Справа №2-1465/10р.
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 червня 2010 р. Комінтернівський районний суд Одеської області в складі:
судді Доброва П.В.
при секретарі Ємельяненко М.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, за участю третьої особи на боці відповідача – паспортного відділу Комінтернівського РВ ГУМВС України в Одеській області, про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням,
ВСТАНОВИВ:
Позивачі звернулися в суд з позовом 25.01.2010 року.
У судовому засіданні в обґрунтування заявлених вимог позивачі послалися на наступне.
Вони є власниками житлового будинку, розташованого в АДРЕСА_1.
Також, на підставі державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯЖ №307016 їм належить земельна ділянка площею 0,144 га за вказаною вище адресою.
В їх будинку також зареєстрований колишній його власник ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, проте, він з 2001 року і до теперішнього часу в будинку не проживає, комунальні послуги не оплачує, його особистих речей в будинку немає.
Іншим чином крім як в судовому порядку зняти відповідача з реєстрації вони не мають можливості. Фактичне місце знаходження ОСОБА_4 невідоме та без його згоди неможливо зняття його з обліку в позасудовому порядку .
З таких підстав вони вимушені звернутися до суду.
Відповідач в судове засідання не з’явився, хоча про дату та час розгляду справи повідомлялися належним чином, але за згоди позивача, суд вважає можливим ухвалити рішення при заочному розгляді, що відповідає положенням ст.224 ЦПК України.
Вислухавши позивачів, дослідивши матеріали справи суд вважає, що позов підлягає задоволенню по наступних підставах.
Згідно ст. 391 ЦК України, власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.
Відповідно до ст. 78 ЖК України тимчасово відсутній наймач зберігає права і несе обов'язки за договором найму жилого приміщення. Якщо в жилому приміщенні не залишились проживати члени сім'ї наймача, він зобов'язаний забезпечити належне утримання приміщення.
Згідно зі ст. 163 ЖК України у разі тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї за ними зберігається займане жиле приміщення у випадках і в межах строків, установлених частиною першою, пунктами 1 і 5 частини третьої і частиною четвертою статті 71 ЖК України. Відповідно до вимог цієї статті займане жиле приміщення у разі тимчасової відсутності наймача, зберігається за ним в строк - шість місяців. Тимчасова відсутність наймача та членів його сім'ї не звільняє їх від виконання обов'язків за договором найму жилого приміщення.
У судовому засіданні встановлено, що позивачі є власниками житлового будинку, розташованого в АДРЕСА_1, що підтверджується свідоцтвом №355 про право приватної власності на житловий будинок від 11 січня 2001 року та технічним паспортом, виданим Комінтернівським РБТІ 24 січня 2001 року.
На підставі державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯЖ №307016 позивачам належить земельна ділянка площею 0,144 га., розташована в АДРЕСА_1.
В зазначеному будинку зареєстрований його колишній власник ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, проте, він з 2001 року і до теперішнього часу в будинку не проживає, комунальні послуги не оплачує, його особистих речей в будинку немає, що підтверджується актом обстеження житла, складеним 29.01.2001 року депутатом Комінтернівської селищної ради Комінтернівського району Одеської області Сухоруковою Т.Й. у присутності свідків.
При таких обставинах суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, а отже позов підлягає задоволенню.
На підставі ст. 71, 72, 78, 163 ЖК України, 391 ЦК України, керуючись ст. 10, 209, 212, 213, 215, 224 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визнати ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 таким, що втратив право користування житловим приміщенням - будинком в АДРЕСА_1.
Рішення є підставою для зняття з реєстрації у відділі паспортно-реєстраційної та імміграційної роботи Комінтернівського РВ ГУМВС України в Одеській області, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 з житлового приміщення - будинку в АДРЕСА_1.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою вимогою відповідача, поданою протягом 10 днів з дня отримання його копії.
Суддя (підпис)
КОПІЯ ВІРНА
Суддя:
Секретар:
Рішення вступило в законну силу 11 червня 2010 року.
Суддя:
Секретар:
Оригінал рішення знаходиться в матеріалах цивільної справи 2-1465/10р. в Комінтернівському районному суді Одеської області.
Суддя:
Секретар:
- Номер: Б/н 1139
- Опис: про вселення, встановлення порядку користування жилим приміщенням та зобов»язання не чинити перешкод у користуванні ним
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-1465/10
- Суд: Дарницький районний суд міста Києва
- Суддя: Добров Павло Володимирович
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 22.10.2015
- Дата етапу: 22.10.2015
- Номер: 4-с/216/17/19
- Опис:
- Тип справи: на скаргу на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи ДВС
- Номер справи: 2-1465/10
- Суд: Центрально-Міський районний суд м. Кривого Рогу
- Суддя: Добров Павло Володимирович
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 31.08.2018
- Дата етапу: 08.11.2019