Судове рішення #12548637

                                                             Справа № 2-1159/2010 р.

 У х в а л а

іменем України

 13 грудня 2010 року       Козелецький районний суд Чернігівської області в складі:

 головуючого судді                Непочатих В.О.,

при секретареві                Литвин Ю.С.,

                                   

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Козелець цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до приватного нотаріуса Козелецького районного нотаріального округу Чернігівської області ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 про визнання заповіту недійсним, -

 в с т а н о в и в:

      Позивачі звернулися до суду з позовом до відповідачів про визнання заповіту недійсним.

Посилаються на те, що їх мати ОСОБА_7, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2, перед своєю смертю зробила заповіт від 13 липня 2009 року, посвідчений приватним нотаріусом Козелецького нотаріального округу Чернігівської області Кравченко О.І., згідно якого вона належні їй на праві власності земельні ділянки 2,03 га (кадастровий номер 7422080200070060011), яка надана для ведення особистого селянського господарства та знаходиться на території Олексіївщинської сільської ради Козелецького району Чернігівської області та площею 0,03 га (кадастровий номер 7422082700070020011), яка надана для ведення особистого селянського господарства та знаходиться на території Євминської сільської ради Козелецького району Чернігівської області заповідала – онуку ОСОБА_6, а все інше майно заповідала в рівних частках своїм дітям ОСОБА_5, ОСОБА_2, ОСОБА_3.  

     Позивачі вважають, що сестра ОСОБА_5 давала матері таблетки «Трамадол» разом з горілкою, що позначилося на її психологічному стані, зокрема, мати вела себе неадекватно, постійно була збуджена, тому в період написання заповіту мати не могла розуміти значення своїх дій та керувати ними. Позивачі стверджують, що про наявність заповіту вони довідались після смерті матері.  

Приватний нотаріус Козелецького районного нотаріального округу Чернігівської області ОСОБА_4. в своїх письмових запереченнях зазначена, що волевиявлення ОСОБА_7 було вільним і відповідало її волі, про що свідчить власноручний підпис заповідача на заповіті та власноручний напис про те, що заповіт нею вголос прочитаний та з її слів записано вірно.  

     В судовому засіданні позивачі заявили клопотання про призначення посмертної судово-психіатричної експертизи.  

     Відповідачі ОСОБА_5, ОСОБА_6 та представник відповідача ОСОБА_9, не заперечували щодо призначення експертизи.

Відповідно до ст. 145 ЦПК України призначення експертизи є обов'язковим за клопотанням хоча б однієї із сторін, якщо у справі необхідно встановити психічний стан особи.  

     Вислухавши пояснення сторін та їх представників, дослідивши матеріали цивільної справи, суд приходить до висновку про те, що по даній справі необхідно призначити судово-психіатричну (посмертну) експертизу, оскільки для вирішення питання про психічний стан ОСОБА_7 в період складання заповіту потрібні знання в області медицини.  

     Керуючись ст.ст. 144, 145, 147, 202, 293, 294 ЦПК України, суд -

 у х в а л и в:  

 призначити по справі судово-психіатричну (посмертну) експертизу, проведення якої доручити експертам Чернігівського обласного бюро судово-медичної експертизи (14013,                     м. Чернігів, вул. Шевченка, 36).

Попередити експертів про кримінальну відповідальність за дачу завідомо неправдивого висновку та за відмову без поважних причин від виконання покладених на них обов'язків.

На вирішення експертизи поставити наступні питання:

1. В якому психічному стані знаходилась ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_1, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 під час складання заповіту від 13 липня 2009 року, який посвідчений приватним нотаріусом Козелецького нотаріального округу Чернігівської області ОСОБА_4  

2. Чи могла ОСОБА_7 за своїм психічним станом, станом здоров’я та віку на момент складання заповіту від 13 липня 2009 року, розуміти значення своїх дій та керувати ними.  

Провадження у цивільній справі зупинити до проведення цієї експертизи.

Для проведення експертизи надати у розпорядження експертів матеріали цивільної справи № 2-1159/2010 р. та медичну картку стаціонарного хворого НОМЕР_1.  

Ухвала в частині призначення експертизи оскарженню не підлягає. Ухвала в частині зупинення провадження по справі може бути оскаржена до апеляційного суду Чернігівської області через Козелецький районний суд Чернігівської області шляхом подання апеляційної скарги протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.

 Суддя: підпис. З оригіналом згідно. Суддя                                                   Непочатих В.О.

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація