У Х В А Л А
ІМ`ЯМ УКРАЇНИ
16 грудня 2010 року м. Ужгород
Апеляційний суд Закарпатської області в складі :
головуючої Дорчинець С.Г.
суддів Мишинчук Н.С., Марчука О.П.,
з участю прокурора Завальського Я.О, засудженого ОСОБА_1, розглянув у відкритому судовому засіданні кримінальну справу за апеляцією прокурора, який брав участь в розгляді судом першої інстанції на вирок Хустського районного суду Закарпатської області від 04 жовтня 2010 року Справа № 11-724/10 номер рядка статистичного звіту 17
Головуючий у 1-й інстанції Кемінь В.Д.
Доповідач Мишинчук Н.С. .
Цим вироком ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженець та мешканець АДРЕСА_1, українець, громадянин України, з освітою середньою-спеціальною, одружений, працюючий електрозварювальником Хустського ЛВУМГ, несудимий,
засуджений за ч.2 ст. 286 КК України на три роки позбавлення волі без позбавлення права керування транспортними засобами.
На підставі ст. 75 КК України ОСОБА_1 звільнено від відбування призначнеого покарання, якщо він протягом випробувального строку терміном в один рік не вчинить нового зллочину та виконає покладені обов`язки: помідомляґтиме кримінально-виконавчу інспекцію про зміну місця проживання, роботи, періодично з`являтиметься для реєстрації в цей орган.
Стягнуто з ОСОБА_1 в користь поетрпілого ОСОБА_3 чотири тисячі гривень моральної шкоди.
Запобіжним заходом до вступу вироку в законну силу залишено підписку про невиїзд.
За вироком суду ОСОБА_1 визнаний винним у тому, що 29 жовтня 2008 року о 13 год. 10 хв. керуючи автомобілем „Опель Комбо”, держзнак НОМЕР_1, по вул. Колгоспній в м. Хусті виконуючи поворот ліворуч, виїзжаючи з другорядної дороги на головну Об`їзну в порушення правил п. 10.1, п. 16.11 Правил дорожнього руху України , а саме не переконавшись у відсутності небезпеки для інших учасників руху та не врахувавши, що по головній дорозі до перехрестя з боку с. Іза у напряску с. Бороняво рухався автомобіль „ВАЗ 11183”, держзнак НОМЕР_2, під керуванням ОСОБА_3 , виїхав на зустрічну смугу головної дороги, чим допустив зіткнення з даним автомобілем. Внаслідок цього транспортні засоби зазнали механічних пошкоджень, а потерпілий ОСОБА_3 - тілесні ушкодження у виді закритого перелому 5, 6 ребер справа, травматичної лівобічної пахової кили, забійної рани носа, посттравматичного рубця чола та носа з косметичним дефектом обличчя, що вважається невиправним та відноситься до тяжких тілесних ушкоджень.
В апеляції прокурор просить вирок скасувати, у зв`язку з м`якістю призначеного покарання, вважаючи його таким, що не відповідає ступеню тяжкості вчиненого злочину та особі засудженого. Просить постановити новий вирок, яким засудити ОСОБА_1 на п`ять років позбавлення волі із застосуванням ст. 75 КК України на три роки іспитового строку та з позбавленням прав керування транспортними засобами на три роки.
Заслухавши доповідь судді апеляційного суду, виступ прокурора про підтримання апеляції, пояснення засудженого в заперечення апеляції та прохання про залишення вироку без зміни, перевіривши матеріали справи, обговоривши доводи апеляції, апеляційний суд вважає, що апеляція до задоволеня не підлягає з таких підстав.
Правильність кваліфікації, доведеність вини та фактичні обставини справи учасниками процесу не оспорюються, тому апеляційний суд в порядку ст. 365 КПК України перевіряє висновок суду в частині призначення покарання ОСОБА_1.
Вирок суду відповідає вимогам ст.ст. 323, 324 КПК України.
Суд першої інстанції призначив покарання ОСОБА_1 з урахуванням вимог ст. 65 КК України , з урахуваням ступеня тяжкості вчиненого злочину, його особи, позитивних характеристик, його щире розкаяння та активне сприяння розкриттю злочину, а також те, що злочин вчинив уперше.
Обставин, що обтяжують покарання судом не встановлено, а тому суд обгрунтовано призначив покарання в межах мінімального строку позбавлення волі , передбаченого санкцією статті, як достатньої міри кари та звільнив ОСОБА_1 від відбування призначеного покарання з випробуванням, як більш доцільної форми його виправлення. З таким висновком суду першої інстанції погоджується і апеляційний суд.
Апеляційний суд не вбачає підстав для скасування вироку та постановлення нового. Доводи апеляції про необхідність призначення ОСОБА_1 додаткового покарання у виді позбавлення прав керування транспортними засобами, апеляційний суд вважає необгрунтованими та не знаходить підстав для його призначення.
Керуючись ст.ст. 365, 366 КПК України , апеляційний суд
у х в а л и в :
апеляцію прокурора залишити без задоволення, а вирок Хустського районного суду Закарпатської області від 4 жовтня 2010 року щодо ОСОБА_1 – без зміни.
СУДДІ :