортного засобу автомобіля Опель-Вектра реєстраційний номер НОМЕР_1, предметом якого є майнові інтереси страхувальника, пов’язані із володінням, користуванням та розпорядженням вказаним автомобілем. 27.07.2007 року сталася дорожня-транспортна пригода за участю застрахованого автомобілю під керуванням водія ОСОБА_3, автомобілю марки „Фіат-Дукато” номерной знак НОМЕР_2 під керуванням водія ОСОБА_4, автомобілю „Даймлер Бенц” номерной знак НОМЕР_3 під керуванням водія ОСОБА_5, автомобіля ВАЗ 21053 номерной знак НОМЕР_4 під керуванням водія ОСОБА_6, причиною ДТП було порушення водієм ОСОБА_2  п.п.13.1, 12.3 Правил дорожнього руху України. Вартість ремонту пошкодженого в наслідок ДТП автомобілю „Опель-Вектра№, власником якого є ОСОБА_3 склала 6283,15 грн., виконуючи свої забов’язання за договором страхування позивач виплатив ОСОБА_3 страхове відшкодування у розмірі 4957,12 грн. Враховуюче наведене, ВАТ „Українська страхова компанія „Дженералі Гарант”  просить у порядку регресу стягнути з  ОСОБА_2 4957,12 грн. страхового відшкодування  та понесені ним судові витрати у розмірі 171 грн.  

У судове засідання представник позивача не з’явився, надав заяву про  розгляд справи за його відсутністю, позов підтримав в повному обсязі, просив його задовольнити.  

В судовому засіданні відповідач позовні вимоги визнав в повному обсязі.  

Розглянувши заяву представника позивача, заслухавши думку відповідача, суд вважає можливим розглянути справу за відсутністю представника позивача на підставі наявних у справі доказів.  

Заслухавши відповідача, вивчивши матеріали справи, оцінивши наявні у матеріалах справи докази у їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі з наступних підстав.    

Положеннями ст. 29 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» передбачено, що у зв'язку з пошкодженням транспортного засобу відшкодовуються витрати, пов'язані з відновлювальним ремонтом транспортного засобу з   урахуванням  зносу,  розрахованого  у  порядку,  встановленому законодавством.    

Згідно зі ст. 27 Закону України „Про страхування” та ст. 993 ЦК України до страховика, який виплатив страхове відшкодування за договором майнового страхування, у межах фактичних витрат переходить право вимоги, яку страхувальник або інша особа, що одержала страхове відшкодування має до особи, відповідальної за заподіяні збитки (за заподіяний випадок).    

Судом встановлено, що 28.07.2006 року між    ВАТ Українська страхова компанія „Гарант-АВТО” та ОСОБА_3 був укладений договір добровільного страхування наземного транспортного засобу автомобіля ОПЕЛЬ ВЕКТРА реєстраційний номер НОМЕР_1, предметом якого є майнові інтереси страхувальника, пов’язані із володінням, користуванням та розпорядженням вказаним автомобілем. (а.с. 7-9).    

Згідно із рішенням Загальних зборів акціонерів ВАТ „Українська страхова компанія „Гарант-Авто” від 10- листопада – 04 грудня 2006 року  ВАТ Українська страхова компанія „Гарант-АВТО” перейменовано в ВАТ „Українська страхова компанія „Дженералі Гарант”, зміни до статуту зареєстьровани Державним реєстратором 13.12.2006 року.  

Згідно із довідкою Новомосковського взводу ДПС ВДАІ при УМВС України в Дніпропетровській області  №469 27.06.2007 року на 174 км а/д Харьків-Сімферополь автомобіль ОПЕЛЬ ВЕКТРА номерной знак НОМЕР_1 в наслідок дорожньо-транспортної пригоди отримав механічні пошкодження у вигляді деформованого переднього бамперу, розбитої передньої решетки, деформованого лівого крила, заднього бамперу, розбитої задньої фари з лівої сторони.  

Постановою Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 05.12.2007р. ОСОБА_2  визнано винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 124 КУп АП (а.с. 12).    

Згідно із актом виконаних робіт  № ЗА-0024719 від 26 вересня 2007 року, ВАТ „Полтава-Авто” здійснила ремон пошкодженого автомобілю,  вартість ремонту автомобілю складає 6283,15 грн. (а.с.13).  

На підставі Договору страхування складено Страховий акт № 76985 від 29.01.2008р., згідно із яким подія, яка мала місце 27.06.2007 року на 174 км а/д Харків-Сімферополь є страховою, розмір збитку завданого застрахованому автомобілю складає 4957,12 грн. (а.с. 5).  

Згідно із платіжним дорученням №163 від 15 лютого 2008 року полтавська філія Дженералі Гарант перерахувала ВАТ „Полтава-АВТО” 4957,12 грн. відповідно до акту виконаних работ з ремонту автомобіля ОПЕЛЬ-ВЕКТРА НОМЕР_1.  

Враховуючи наведене, з відповідача -  ОСОБА_2  на користь позивача підлягає стягненню матеріальна шкода  в розмірі 4957,12  грн.  

Відповідно до ст. 88 ЦПК України, з відповідача на користь позивача підлягають стягненню сплачені ним і документально підтверджені витрати на інформаційно-технічне забезпечення  розгляду справи у розмірі 120 грн., та судовий збір в розмірі 51 грн.    

На підставі вищевикладеного, відповідно до ст. 993, ч. 1 ст. 1166 ЦК України, Закону України „Про страхування”, Закону України „Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів”, керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 212 – 215 ЦПК України, суд, -      

 

В И Р І Ш И В:  

  позов  задовольнити.  

Стягнути з   ОСОБА_4 на користь   Закритого акціонерного товариства „Українська страхова компанія „Дженералі Гарант” матеріальну шкоду в розмірі 4957,12 гривень, судовий збір в розмірі 51 гривня,  витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 120 гривень, а всього  5128 (п’ять тисяч сто двадцять вісім) гривень 12 копійок.      

Рішення може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги  до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим в м. Феодосія   протягом десяти днів з дня його проголошення   через Нижньогірський районний суд   . Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.  

Рішення набирає законної сили після закінчення строку на його оскарження.  

  Головуючий:    п/п  

Суддя Нижньогірського  

районного суду АР Крим В.В.Чернецька  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація