Судове рішення #12540428

                                                                       

   

                                                                  Р І Ш Е Н Н Я                      Справа № 2- 3320/10 р.                                                                   І М Е Н Е М         У К  Р А Ї Н И                                                  

09 грудня 2010 р. суддя  Первомайського міського суду Луганської області

Мазка Н.Б., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Первомайська цивільну  справу за позовом

    ОСОБА_2 до Золотівської територіальної громади в особі Золотівської міської ради про надання додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, суд                                                                  

                                                                 В с т а н о в и в :

    Позивач звернулася  до суду з даним позовом посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Золоте померла його сусідка ОСОБА_4. Після її смерті залишилось спадкове майно – житловий будинок з будівлями та спорудами, який розташований у АДРЕСА_1, який належить їй на праві особистої власності. За життя ОСОБА_4 залишила заповіт, що на випадок своєї смерті зробила таке розпорядження : усе майно, де б воно не  знаходилося і з чого б воно не складалося, все те, що їй буде належати на день смерті і, на що вона за законом має право заповідала йому, тому згідно ст.. 1235 ЦК України, він є спадкоємцем за заповітом після смерті ОСОБА_4.

    У встановлений законом 6-ти місячний строк він не звернувся до державної нотаріальної контори м. Первомайська з заявою про прийняття спадщини  через незнання закону.

    Інших спадкоємців крім нього немає.

Згідно п.3 ст. 1272 ЦК України, «зав позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання заяви для прийняття спадщини».

У силу своєї неграмотності він думав, що якщо він має заповіт, то вправі звернутися в Первомайську нотаріальну державну контору з заявою про прийняття спадщини в будь – який час.

    Після смерті ОСОБА_4 на спадкове майно ніхто не претендував.

    Позивач просить визначити додатковий строк для  подання заяви про прийняття спадкового майна : житлового будинку з будівлями та спорудами, який розташований за адресою: АДРЕСА_1,  після смерті ОСОБА_4, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 в один місяць з дня вступу рішення в законну силу.

Позивач позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просив їх задовольнити.

            Представник відповідача Золотівської територіальної міської громади в особі Золотівської  міської ради позов визнала, не заперечувала проти його задоволення.

           Дослідивши обставини справи, суд визнає, що вимоги  підлягають задоволенню.

           Згідно до вимог ч. 1 ст.1270, ч.3 ст.1272 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.  За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

В судовому засіданні встановлено, що згідно свідоцтву про смерть актовий запис № 58 від ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_4, померла ІНФОРМАЦІЯ_1

(а.с. 7).

Згідно заповіту від 17 серпня 2005 р., ОСОБА_4 на випадок своєї смерті зробила таке розпорядження: усе своє майно, де б воно не знаходилось і з чого б воно не складалося, все те, що їй буде належати на день смерті і, на що вона за законом має право, заповіла ОСОБА_2 (а.с. 6).

  Згідно довідки № 1059 від 27 жовтня 2010 р., виданої державним нотаріусом м. Первомайська після смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4, заява про прийняття спадщини не надходила, спадкова справа не заводилась, свідоцтво про право на спадщину не видавалось (а.с.23).

Згідно технічного паспорта  на житловий будинок індивідуального житлового фонду, домової книги, свідоцтва про право власності на житло,  будинок за адресою: АДРЕСА_1, належить ОСОБА_4 (а.с.8-13).

До своєї смерті ОСОБА_4 мешкала за адресою: АДРЕСА_1, що підтверджується записом у домовій книзі (а.с. 12-14).

Відповідно до ст. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Таким чином, ОСОБА_2 є єдиним спадкоємцем, який звернувся до суду з вимогами про визначення додаткового строку  для подання заяви про прийняття спадщини.

              Оцінюючи в сукупності здобуті докази, суд визнає їх достовірними, а вимоги такими, що  підлягають задоволенню, оскільки суд визнає поважною причину пропуску позивачем терміну  для прийняття спадщини. Додатковий строк для прийняття спадщини, про визначення якого просить позивач, суд вважає достатнім для звернення в нотаріальну контору з відповідною заявою.

Керуючись вимогами ст. ст. 1269, 1270, 1272 ЦК України, ст. ст. 10, 11, 60, 78, 212-215 ЦПК України, суд

                                                  В и р і ш и в :

Позовні вимоги ОСОБА_2 задовольнити.

Визначити ОСОБА_2 додатковий строк – один місяць з дня набрання рішенням законної сили для подання заяви про прийняття спадщини на майно після смерті ОСОБА_4 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, а саме на будинок з будівлями та спорудами, який розташований за адресою: АДРЕСА_1.

Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку на апеляційне оскарження.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному суді Луганської області через Первомайський міський суд Луганської області протягом десяти днів з дня його проголошення.

Особи, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня отримання копії судового рішення.

Суддя /підпис/

З оригіналом згідно. Оригінал знаходиться в справі №2-3320/2010р.

Рішення не набрало законної чинності

Суддя  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація