Судове рішення #12527739

                                                                                                      Справа №2-1069/2010р.

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

           29 листопада  2010 року Баришівський районний суд Київської області у складі

головуючого судді                      Литвиненко О.Л.

при секретарі                               Лунгул Т.А.

з участю представника позивача    ОСОБА_1

розглянувши у відкритому  судовому засіданні в смт. Баришівка Київської області цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Селищанської сільської ради Баришівського району Київської області, третя особа без самостійних вимог: ОСОБА_3 про встановлення факту належності майна, прийняття спадщини та визнання права власності на майно у спадок,

В С Т А Н О В И В :

         Позивачка ОСОБА_2 звернулась до суду з даним позовом, мотивуючи позовні вимоги тим, що  ІНФОРМАЦІЯ_1 її батько ОСОБА_4. За життя  ОСОБА_4  спадкового договору та заповіту не складав. В день смерті ОСОБА_4 відкрилась спадщина, до складу якої входить житловий будинок АДРЕСА_1. До Баришівської районної державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини позивачка звернулась у встановлений законом шестимісячний термін, але не має змоги отримати свідоцтва про право на спадщину за законом, оскільки  правовстановлюючі документи, які підтверджують право власності спадкодавця на спадковий житловий будинок, не зареєстровані в органах БТІ, що змусило її звернутись з даним позовом до суду.  Даний будинок поАДРЕСА_1 належав на праві власності ОСОБА_4, який помер  ІНФОРМАЦІЯ_1, на підставі договору купівлі-продажу від 25.04.1998 року № НОМЕР_1 посвідченого Баришівською державною нотаріальною конторою. Вважає, що прийняла спадщину, так як у встановленому законом порядку звернулась з заявою про прийняття спадщини до державної нотаріальної контори та має право на володіння, користування та розпорядження спадковим майном. Просить суд визнати за   позивачкою ОСОБА_2 право власності на  житловий будинок АДРЕСА_1, що належав її батьку ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.

         Представник позивачки ОСОБА_5  у судовому засіданні  підтримав позовні вимоги  у повному обсязі та просив суд визнати за   позивачкою ОСОБА_2 право власності на  житловий будинок АДРЕСА_1 так як вона звернулась з заявою про прийняття спадщини до державної нотаріальної контори у встановлений законом шестимісячний термін.

         Представник відповідача по справі Селищанської сільської ради Баришівського району Київської області у судове засідання не з’явився, про день та місце розгляду справи увідомлений своєчасно та належним чином. До суду надійшов лист від Селищанської сільської ради Баришівського району Київської області про визнання вимог позивачки   та з проханням слухати справу у відсутність їх представника, що дає суду підстави для розгляду справи та ухвалення рішення на попередньому судовому засіданні без участі представника відповідача.

         Третя особа п о справі ОСОБА_3 у судове засідання не з’явилася, про день та місце розгляду справи увідомлена своєчасно та належним чином. До суду від ОСОБА_3 надійшла заява про визнання позовних вимог ОСОБА_2 та з проханням слухати справу у її відсутність, що дає суду  підстави для розгляду справи та ухвалення рішення на попередньому судовому засіданні без участі третьої особи по справі.

         Заслухавши пояснення представника позивачки, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заявлений позов є обґрунтованим та таким, що підлягає до задоволення у повному обсязі.

         Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 у віці 74 роки помер ОСОБА_4, про що в Книзі реєстрації смертей 03.05.2010 року зроблено відповідний актовий запис за № 7905 відділом реєстрації смерті у м. Києві. В день смерті ОСОБА_4 відкрилась спадщина, до складу якої входить житловий будинок АДРЕСА_1. Відповідно до наданої суду спадкової справи №448\10 до майна померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 спадкоємиця першої черги за законом дочка померлого ОСОБА_2 02 серпня 2010 року звернулась до шостої Київської  державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини за законом, дружина померлого ОСОБА_3 02 серпня 2010 року звернулась до шостої Київської державної нотаріальної контори з заявою про відмову від прийняття спадщини після смерті її чоловіка. Спадкоємиця ОСОБА_2 не має змоги отримати свідоцтво про право на спадщину за законом на спадковий житловий будинок, оскільки відсутні правовстановлюючі документи, які підтверджують право власності спадкодавця на спадковий житловий будинок. Право власності спадкодавця на спадковий житловий будинок підтверджується договором купівлі-продажу від 25.04.1998 року № НОМЕР_1, відповідно до якого житловий будинок АДРЕСА_1 належав на праві приватної власності ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, але даний договір не зареєстрований в органах БТІ. Оскільки спадкоємиця першої черги за законом ОСОБА_2 прийняла спадщину після смерті ОСОБА_4, так як звернулась до державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини у встановлений законом шестимісячний термін, тому має право на володіння, користування та розпорядження спадковим житловим будинком АДРЕСА_1, який на праві приватної власності належав спадкодавцю ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.

         Відповідно до ст. 1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.

         Згідно до п. 4 Постанови Пленуму Верховного Суду України „Про практику розгляду судами України справ про успадкування” № 4 від 24.06.1983 року шестимісячний строк для прийняття спадщини може бути продовжений судом за заявою заінтересованої особи при доведенні поважності причин його пропуску. Якщо у вказаний строк позивач вступив в управління або володіння спадковим майном або його частиною, суд з цих підстав вирішує питання про визнання права на спадкове майно, а не про продовження пропущеного строку.

         З урахуванням викладених обставин суд вважає за необхідне визнати за   ОСОБА_2 право власності на житловий будинок АДРЕСА_1.

         Встановлене судом стверджується :

- копією паспорта ОСОБА_2, яка народилась ІНФОРМАЦІЯ_2 в м. Києві, серії НОМЕР_2;

- копією свідоцтва про смерть ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1, серії НОМЕР_3, виданого 03.05.2010 року;

- копією свідоцтва про народження ОСОБА_2., батьками якої записані ОСОБА_4 та ОСОБА_3, серії НОМЕР_4  від 5.09.1987 року;

-  копією свідоцтва про переміну прізвища, згідно якого ОСОБА_2. перемінила прізвище на ОСОБА_2 серії НОМЕР_5 від 03.11.1988 року;

-   копією свідоцтва про розірвання шлюбу між ОСОБА_6 та ОСОБА_2 (після укладення шлюбу дружині присвоєно прізвище ОСОБА_2), серії НОМЕР_6 від 09.04.1992 року;

- копією свідоцтва про зміну імені, згідно якого ОСОБА_2. перемінила прізвище на ОСОБА_2 серії НОМЕР_7  від 22.06.2010 року;

-   копією договору купівлі-продажу від 25.04.1998 року , згідно якого ОСОБА_4 купив житловий будинок  в АДРЕСА_1

- копією технічного паспорта на житловий будинок по АДРЕСА_1;

- копією спадкової справи №448\10 до майна померлогоІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4.

                За даних обставин заявлений позов підлягає до задоволення у повному обсязі.

    Керуючись ст.ст.4, 130, 208, 212-215, 218, 273, 223, 294  ЦПК України,  ст.ст. 1268, 1269, 1270, 1273 ЦК України, ст. 12 п.А Постанови Пленуму Верховного Суду України від 22.12.1995 року №20 «Про судову практику у справах за позовами про захист права приватної власності», п.4 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами України справ про спадкування» №4 від 24.06.1983 року,

В  И  Р  І  Ш  И  В :

Позовні вимоги ОСОБА_2 задовольнити у повному обсязі.

 Визнати за   ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 народження право власності на житловий будинок АДРЕСА_1.

На рішення суду може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення та апеляційна скарга   протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до Апеляційного суду Київської області через Баришівський районний суд Київської області.

Суддя                                                         О.Л. Литвиненко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація