Справа №2а-178/10
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 грудня 2010 року смт. Глибока
Суддя Глибоцького районного суду Чернівецької області Цуренко В.А., розглянувши у скороченому провадженні справу за адміністративними позовами ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 до Управління Пенсійного фонду України в Глибоцькому районі Чернівецькій області про визнання неправомірними дій відповідача щодо відмови в нарахуванні та виплаті щомісячної соціальної державної допомоги дітям війни,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 звернулися до суду із вказними позовними вимогами. Просили суд зобов'язати Управління пенсійного Фонду України у Глибоцькому районі Чернівецької області нарахувати недораховану їм, як дітям війни, щомісячну державну допомогу в розмірі 30% мінімального розміру пенсії по віку та забезпечити її виплату за період з 01 січня 2010 року.
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що позовні вимоги підлягають задоволенню частково.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», дитиною війни є особа яка є громадянином України та якій на час закінчення Другої світової війни було менше 18 років.
Позивачі відповідно до ст. 6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни” мають право на отримання державної соціальної підтримки, а саме підвищення до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком.
Згідно ст. 7 Закону України “Про соціальний захист дітей війни” фінансове забезпечення державних соціальних гарантій, передбачених цим Законом, здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.
Відповідно до статті 64 Конституції України конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України.
Згідно ч.ч.3 та 4 ст.8 Кодексу адміністративного судочинства України звернення до адміністративного суду для захисту прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується. Забороняється відмова в розгляді та вирішенні адміністративної справи з мотивів неповноти, неясності, суперечливості чи відсутності законодавства, яке регулює спірні правовідносини.
Пенсійний фонд України діє у відповідності до Положення „Про Пенсійний фонд України” і здійснює свої повноваження на підставі п.15 зазначеного положення через створені в установленому порядку його територіальні управління. Відповідно до Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” рішення про призначення та перерахунок пенсій приймаються районними управліннями Пенсійного фонду України за місцем проживання пенсіонерів.
Таким чином, обов'язок по нарахуванню та виплаті доплати до пенсії позивачів, передбаченої ст.6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни” покладено на Управління Пенсійного Фонду України в Глибоцькому районі Чернівецької області.
Як вбачається із заперечень відповідача, Управління Пенсійного Фонду України в Глибоцькому районі Чернівецької області просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог у зв ’ язку з пропуском строку звернення до адміністративного суду.
Згідно ч. 2 ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
На підставі викладеного, ст.ст. 8, 22, 46, 64, ч.2 ст. 152 Конституції України, ст. ст. 3, 6, 7 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”, керуючись ст.ст. 6, 7, 11, 71, 86, 99, 159-163, 167, 183-2, 186 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 задовольнити частково.
Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України у Глибоцькому районі Чернівецької області донарахувати та виплатити ОСОБА_1, ОСОБА_2, недоплачену щомісячну соціальну допомогу як «Дитині війни» у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком за період з 17 травня 2010 року по 10 грудня 2010 року включно, а ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 – з 23 травня 2010 року по 10 грудня 2010 року включно.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Постанова суду може бути оскаржена в Львівський апеляцiйний адміністративний суд через Глибоцький районний суд Чернівецької області шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови і подачі копії апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Судя:
- Номер: 9104/20190/11
- Опис: про призначення та перерахунок виплат
- Тип справи: Матеріали справи
- Номер справи: 2а-178/10
- Суд: Львівський апеляційний адміністративний суд
- Суддя: Цуренко Віталій Анатолійович
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 17.04.2018
- Дата етапу: 04.05.2018