Судове рішення #12536951

У Х  В А Л А

АПЕЛЯЦІЙНОГО СУДУ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09.12.2010 року                                                       м. Ужгород

Апеляційний суд Закарпатської області в складі суддів: Дорчинець С.Г. (головуючий)

                                                             Марчука О.П.,  Симаченко Л.І.

 

з участю прокурора –   Сочки І.І.,  підсудного –  ОСОБА_3, захисника –   ОСОБА_4, розглянув у відкритому засіданні кримінальну справу за апеляцією  помічника прокурора  Міжгірського району  на вирок   Міжгірського районного суду Закарпатської області від 22.09.2010 року , яким

ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженець та мешканець АДРЕСА_1  , українець, громадянин України , з середньою освітою, працюючий, одружений, маючий трьох утриманців,   не  судимий,  засуджений :

за ч.2 ст. 307 КК України  на 5 (п’ять ) років позбавлення волі  з конфіскацією майна.

На підставі ст. 75, 76   КК України  ОСОБА_3  звільнений від відбування покарання з випробуванням  з іспитовим строком  3 (три) роки з покладенням на нього обов’язку  повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання та роботи, зявлятися у вказані органи для реєстрації.

У скоєнні злочинів, передбачених ч.1 ст. 309, ч.1 ст.310 КК України виправданий.

Запобіжним заходом підсудному  ОСОБА_3   залишено  підписку про невиїзд.

      Речові докази постановлено знищити.

За вироком  ОСОБА_3   визнаний винним у тому , що  " на городі біля будинку ОСОБА_3 самозасіявся та виріс   мак,  який ОСОБА_3 вирвав разом з корінням , висушив протягом осені 2009 року, перемолов на м’ясорубці  та зберігав у трьох пакетах вагою близько 200 грам у кожному для продажу".

 В апеляції прокурор порушує питання  про скасування вироку   через  невідповідність призначеного  покарання тяжкості вчиненого злочину та особі засудженого внаслідок мякості, невідповідністю висновків суду , викладених у вироку , фактичним обставинам справи , істотним порушенням кримінально-процесуального закону. Зазначає,  що мотивувальна частина обвинувального вироку не містить формулювання обвинувачення , визнаного судом доведеним, із зазначенням місця, часу , способу вчинення та наслідків злочину, форми вини та мотивів злочину, а мотивувальна частина виправдувального вироку -  не містить формулювання обвинувачення , яке пред’явлене підсудному  ОСОБА_3 і визнане судом не доведеним, а також підстави для виправдання підсудного за ч.1 ст. 309, ч.1 ст. 310 КК України з зазначенням мотивів, з яких суд відкидає докази обвинувачення.   З цих підстав просить вирок скасувати , а справу направити на новий судовий розгляд .

Заслухавши доповідь судді, промову прокурора, який підтримав   апеляцію,   пояснення   ОСОБА_3 , ОСОБА_4  який  вказали на безпідставність апеляції прокурора,   перевіривши матеріали справи, обговоривши доводи  сторін, апеляційний суд вважає, що апеляція  підлягає до  задоволення   з таких підстав.

Вирок, який постановляється іменем України, є найважливішим актом правосуддя у кримінальних справах і повинен відповідати вимогам статей 321-339 КПК України.

Справа № 11-697/10                 Номер рядка статистичного звіту: 21

Головуючий у першій інстанції:  Цімбота В.І.

Доповідач: Марчук О.П.

   

-  2  -

Відповідно до вимог ст. 323 КПК України  суд повинен оцінити докази  за своїм внутрішнім    переконанням ,   що ґрунтується  на всебічному , повному і об’єктивному розгляді

всіх обставин справи в їх сукупності,  керуючись законом і постановити законний та обґрунтований вирок.

 Ці вимоги судом не дотримано. У даній справі постановлений щодо  ОСОБА_3  вирок містить істотні недоліки, у зав’язку з чим, його не можна визнати законним та обґрунтованим.

Так, за змістом ч.1 ст. 334 КПК України мотивувальна частина обвинувального вироку повинна містити формулювання обвинувачення , визнаного судом доведеним, з зазначенням місця, часу , способу вчинення та наслідків злочину, форми вини та мотивів злочину. В цій частині вироку наводяться обставини, які визначають ступінь тяжкості вчиненого злочину, та докази, на яких ґрунтується висновок  суду .

За змістом ч.4 ст. 334 КПК України мотивувальна частина виправдувального вироку повинна містити формулювання обвинувачення , яке пред’явлене підсудному  і визнане судом не доведеним, а також підстави для виправдання підсудного з зазначенням мотивів, з яких суд відкидає докази обвинувачення.  

Суд першої інстанції вказаних вимог кримінально-процесуального закону не дотримався:  виклав формулювання обвинувачення  не у категорично-ствердній формі, не зазначив, хто, де, коли , в який спосіб, з яких мотивів і які саме дії вчинив та які наслідки від чого настали.

 Так, у мотивувальній частині вироку відсутній висновок суду які саме дії , що підпадають під ознаки злочину, передбаченого ч.2 ст. 307 КК України вчинив  ОСОБА_3 ,  не конкретизовано його суб’єктивну та об’єктивну сторону , не наведено обставини, які визначають ступінь тяжкості вчиненого злочину,  а виклад формулювання обвинувачення здійснено у довільній формі : розповідь без використання юридично - термінологічної лексики.

Крім того, суд першої інстанції у вироку не навів формулювання обвинувачення , яке було пред’явлене підсудному   ОСОБА_3 у  скоєнні злочинів, передбачених ч.1  ст. 309, ч.1 ст. 310  КК України ,  не здійснив аналіз і оцінку доказів , як тих, що були зібрані на досудовому слідстві , так і подані у судовому засіданні , не навів висновки , про те, чому  суд відкинув докази обвинувачення.

У порушення вимог ст. 334 КПК України, в мотивувальній  частині вироку суд обмежився тільки посиланням  на висновок експерта та показання свідків, як на докази, які підтверджують пред’явлене ОСОБА_3  обвинувачення , не давши їм аналіз.

 Такі порушення вимог кримінально-процесуального закону перешкодили суду повно та всебічно розглянути справу  і постановити законний , обґрунтований та справедливий вирок, а тому, згідно  ч.1 ст. 367, ч.1 ст. 370, ч. 2 ст. 374 КПК України тягнуть за собою його скасування    і повернення справи на новий судовий розгляд  до суду першої інстанції .

При новому розгляді справи  суду необхідно усунути зазначені недоліки,  всебічно, повно й об’єктивно дослідити обставини справи , врахувати доводи викладені  апелянтом , дати належну оцінку доказам в їх сукупності та ухвалити законне рішення.

Якщо за результатами розгляду справи суд прийде до висновку про обґрунтованість доводів  прокурора про  м’якість призначеного  підсудному покарання , то призначене йому покарання  за цим вироком слід вважати таким.

Керуючись ст.ст.365,366 КПК України , апеляційний суд,-

УХВАЛИВ:

апеляцію помічника прокурора  Міжгірського району   задовольнити, вирок  Міжгірського районного суду Закарпатської області від 22.09.2010  року щодо   ОСОБА_3 скасувати, а справу направити на новий судовий розгляд  до того ж суду  іншим суддею.

Запобіжним заходом щодо   ОСОБА_3   залишити підписку про невиїзд.  

   

 Судді:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація