П О С Т А Н О В А Справа № 2-а-283/2010 р.
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(смт. Козелець)
15 грудня 2010 року суддя Козелецького районного суду Чернігівської області Непочатих В.О. розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Козелецькому районі Чернігівської області про поновлення пропущеного строку та зобов’язання здійснити нарахування та виплату підвищення до пенсії, як дитині війни, у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком, -
В С Т А Н О В И В:
Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом до відповідача про поновлення пропущеного строку та зобов’язання здійснити нарахування та виплату підвищення до пенсії, як дитині війни, у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком.
В обґрунтування своїх вимог позивачка зазначила, що вона є «дитиною війни» в розумінні Закону України «Про соціальний захист дітей війни» і має право на пільги, передбачені цим Законом. Зокрема, посилаючись на ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», позивачка зазначила, що вона має право на отримання щомісячного підвищення до пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком.
Ухвалою суду від 06.12.2010 року позовну заяву ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Козелецькому районі Чернігівської області про поновлення пропущеного строку та зобов’язання здійснити нарахування та виплату підвищення до пенсії, як дитині війни, у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком в частині позовних вимог за період з січня 2006 р. по грудень 2007 р. та за період з січня 2008 р. по 02.06.2010 р. залишено без розгляду.
Ухвалою суду від 06.12.2010 року відкрито скорочене провадження у справі.
Відповідач 13.12.2010 року подав до канцелярії суду заперечення проти позову.
Справа розглядається в порядку скороченого провадження без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, на підставі наявних у справі доказів.
Спірні правовідносини регулюються:
- ст.ст. 22, 46, 64, 152 ч. 2 Конституції України;
- ст. 1 Закону України "Про соціальний захист дітей війни", згідно, якої дитиною війни є особа, яка є громадянином України та якій на час закінчення (2 вересня 1945 року) Другої світової війни було менше 18 років;
- ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" в якій йдеться про те, що дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком;
- ст. 2 Закону України "Про прожитковий мінімум" визначено, зокрема, що прожитковий мінімум застосовується для встановлення розмірів мінімальної заробітної плати та мінімальної пенсії за віком, визначення розмірів соціальної допомоги, допомоги сім'ям з дітьми, допомоги по безробіттю, а також стипендій та інших соціальних виплат виходячи з вимог Конституції України та законів України;
- ст. 28 ч. 1 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", згідно якої мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 25, а у жінок - 20 років страхового стажу встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.
Враховуючи те, що обрахування та виплата конкретної суми відноситься до компетенції Управління Пенсійного фонду України в Козелецькому районі Чернігівської області, тому позовні вимоги щодо стягнення з відповідача не доплаченої щомісячної державної допомоги в конкретній сумі не підлягають задоволенню, що не перешкоджає позивачу звертатися до суду з позовом щодо визнання дій відповідача протиправними та зобов'язання відповідача провести перерахунок та виплату сум відповідно до закону.
Керуючись вимогами ст.ст. 69-71, 94, 160-165, 167, 183-2, 254 КАС України, суд -
В И Р І Ш И В:
У задоволенні позову ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Козелецькому районі Чернігівської області про поновлення пропущеного строку та зобов’язання здійснити нарахування та виплату підвищення до пенсії, як дитині війни, у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком - відмовити.
Постанова набирає законної сили в строк і порядку, передбачені ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена за правилами, встановленими ч. 8 ст. 183-2, ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя: підпис. З оригіналом згідно. Суддя Непочатих В.О.