Справа № 2о-120/2010 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 листопада 2010 року Калінінський районний суд м. Донецька в складі головуючого судді Ткаченко Л.В, при секретарі Баркевич Л.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Донецьку цивільну справу за заявою ОСОБА_1, зацікавлена особа – ОСОБА_2, про встановлення факту проживання однією сім*єю чоловіка ьа жінки без реєстрації шлюбу,
ВСТАНОВИВ :
Заявниця звернулася до суду з заявою про встановлення юридичного факту проживання однією сім*єю без реєстрації шлюбу з ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_7 З 1981 року вони перебували в зареєстрованому шлюбі, від якого мають спільну дитину ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1. В 1988 році шлюб між ними було розірвано, але вони продовжували проживати однією сім*єю по АДРЕСА_1 Вели спільне господарство, мали спільний бюджет. Встановлення юридичного факту проживання однією сім*єю заявниці та ОСОБА_3 необхідно для визначення правового режиму майна, набутого ними під час спільного проживання.
У судовому засіданні заявниця підтримала заявлені вимоги та надала пояснення аналогічні тим. Що викладені в позовній заяві.
Представник заінтересованої особи – ОСОБА_2 у судовому засіданні заявлені вимоги ОСОБА_4 визнала. підтвердивши, що заявниця є її рідною матір*ю, яка проживала з її батьком ОСОБА_5 однією сім*єю без реєстрації шлюбу. Від даного шлюбу народилась вона. До самої смерті батька вона проживали АДРЕСА_2, вели спільне господарство.
Вислухавши пояснення заявниці, заінтересованої особи, допитавши свідків та проаналізувавши матеріали справи, суд вважає, що заявлені вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню, оскільки мають для неї юридичне значення.
Згідно п.5 ч.1 ст. 256 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту проживання однією сім*єю чоловіка та жінки без шлюбу.
Згідно ст.. 3 Сімейного кодексу України сім*ю складають особи, які спільно проживають, пов*язані спільним побутом, мають взаємні права та обов*язки.
Відповідно до ст.. 74 Сімейного кодексу України, якщо жінка та чоловік проживають однією сім*єю, але не перебувають у шлюбі мід собою, майно, набуте ними під час спільного проживання, належить їм на праві спільної сумісної власності, якщо інше не встановлено письмовим договором між ними.
З домової книги вбачається, що заявниця «ОСОБА_1» зареєстрована в АДРЕСА_2 з ІНФОРМАЦІЯ_4, пізніше прізвище її було змінено на «Бородіна». За вказаною адресою з 12 квітня 1982 року був також зареєстрований померлий ОСОБА_5
Допитані у судовому засіданні свідки ОСОБА_6 та ОСОБА_7 показали, що з 1981 року заявниця та ОСОБА_5 проживали однією сім*єю, від даного шлюбу мають доньку ОСОБА_4. З 1988 року спільно проживали однією сім*єю без реєстрації шлюбу, але вели спільне господарство, були пов*язані спільним побутом, мали спільний бюджет.
Таким чином, зібрані у справі докази та їх належна оцінка, дають суду підстави для задоволення заяви ОСОБА_1, а тому встановлює юридичний факт проживання заявниці та ОСОБА_5 однією сім*єю без реєстрації шлюбу.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 57, 60, 63, 209, 213-216, 256 -259 ЦПК України, ст. ст. 3, 74 Сімейного кодексу України, суд -
ВИРІШИВ
Заяву ОСОБА_1 – задовольнити.
Встановити факт проживання ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_5, з ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_6, який помер ІНФОРМАЦІЯ_8 однією сім*єю в якості чоловіка та дружини без реєстрації шлюбу.
Рішення може бути оскаржене в Апеляційний суд Донецької області через даний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний термін з дня проголошення рішення.
СУДДЯ