Справа № 2-2059/10 р.
УХВАЛА
Іменем України
15 листопада 2010 року м. Донецьк
Калінінській районний суд м. Донецька Донецької області у складі:
головуюча суддя - Гладка І.А.,
при секретарі - Кумській Л.І
за участю сторін:
представника позивача - Дяченко В.С.
представника відповідача - ОСОБА_2
розглянувши у судовому засіданні справу за позовною заявою ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «БАНК ПРОФЕСІЙНОГО ФІНАНСУВАННЯ» до ОСОБА_4, Дочірнього Підприємства «Глобус Донецьк» «Про стягнення заборгованості»,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовною заявою, якою просив стягнути солідарно з відповідачів заборгованість за кредитним договором у розмірі 3 974,40 та судові витрати.
У судовому засіданні встановлено, що 24.01.2006р. між позивачем, ОСОБА_4 та ДП «Глобус Донецьк» укладений кредитний договір, згідно з яким позивач надав ОСОБА_4 споживчий кредит у розмірі 3 854,40, а ОСОБА_4 зобов’язався повернути кредит до 24.01.2007р. шляхом сплати щомісяця, не пізніше 24 числа, суми не меншої ніж 321,20, а також у разі порушення умов договору штраф у розмірі 10,00 за кожен випадок порушення. Поручителем ОСОБА_4 є ДП «Глобус Донецьк».
Як вбачається з п.10, 11вищевказаного кредитного договору поручитель приймає на себе зобов’язання у разі несплати позичальником відповідних сум у встановленні договором строки сплатити банку необхідну суму протягом двох днів з моменту письмового звернення.
Відповідно до ч.1 ст.15 ЦПК України в порядку цивільного судочинства розглядаються справи про захист порушених прав, свобод та інтересів, що виникають з цивільних житлових, земельних, сімейних, трудових відносин. Крім того, згідно зі ч.2 ст.1 ЦК України до майнових відносин, заснованих на адміністративному або іншому владному підпорядкуванні однієї сторони іншій стороні, а також до податкових, бюджетних відносин цивільне законодавство не застосовується.
Відповідно до ст.16 ЦПК України не допускається у об’єднання в одне провадженні вимог, які підлягають розгляду за правилами різних видів судочинства, якщо інше не встановлено законом.
Виходячи з зазначеного вище, позовні вимоги до ДП «Глобус Донецьк» повинні розглядатися за правилами господарського судочинства, оскільки відповідно до ст. 12 ГПК України спір між двома юридичними особами підвідомчий господарському суду.
Згідно з п.1 ст.205 ЦПК України суд припиняє провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
На підставі викладеного, куруючись ст.ст.15, 205 ЦПК України,-
УХВАЛИВ:
Провадження по цивільній справі в частині позовних вимог ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «БАНК ПРОФЕСІЙНОГО ФІНАНСУВАННЯ» до Дочірнього Підприємства «Глобус Донецьк», про стягнення заборгованості за кредитним договором у сумі 3 974,40 грн. – закрити.
Ухвала суду може бути оскаржена в Апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через суд першої інстанції шляхом подачі, в 5-ти денний строк з дня проголошення ухвали, апеляційної скарги. Особи які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення ухвали суду, можуть подати апеляційну скаргу протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя І.А. Гладка