Справа № 2-а-5341/10
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 грудня 2010 року м. Луганськ
Суддя Жовтневого районного суду м. Луганська Татарінова О.А., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Луганська про зобов'язання провести перерахунок пенсії за віком,
В С Т А Н О В И В :
Позивач зверну ла ся до суду з зазначеним позовом на обгрунтування вказавши, що на її звернення 14.07.2010 року відповідач проіфомував позивача, що з 01.07.2010 року розмір її пенсії складає 835,33 грн., в тому числі: розмір пенсії за віком – 833,01 грн., доплата за понаднормовий стах за 20 років – 124,01 грн., підвищення по ст. 42 – 2,32 грн. Обрахунок пенсії було здійснено із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, із якої сплачені страхові внески, за 2007 рік, яка складає 1197,91 грн. Оскільки вона страхові внески сплати ла в 2007 та 2008 році та перераховані підприємством у повному обсязі, обчислення перерахунку пенсії відповідно до п. 4 ст. 42 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» повинно провадиться за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії, яким є 2009 рік. У зв'язку чим, просить зобов'язати відповідача провести перерахунок пенсії виходячи із середньої заробітної плати, за календарний рік, що передує рік перерахунку пенсії, тобто 2009 рік у розмірі 1650,43 грн., починаючи з 01 липня 2010 року.
У судове засідання позивач не з'яви ла ся, нада ла заяву про розгляд справи за її відсутністю, позовні вимоги проси ла задовольнити.
Представник відповідача УПФУ в Жовтневому районі м. Луганська в судове засідання не з'явився, надав заяву про розгляд справи в його відсутність, згідно заперечень просив відмовити в задоволенні заявлених вимог, посилаючись на Постанову Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 року № 530. Відповідно до якої застосовуються показник заробітної плати в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії за 2007 рік (1197.91 грн.).
До початку судового засідання від сторін надійшли заяви про розгляд справи без їхньої участі. 10.12.2010 року постановлено ухвалу про розгляд справи у порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Судом встановлено, що позивач є пенсіонером та перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Луганська у зв'язку з чим отримує пенсію за віком.
Пенсія відповідачем була перерахована із розрахунку середньої заробітної плати працівників за 2007 рік, тобто 1197 грн. 91 коп.
14.07.2010 року позивач письмово зверну ла ся до відповідача із заявою про здійснення належного перерахунку пенсії, із застосуванням показників середньої заробітної плати (доходу) в середньому на 1 застрахонану особу в цілому по Україні за 2009 рік. На дане звернення позивачеві була надана відповідь відповідно до якої їй було відмовлено в здійсненні перерахунку пенсії.
Відповідно до ч. 4 ст. 42 Закону України «Про загальнообов'язкове пенсійне страхування» у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, проводиться перерахунок пенсії з урахуванням не менш ніж 24 місяців страхового стажу після призначення пенсії незалежно від перерв у роботі. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії здійснюється із застсуванням показника заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії провадиться із заробітної плати за період страхового стажу, зазначені в частині першій етапі 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по України, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік. що передує року перерахунку пенсії. При цьому з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для перерахунку пенсії, період після призначення пенсії не підлягає виключенню згідно із абзацом третім частинами першої статті 40 цього Закону
Підпунктом 3 пункту 11 Постанови Кабінету міністрів України від 28.05.2008 року № 530 «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян» передбачено, що у разі коли застрахована особа після призначення пенсії відповідно до Закону України (1058-15) продовжувала працювати, проводиться перерахунок пенсії і урахуванням не менш ніж 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія за бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 закону (1058-15), із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по України, в якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону (1058-15) враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії, що визначався згідно статті 40 Закону.
Відповідачем за заявою позивача від 14.07.2010 року про перерахунок пенсії із стажу роботи та заробітку, було здійснено перерахунок пенсії із застосуванням середньої заробітної плати на одну застраховану особу в цілому по Україні за 2007 рік, тобто 1197 грн. 91 коп., яка була взята відповідно до ст. 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» у зв'язку з тим, що на момент перерахунок пенсії були відсутні данні про заробітну плату (доход) за 2009 рік в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до вказаного Закону враховується для обчислення пенсії.
На теперішній час відповідачем нараховується позивачеві пенсія із застосуванням показника з якої середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні за 2007 рік.
Відповідно до ст. 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» після отримання даних про заробітну плату (дохід) в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до вказаного Закону враховується для обчислення пенсиї, за календарний рік, що передує року зверненням за призначенням пенсії, пенсія повинна бути перерахована,.
Статтею 19 Конституції України встанонлено, що правовий порядок в Україні грунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влада та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною 4 статті 9 Конституції України передбачено, що у разі невідповідності нормативно-правового акту Конституції України, Закону України, міжнародному договору, згода на обов'язковість якою надала Верховною Радо. України, або іншому правовому акту, суд застосовує правовий акт який має вищу юридичну силу.
Відповідно до ч. 4 ст. 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» перерахунок призначеної пенсії, крім випадків, передбачених частиною п'ятою статті 35, частиною другою статті 18, частиною третьою статті 42 і частиною п'ятою статті 48 цього закону, провадиться в такі строки: у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першою числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну зааву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано після 15 числа.
Керуючись ст. 19 Конституції України, ст.ст. 40, 42 Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», ЗУ «Про Державний бюджет України на 2009 рік", ст. ст. 2, 11, 17, 18, 87, 94, 99, 100, 158-163 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати неправомірними дії Управління Пенсійного Фонду України у Жовтневому районі м. Луганська, які виразилися у відмові перерахунку ОСОБА_1 пенсії із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні за 2010 рік.
Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районної м. Луганська здійснити перерахунок ОСОБА_1 пенсії із застосуванням показника заробітної плати в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачені страхові внески, за календарний рік, який передує року звернення за перерахунком, тобто за 2009 рік у розмірі 1650,43 грн., та виплатити утворену заборгованість з 01 липня 2010 року з урахуванням здійснених виплат.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Жовтневий районний суд м. луганська протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови..
СУДДЯ: О.А. ТАТАРІНОВА