Судове рішення #12539559

                                                                         Справа №2-555\2010р.

  U            

                                          У К Р А Ї Н А

            Ружинський районний суд Житомирської області

 

                                         У  Х  В  А  Л  А

                                 І м е н е м     У к р а ї н и

10 листопада 2010 року

Суддя Ружинського районного суду Житомирської області Руденко З.Б., розглянувши   позовну заяву

ОСОБА_1

до управління Пенсійного фонду України в Ружинському районі Житомирської області

про здійснення виплати надбавки до пенсії як дитині війни,

                                            в с т а н о в и л а:

 09 листопада 2010 року до Ружинського районного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Ружинському районі Житомирської області, в якій позивачка, посилаючись на  ст.ст.3, 15, 82, 88, 118 -120 ЦПК України, просить суд зобов”язати відповідача здійснити їй виплату  підвищення до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком за період з 09.07.2007р.

 Таким чином вказана позовна заява подана у порядку цивільного  судочинства.  

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами»,  який набрав чинності  10.03.2010 року,  суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо спорів з приводу призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за  загальнообов’язковим  державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, речового майна, пайків та грошової компенсації замість них.

 Проте Рішенням Конституційного Суду України від 09.09.2010р. (справа №1-40\2010р.) визнано неконституційними положення Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов”язаних із соціальними виплатами” від 18.02.2010р. та п.2  ч.1 ст.15 ЦПК України в редакції вказаного Закону.

 Визнані неконституційними положення вказаних нормативних актів втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом рішеннь.

Рішення Конституційного суду має преюдиціальне значення для судів загальної юрисдикції при розгляді ними позовів у зв'язку з правовідносинами, які виникли внаслідок дії положень статей законів, що визнані неконституційними.

Таким чином, починаючи з 09.09.2010р. заяви, пов”язані із соціальними виплатами, в тому числі по спорах з приводу призначення, обчислення, перерахунку , здійснення, надання та одержання пенсійних виплат, не  підлягають розгляду в порядку цивільного судочинства.

                                                                                                        2

Відповідно до п.1 ч.2 ст.122 ЦПК України, суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.  

                                                                               

   На підставі викладеного, керуючись ст.122,ст. 293, 294 ЦПК України  суддя

                                             У Х В А Л И Л А :

Відмовити у відкритті провадження по справі за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Ружинському районі Житомирської області про здійснення виплати надбавки до пенсії як дитині війни.

 Позовну заяву ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Ружинському районі Житомирської області про здійснення виплати надбавки до пенсії як дитині війни  повернути позивачці.

 Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Апеляційна скарга на ухвалусуду може бути подана протягом п”ятиднів   з дня її проголошення, а особою, яка не була присутня в судовому засіданні під час проголошення ухвали — протягом п”яти днів з дня отримання копії цієї ухвали.

Суддя                                                                             З.Б.Руденко    

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація