Судове рішення #12530649

Справа № 2 – а - 1472 / 2010 р.

УХВАЛА

    15 грудня 2010 року                                                                                         смт. Ріпки

    Суддя Ріпкинського районного суду Чернігівської області Шляхов В. І., перевіривши на відповідність вимогам Кодексу адміністративного судочинства України (N 2747-IV) (далі КАС України) адміністративний позов ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Ріпкинському районі Чернігівської області, про поновлення строку звернення до суду, визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання вчинити певні дії, -

встановив:

    Позивач з означеним позовом через поштове відправлення звернулася до суду 10 грудня 2010 року.

   Згідно ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються: 1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява; 2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; 3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; 4) зміст позовних вимог згідно з частиною третьою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; 5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків, заява про поновлення строку звернення до адміністративного суду тощо; 6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються. 2. На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач зазначає докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом. 3. До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати. 4. Позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання. 5. Якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.

     За ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; 5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення); 6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом. 2. Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.

    Мною встановлено, що позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу не відповідає, оскільки при зверненні до суду позивачем не сплачено судовий збір в сумі 03 грн. 40 коп., а надані примірники довідки про час проживання на території посиленого радіоекологічного контролю є ксерокопіями, отже їх оригінал до суду не було подано, що виключає можливість задоволення клопотання про звільнення від сплати судового збору. Зі змісту позовної заяви вбачається, що позивач зверталася до відповідача з приводу позовних вимог та отримала відмову. Разом з тим до позовної заяви оригінал відмови відоповідача не додано, і є незрозумілим, яку ж бездіяльність відповідача оскаржує позивач у той час як УПФУ вчинило дії, - відмовило у розв’язанні спору в позасудовому порядку. Викладене унеможливлює з’ясування позовних вимог та відкриття провадження за наявним адміністративним позовом, що тягне залишення його без руху з наданням позивачу строку на усунення недоліків позову.  

На підставі викладеного, керуючись ст. 108 КАС України, суддя -

ухвалив:

    Адміністративний ОСОБА_1 залишити без руху.

    Копію ухвали для виконання невідкладно їй надіслати та запропонувати в п’ятиденний строк з часу отримання копії цієї ухвали подати до суду оригінали довідки селищної ради № 1445 від 01.12.2010 р., відповіді – відмови відповідача від 17.11.2010 р. та виправлену позовну заяву оформлену з дотриманням вимог, визначених ст. 106 КАС України з копіями у відповідності до числа відповідачів. У разі усунення недоліків позовної заяви у встановлений строк, вона вважається поданою в день первинного її подання до суду. Інакше позовна заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

   Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Ріпкинський районний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п’яти днів з дня отримання копії цієї ухвали.   

Суддя                                                                              В. І. Шляхов

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація