Справа № 2-1589
2010 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 грудня 2010 року Гайворонський районний суд Кіровоградської області в складі головуючого судді Поліщука В.В.,
при секретарі Хмельовському О.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Гайвороні справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Таужненської сільської ради, треті особи: ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Таужненської сільської ради, треті особи: ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання шестимісячного строку для прийняття спадщини пропущеного по поважним причинам та визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
Позов мотивовано тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер його батько – ОСОБА_4, після смерті якого відкрилася спадщина на земельну ділянку, площею 1,4 гектара на території Таужненської сільської ради Гайворонського району Кіровоградської області та на інше майно.
Позивач являється спадкоємцем майна померлого за законом і бажає оформити спадщину, але своєчасно на протязі шести місяців не звернувся з заявою про прийняття спадщини в нотаріальну контору, а тому пропустив необхідний для цього строк.
В судовому засіданні позивач підтримав позов та пояснив, що вчасно не звернувся в нотаріальну контору з заявою про прийняття спадщини, оскільки по характеру своєї роботи постійно знаходився у відрядженнях, а тому не мав змоги своєчасно приїхати та подати заяву. В зв’язку з цим вважає, що визначений строк для прийняття спадщини пропустив з поважної причини і просить суд визначити йому додатковий строк, достатній для прийняття спадщини.
Представник Таужненської сільської ради в судове засідання не з’явився. Таужненська сільська рада копію позовної заяви з доданими до неї документами отримала та надіслала до суду заяву з клопотанням розглянути справу без участі їх представника, з позовними вимогами згодні, заперечень не мають.
ОСОБА_1 та ОСОБА_3 в судове засідання не з’явились. Подали до суду заяву, кожний окремо, з клопотанням розглянути справу у їх відсутності. З позовними вимогами згодні.
Вислухавши пояснення позивача, вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовна заява підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 пропустив строк для прийняття спадщини після смерті батька ОСОБА_4 в зв’язку з тим, що постійно знаходився у відрядженнях, що суд враховує як поважну причину.
Відповідач – Таужненська сільська рада, треті особи, не заперечують щодо визначення ОСОБА_1 додаткового строку для прийняття спадщини.
Отже, за таких обставин, суд вважає за можливе визначити позивачу додатковий строк для прийняття спадщини терміном три місяці.
Керуючись ст.ст. 213-215 ЦПК України, ч. 3 ст. 1272 ЦК України,-
В И Р І Ш И В :
Визнати пропущення строку для прийняття спадщини ОСОБА_1, після смерті ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 року з поважної причини та визначити йому додатковий строк три місяці, який почати рахувати з моменту вступу рішення суду в законну силу.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Кіровоградської області через суд першої інстанції (Гайворонський районний суд), шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.
Суддя В.В. Поліщук