Р І Ш Е Н Н Я Справа № 2-1407/2010 р.
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 грудня 2010 року. Козелецький районний суд Чернігівської області в складі:
головуючого судді Непочатих В.О.,
при секретарі Литвин Ю.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі засідань суду в смт. Козелець цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
В С Т А Н О В И В:
Позивачка звернулася до суду з позовною заявою до відповідача про розірвання шлюбу. Посилається на те, що перебуває в зареєстрованому шлюбі з відповідачем з 07.02.2009 року. Сторони втратили взаємну повагу та довіру один до одного, немає спільних інтересів, це все призвело до фактичного припинення шлюбних відносин, проживають окремо. Просить розірвати шлюб між нею та відповідачем.
В судовому засіданні позивачка позовні вимоги підтримала та просила суд їх задовольнити. Крім того пояснила, що від даного шлюбу дітей з відповідачем не мають.
Відповідач в судовому засіданні позов визнав частково, а саме згоден на розірвання шлюбу, щодо стягнення судових витрат не згоден.
Вислухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню частково з наступних підстав.
Судом встановлені наступні факти і відповідні їм правовідносини.
Згідно ст.ст. 110, 112 Сімейного кодексу України, суд постановляє рішення про розірвання шлюбу за позовом одного із подружжя, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них.
Встановлено, що сторони перебувають в зареєстрованому шлюбі з 07.02.2009 року, що підтверджується копією свідоцтва про шлюб (а.с. 9).
Причиною припинення шлюбно-сімейних відносин в вересні 2009 року між сторонами стало постійні непорозуміння. Між сторонами зникло почуття любові та поваги один до одного.
Сторони на примирення не згодні і категорично наполягають на розірвання шлюбу.
Судом встановлено, що сім’я сторін розпалась остаточно, шлюб існує формально, подальше спільне життя сторін неможливе, тому зберігання шлюбу є недоцільним.
Суд вважає, що збереження шлюбу суперечитиме інтересам позивачки і буде порушувати її права.
Згідно з ч. 1 ст. 88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.
Тому з відповідача на користь позивачки підлягає стягненню судовий збір в розмірі 8 грн. 50 коп. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 30 грн. 00 коп.
Також відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 79 ЦПК України до судових витрат, серед інших, належать і витрати на правову допомогу.
Згідно ст. 56 ЦПК України правову допомогу може надавати особа, яка є фахівцем у галузі права і за законом має право на надання правової допомоги.
В матеріалах справи відсутні документи, які свідчать про те, що ОСОБА_2., якій позивачка сплатила 500 грн. 00 коп., за надання правової допомоги (складання позовної заяви), є фахівцем у галузі права і за законом має право на надання правової допомоги, а також договір про надання юридичних послуг.
При вказаних обставинах, суд вважає, що позовна вимога про стягнення з відповідача на користь позивача 500 грн. 00 коп. за складання позовної заяви не підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 10, 60, 88, 209, 212, 213, 214, 218 ЦПК України і на підставі ст.ст. 110, 112, 114 Сімейного кодексу України, суд -
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити частково.
Шлюб, зареєстрований 07.02.2009 року у відділі реєстрації актів цивільного стану Козелецького районного управління юстиції Чернігівської області, актовий запис № 07, між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 – розірвати.
Шлюб припиняється у день набрання чинності рішення суду про розірвання шлюбу.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 8 грн. 50 коп. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 30 грн. 00 коп.
В решті позову відмовити.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Чернігівської області через Козелецький районний суд Чернігівської області шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: