Справа № 2-5385
2010 рік
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 листопада 2010 року м. Білгород - Дністровський
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області у складі:
головуючого - одноособово судді Донцова Д.Ю.,
при секретарі Мамончик К.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася до суду з позовом до відповідача про розірвання шлюбу, а саме просить суд розірвати шлюб, укладений між нею та відповідачем, зареєстрований 26 грудня 1987 року Андріївською сільською радою Білгород-Дністровського району Одеської області, актовий запис № 17.
Позивач ОСОБА_1 у судове засідання не з’явилася, надала до суду заяву, згідно якої просила справу розглядати без її участі, та зазначила, що позовні вимоги підтримує, просить позов задовольнити в повному обсязі та у зв’язку з неявкою відповідача ухвалити заочне рішення.
Відповідач ОСОБА_2 у судове засідання не з’явився, про час та місце проведення судового засідання був повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив, причина неявки відповідача визнана судом неповажною, незалежно від причин, суд розглядає справу за наявністю у справі доказів, у відсутність відповідача.
Суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.
Вивчивши матеріали справи, дослідивши докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
У судовому засіданні встановлено, що дійсно 26 грудня 1987 року ОСОБА_2 та ОСОБА_1 зареєстрували шлюб, що підтверджується свідоцтвом про шлюб серії ІІ-ЖД №НОМЕР_1, виданим 26 грудня 1987 року Андріївською сільською радою Білгород-Дністровського району Одеської області, актовий запис №17. Шлюб у позивачки перший.
Від шлюбу сторони мають повнолітнього сина – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 ( свідоцтво про народження серії IV-ЖД № НОМЕР_2 видано 07 січня 1989 року Андріївською сільською радою Білгород-Дністровського району Одеської області, актовий запис №1).
Позивач та відповідач шлюбні відносини припинили з 2000 року, спільне господарство не ведеться, подружні стосунки не підтримують. Спільне життя з відповідачем не склалося, у зв’язку з тим, що в них різні погляди на сімейне життя, різні інтереси, та характери, вони втратили почуття поваги та любові один до одного.
Подальше спільне проживання та збереження шлюбу неможливо та суперечить інтересами кожного з них.
В добровільному порядку розірвати шлюб та звернутися з спільною заявою про розірвання шлюбу до органів РАГС відповідач відмовляється.
Відповідно до ч.2 ст. 112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше сумісне життя подружжя та збереження шлюбу суперечить інтересам одного з них, інтересам їх дітей, які мають істотне значення.
Таким чином суд вважає, що позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу є такою, що підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 105 п. 3, 109-110, 112 СК України, ст. ст. 88, 209, 213-215, 224-226 ЦПК України, суд,-
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу – задовольнити у повному обсязі.
Розірвати шлюб між ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженцем с. Андріївка Білгород-Дністровського району Одеської області та ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, уродженкою с. Миколаївка - Новоросійська, Саратського району Одеської області, зареєстрований 26 грудня 1987 року Андріївською сільською радою Білгород-Дністровського району Одеської області, актовий запис № 17. Свідоцтво про шлюб серії ІІ-ЖД № НОМЕР_1.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 судові витрати, а саме: державне мито у розмірі 8,50 гривень та витрати на ІТЗ розгляду справи у розмірі 30 гривень, а всього 38 гривень 50 копійок.
Стягнути на користь держави мито при видачі свідоцтва про розірвання шлюбу з ОСОБА_2 – 9 грн. Звільнити від оплати державного мита ОСОБА_1.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя: