Р І Ш Е Н Н Я Справа № 2-1436/2010 р.
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 грудня 2010 року Козелецький районний суд Чернігівської області в складі:
головуючого судді Непочатих В.О.,
при секретарі Литвин Ю.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Козелець цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Булахівської сільської ради Козелецького району Чернігівської області про визнання права власності на спадкове майно, -
В С Т А Н О В И В:
Позивачка звернулася до суду з позовною заявою до відповідача про визнання права власності на спадкове майно. Посилається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_3.
Після його смерті відкрилася спадщина, до складу якої входить: земельна ділянка, яка розташована в АДРЕСА_1, площею 0.2500 га в межах згідно з планом, для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, згідно державного акта серії ЯК № 993832; земельна ділянка, яка розташована в с. Булахів, Козелецького району, Чернігівської області, площею 0.3458 га в межах згідно з планом, для ведення особистого селянського господарства, згідно державного акта серії ЯК № 993831; земельна ділянка, яка розташована в с. Булахів, Козелецького району, Чернігівської області, площею 0.0872 га в межах згідно з планом, для ведення особистого селянського господарства, згідно державного акта серії ЯК № 993833.
Зазначені державні акти про право власності на земельні ділянки були виготовлені на ім'я ОСОБА_3, але не були передані йому як власнику.
За свого життя ОСОБА_3 склав заповіт від 12.03.2008 року посвідчений секретарем виконкому Булахівської сільської ради Козелецького району Чернігівської області, згідно якого він все своє майно заповідав ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6.
ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 відмовилися від прийняття спадщини.
Позивачка ОСОБА_1 доводиться померлому ОСОБА_3 дружиною, тому є спадкоємцем за законом першої черги після його смерті. Позивачка прийняла спадщину після смерті свого чоловіка ОСОБА_3, але не може оформити право власності на зазначені земельні ділянки в зв’язку з відсутністю державних актів на них.
У судове засідання позивачка не з'явилася, надавши до суду заяву, згідно якої просить справу розглядати у її відсутність, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Від відповідача Булахівської сільської ради Козелецького району Чернігівської області до суду надійшла заява про визнання позовних вимог та про розгляд справи у відсутності представника відповідача.
Відповідно до ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволенню позову.
Дослідивши та проаналізувавши матеріали справи, суд приходить до висновку про визнання права власності за позивачкою в порядку спадкування за законом після смерті чоловіка ОСОБА_3 на земельну ділянку, яка розташована в АДРЕСА_1, площею 0.2500 га в межах згідно з планом, для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, згідно державного акта серії ЯК № 993832; на земельну ділянку, яка розташована в с. Булахів, Козелецького району, Чернігівської області, площею 0.3458 га в межах згідно з планом, для ведення особистого селянського господарства, згідно державного акта серії ЯК № 993831; на земельну ділянку, яка розташована в с. Булахів, Козелецького району, Чернігівської області, площею 0.0872 га в межах згідно з планом, для ведення особистого селянського господарства, згідно державного акта серії ЯК № 993833.
Таким чином, визнання відповідачем пред’явленого позову не суперечить закону і не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
Суд, на підставі ч. 1 ст. 88 ЦПК України, не стягує з відповідача на користь позивачки витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи на прохання позивачки, а судовий збір віднести за рахунок держави.
На підставі ст.ст. 316, 325, 328, 392, 1216, 1220, 1261, 1268, 1296 ЦК України та керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 174, 197, 209, 212, 215, 218, 223 ЦПК України, суд -
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на спадкове майно, а саме: на земельну ділянку, яка розташована в АДРЕСА_1, площею 0.2500 га в межах згідно з планом, для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, згідно державного акта серії ЯК № 993832; на земельну ділянку, яка розташована в с. Булахів, Козелецького району, Чернігівської області, площею 0.3458 га в межах згідно з планом, для ведення особистого селянського господарства, згідно державного акта серії ЯК № 993831; на земельну ділянку, яка розташована в с. Булахів, Козелецького району, Чернігівської області, площею 0.0872 га в межах згідно з планом, для ведення особистого селянського господарства, згідно державного акта серії ЯК № 993833.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Чернігівської області через Козелецький районний суд Чернігівської області шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: