Судове рішення #12547491

ЛАДИЖИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ  

справа № 2-а-547/2010 рік  


  П  О  С  Т  А  Н  О  В  А  

І  М  Е  Н  Е  М      У  К  Р  А  Ї  Н  И  

  03 листопада 2010 року                                                                       м. Ладижин  

Суддя Ладижинського міського суду Вінницької області Сушко О.О., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання дій неправомірними та зобов’язання вчинити дії щодо перерахунку та виплати пенсії,  -    

В  С  Т  А  Н  О  В  И  В :  

Позивач звернулася до суду з цим позовом і просила зобов’язати відповідача з 22.05.2008 року перерахувати та виплатити їй державну та додаткову пенсію у відповідності до ст. ст. 50, 54 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», із розрахунку 8 мінімальних пенсій за віком та 75 % мінімальної пенсії за віком.  

Відповідач подав до суду письмові заперечення, у яких позов не визнав та просив відмовити у його задоволенні, оскільки державна та додаткова пенсія позивачеві були призначені та нараховані виходячи з норм діючого законодавства.  

Відповідно до вимог ст. 183-2 КАС України справа розглядалася в порядку скороченого провадження одноособово суддею без проведення судового засідання та виклику сторін.  

Оцінивши повідомлені сторонами обставини та давши їм належну юридичну оцінку, вважаю, що позов підлягає частковому задоволенню з таких підстав.  

Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їхнього життя і здоров'я, створення єдиного порядку визначення категорій зон радіоактивного забруднення територій, умов проживання і трудової діяльності на них, соціального захисту потерпілого населення визначені та закріплені в Законі України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».  

Відповідно до ст. 49   Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»   пенсії  особам,  віднесеним  до  категорій  1, 2, 3, 4, встановлюються у вигляді: а) державної пенсії; б)  додаткової  пенсії  за  шкоду,  заподіяну  здоров'ю,  яка призначається після виникнення права на державну пенсію.  

    Згідно ст. 50 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» особам, віднесеним до постраждалих першої категорії, що є інвалідами ІІ групи, призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, в розмірі 75 % мінімальної пенсії за віком.  

Ч. 4 ст. 54 вказаного Закону встановлено, що в усіх випадках розмір пенсії для інвалідів ІІ групи, щодо яких встановлено зв'язок з Чорнобильською катастрофою, не може бути нижчим 8 мінімальних пенсій за віком.  

Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року № 10-рп/2008 зміни,  внесені   Законом України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 28.12.2007 року   до   ст. ст. 50,54 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»   були визнані неконституційними і втратили чинність. Аналогічна позиція з даного питання була висловлена і у Рішенні Конституційного Суду України від 09.07.2007 року № 6-рп/2007.  

У зв’язку з цим продовжила діяти попередня редакція ст. ст. 50, 54 Закону України   «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»   .  

За таких обставин позивач має право на призначення щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, та державної пенсії у розмірах, відповідно, 75 % та не менше 8 мінімальних пенсій за віком.  

Зі змісту ст. ст. 50, 54 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» випливає, що за основу нарахування пенсії та щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, береться мінімальна пенсія за віком, розмір якої згідно чинного законодавства визначається лише за правилами, передбаченими ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».  

Частиною першою статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначено, що мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.  

Таким чином, новий мінімальний розмір пенсії за віком залежить від нового розміру прожиткового мінімуму.  

Оскільки позивачеві слід визначати пенсію виходячи з мінімальної пенсії за віком, яка встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, то в разі збільшення розміру цього прожиткового мінімуму перерахунок пенсії позивачеві повинен проводитись виходячи з нового розміру мінімальної пенсії за віком.  

Таким чином, з урахуванням викладеного вище, відмова відповідача у здійсненні перерахунку позивачці державної та додаткової пенсії, є протиправною і такою, що суперечить Конституції та законам України.  

Відповідно до ст. 99 КАС України строк для звернення до адміністративного суду встановлений у шість місяців, а тому позовні вимоги підлягають розгляду та задоволенню лише за період з  05.04.2010 року.  

Відповідно до ч. 3 ст. 183-2  та ч. 1 ст. 256 КАС України постанова суду підлягає негайному виконанню відповідачем.  

    На підставі ст. ст. 49, 50, 54 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»,   рішення Конституційного Суду України від 09.07.2007 року № 6-рп/2007 та від 22.05.2008 року № 10-рп/2008,   керуючись ч. 4 ст. 9, ст. ст. 94, 99, 158-163, 1832, 256 КАС України, суд, –  

П  О  С  Т  А  Н  О  В  И  В  :  

Позов задовольнити частково.  

Визнати протиправними дії Управління Пенсійного фонду України у м. Ладижин Вінницької області щодо відмови здійснити ОСОБА_1 перерахунок державної та додаткової пенсії.  

Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України у м. Ладижин Вінницької області провести з 05.04.2010 року перерахунок державної пенсії ОСОБА_1 як особі, постраждалій від наслідків Чорнобильської катастрофи І категорії, інваліду ІІ групи,  згідно  ст. 54 Закону України  «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» до розміру не нижчого 8 мінімальних пенсій за віком, розмір якої     встановлений ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та здійснити виплату даної пенсії з врахуванням проведених виплат.  

Зобов’язати  Управління Пенсійного фонду України м. Ладижин Вінницької області провести з 05.04.2010 року перерахунок додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, ОСОБА_1 як особі, постраждалій від наслідків Чорнобильської катастрофи І категорії, інваліду  ІІ групи,  згідно ст. 50  Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у розмірі 75 % мінімальної пенсії за віком, розмір якої     встановлений ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та здійснити виплату даної пенсії з врахуванням проведених виплат.  

У задоволенні решти частини позову – відмовити.  

Постанова суду підлягає негайному виконанню.  

Постанова може бути оскаржено протягом 10 днів після отримання її копії до Київського апеляційного адміністративного суду через Ладижинський міський суд.  

   

Суддя: (підпис)  

З оригіналом вірно:  

Суддя Ладижинського міського суду                                                  Сушко О.О.                                                                                                                                                                       

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація