Судове рішення #12525672

                                                                        КОПІЯ

   

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

_______________________________________________________________    

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 листопада 2010 року                                             м. Хмельницький

Колегія суддів судової палати з цивільних справ

апеляційного суду Хмельницької області  

         в складі :  головуючого судді Шершуна В.В.

    суддів Костенка А.М., Ніколової Б.Ю.                      

                                                   при секретарі Гриньовій А.М.

                                 з  участю ОСОБА_1

   

розглянула у відкритому судовому засіданні цивільну справу № 22ц-5248 за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Городоцького районного суду від 09 вересня 2010 року по справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення аліментів на повнолітню доньку, яка продовжує навчання.

   

Перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів  

 

в с т а н о в и л а :

     

06.07.2010 року позивачка звернулася до суду. Вона вказувала, що перебувала з відповідачем у зареєстрованому шлюбі, який розірваний 03.07.2008 року. ІНФОРМАЦІЯ_3 року у них народилась дочка ОСОБА_3, яка в даний час повнолітня, однак не працює в зв’язку з стаціонарним навчанням в Хмельницькій гуманітарно-педагогічній академії і потребує матеріальної допомоги. Позивачка просила стягнути з відповідача на її користь на утримання дочки ОСОБА_3 аліменти в розмірі ј частини з усіх видів доходу починаючи з дня подачі заяви до досягнення нею 23 років.

Рішенням Городоцького районного  суду Хмельницької області від 09.09.2010 року позов задоволено. Постановлено стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого по АДРЕСА_1 на користь ОСОБА_2 аліменти на утримання ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, в розмірі ј частки всіх видів заробітку щомісячно, починаючи з 06.07.2010 року до досягнення донькою двадцятитрьохрічного віку. Право на утримання припинити у разі припинення навчання ОСОБА_4. Стягнуто з відповідача держмито  на користь держави в сумі 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільних справ.  

Не погоджуючись з рішенням суду, ОСОБА_1 оскаржив його в апеляційному порядку. Він просить рішення суду змінити і зменшити розмір стягнутих з нього аліментів до 200 грн. щомісячно до закінчення дочкою навчання. При цьому, апелянт посилається на неповне з’ясування судом обставин, що мають істотне значення для справи. На думку апелянта, суд залишив поза увагою його стан здоров’я (виразкова хвороба і потреба в оперативному лікуванні правого колінного суглобу), а також те, що він перебуває у фактичних шлюбних стосунках з іншою жінкою у якої є двоє дітей і яка вагітна, чекає ______________________________________________________________________________

Головуючий у першій інстанції – Сакенов Ю.К.                        Справа № 22ц-5248

Доповідач -  Шершун В.В.                                                                                   Категорія № 46, 48  

дитину від нього. Крім того, з нього стягнута судом значна сума – 348 300 грн. на користь ОСОБА_2. Таким чином, на думку позивача, суд не визначив чи може він за вищевикладених обставин сплачувати аліменти позивачці у визначеному розмірі.

Колегія суддів вважає, що апеляція задоволенню не підлягає.

Стаття 308 ЦПК України встановлює, що апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Судом першої інстанції вірно встановлені фактичні обставини справи, дана їм правильна оцінка, а його висновки узгоджуються з матеріалами справи і відповідають закону.

Так, судом встановлено, що ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3 є дочкою відповідача і не працює – навчається стаціонарно.

Стаття 199 СК України встановлює, що якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.

Право на утримання припиняється у разі припинення навчання.

Право на звернення до суду з позовом про стягнення аліментів має той з батьків, з ким проживає дочка, син, а також самі дочка, син, які продовжують навчання.

 Колегія суддів вважає, що розмір і спосіб стягнення аліментів з відповідача відповідає вимогам ст.199 СК України, а доводи апелянта про неможливість стягнення з нього названої суми є надуманими.

Так, саме такий розмір – ј частини з цих видів доходів стягувалась з відповідача на дочку до досягнення нею повноліття.

Факт перебування відповідача у фактичному шлюбі з іншою жінкою у якої є двоє дітей не може впливати на розмір аліментів, які стягуються на користь позивачки, оскільки відповідач не зобов’язаний утримувати цих дітей, що стосується вагітності його спів жительки, то лише після народження дитини, і визнання апелянтом у встановленому законом порядку свого батьківства щодо неї, і за наявності до цього законних підстав, апелянт зможе у встановленому законом порядку ставити питання про зменшення розміру аліментів, які стягуються з нього на користь ОСОБА_2

Не приймає до уваги судова колегія і посилання апелянта на стан його здоров’я, оскільки він не надав доказів, які б свідчили про матеріальні витрати, пов’язані з хворобою.

Що ж стосується факту стягнення з відповідача на користь ОСОБА_6 (його брата) значних сум, то таке стягнення має місце на підставі боргових розписок апелянта, які не були визнані позивачкою в позові до якої в цій частині було відмовлено.

Доводи апеляції не спростовують висновків суду першої інстанції.

Рішення суду відповідає матеріалам справи і підстав для його скасування в межах доводів скарги та заявлених вимог не вбачається.        

Керуючись ст.ст. 307, 308, 313, 314, 315, 317 ЦПК України, колегія суддів

у х в а л и л а:

Апеляційну скаргу  ОСОБА_1   відхилити .

Рішення Городоцького районного суду від 09 вересня 2010 року залишити без зміни.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, проте може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили.

    Головуючий /підпис/

   Судді /підписи/

Копія вірна: суддя апеляційного суду                                                  В.В. Шершун  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація