ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Шевченка 16, м.Івано-Франківськ, 76000, тел. 2-57-62
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 листопада 2007 р. | Справа № 2/255-14/108 |
за позовом ТОВ"Домінанта"
вул.Багговутівська,17/21, м.Київ 107,04107
до відповідача ТОВ "Торговий дім "Пластпайп"
вул.Галицька, 201, м.Івано-Франківськ,76008
Суддя Булка Володимир Ігорович
При секретарі судового засідання Кріцак Василь Мирославович
за участю представників сторін:
Від відповідача: Качанівська З.М., представник, (довіреність № 1044 від 30.08.07р.)
Від позивача: не з"явились
Суть спору: заявлено позов про стягнення заборгованості в сумі 30 115,40грн., 2 706,26грн. неустойки та 507,42грн. 3 проценти річних від простроченої суми.
Ухвалою суду від 21.09.07 порушено провадження у справі №2/255 за позовом ТзОВ "Домінанта" до відповідача ТОВ "Пластпайп" про стягнення заборгованості в сумі
33 329,08грн.
Відповідно до розпорядження голови господарського суду Івано-Франківської області від 19.10.07 справу №2/255 передано на розгляд судді Булки В.І.
Позивач в засідання суду не з"явився, надіслав клопотання в порядку ст.75 ГПК України, про розгляд справи без участі його представника; позовні вимоги підтримує, просить позов задоволити, свої обгрунтування виклав у позовній заяві.
Відповідач вимоги суду , викладені в ухвалах від 21.09.07 та від 23.10.07 не виконав, а саме - не представив суду відзив на позов.
За наведених обставин та в силу ст.75 ГПК України справа розглядається за наявними в ній матеріалами без участі позивача.
Заслухавши представника відповідача та розглянувши матеріали справи, суд встановив наступне.
Відповідно до укладеного між сторонами договору № 20 від 25.05.06 позивач поставив відповідачу комплект маркуючого обладнання, що підтверджується видатковою накладною №РН-0000638 від 17.08.06р., що знаходиться в матеріалах справи. Товар, на загальну суму
51 423,78грн., передано відповідачу на підставі довіреності серії ЯМО №659040 від 17.08.06. Відповідно до п.7.1.1 договору, відповідач провів часткову оплату в сумі 21 308,38грн.
Як вбачається з матеріалів справи, 03.09.07 позивач направив відповідачу лист-вимогу за №246 з вимогою сплатити заборгованість в сумі 30 115,40грн.
Відповіді на лист відповідач не надав, боргу не сплатив.
На сьогоднішній день заборгованість відповідача перед позивачем становить в сумі
30 115,40грн.
Беручи до уваги вищевикладене, суд приходить до висновку про задоволення позову і виходить з наступних підстав.
Відповідно до ст. 655 Цивільного кодексу України, за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.
Статтею 692 Цивільного кодексу України передбачено, що покупець зобов'язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару. Покупець зобов'язаний сплатити продавцеві повну ціну переданого товару.
У відповідності до частини 1 статті 509 Цивільного кодексу України № 435-ІУ від 16 січня 2003 року, зобов’язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов’язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов’язку.
Статтею 526 частиною 1 Цивільного кодексу України передбачені загальні умови виконання зобов’язання, а саме зобов’язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до ст. 193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов'язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених законами або договором.
Таким чином на підставі норм чиннного цивільного та господарського кодексу позивачем вжито всіх заходів досудового врегулювання спору, які не дали результатів, а тому останній звернувся до суду за захистом порушеного права.
Станом на сьогоднішній день за відповідачем рахується заборгованість в сумі
30 115,40грн.
Згідно 625 Цивільного кодексу України, боржник, який прострочив виконання грошового забов"язання , на вимогу кредитора забов"язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних з простроченої суми, якщо законом або договором не встановлено інший розмір процентів.
Відповідно до ст. 624 Цивільного кодексу України, якщо за порушення зобов'язання встановлено неустойку, то вона підлягає стягненню у повному розмірі, незалежно від відшкодування збитків.
Позивачем проведено розрахунок неустойки, що складає 2 706,26грн. і 3% річних від простроченої суми, що складає 507,42грн., що підтверджується матеріалами справи, зокрема розрахунками, що є додатками до позовної заяви.
Викладені вище обставини підтверджуються матеріалами справи, і на думку суду є обгрунтованими, а тому суд приходить до висновку про задоволення позову.
Відповідно до ст.49 ГПК України, судові витрати покласти на відповідача.
Керуючись ст. 124 Конституції України, ст. 49, 82-84 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
позов задоволити.
Стягнути з ТзОВ "Пластпайп", м.Івано-Франківськ, вул.Галицька,201 (р/р 260067891 дирекція АППБ "Аваль" Івано-Франківська обл., МФО 336462, код ЄДРПОУ 32077095) на користь ТОВ "Домінанта", вул.Багговутівська, 17/21 (р/р 26004004097701 у Софіївському відділенні АКБ "ТАС-Комерцбанк" м.Київ, МФО 300164, код ЄДРПОУ 32211939) заборгованості в сумі 30 115,40грн., 2 706,26грн. неустойки, 507,42грн. - три проценти річних від простроченої суми, 340,00грн. держмита та 118,00грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Видати наказ.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття, у разі, якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення, воно набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня підписання повного рішення, оформленого відповідно до статті 84 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя Булка Володимир Ігорович
Рішення підписане _________________.
Виготовлено в АС "Діловодство суду"
Помічник судді Гандера М.В.