Судове рішення #12524666

                                                   

                                          П О С Т А Н О В А

                                                                        № 2-а-320 /2010 від 17.11.2010 року

29  листопада  2010 року                   Суддя Шумського районного суду Тернопільської області  Олійник Т.М., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1  до Управління Пенсійного Фонду  України в Шумському районі про   визнання дій протиправними та зобов’язання здійснити перерахунок  та виплату соціальної допомоги як дитині війни за період часу, починаючи із  17 травня  2010  року.

                                       В С Т А Н О В И В :

              Позивач звернувся до суду із адміністративним позовом до відповідача   про    визнання дій протиправними та зобов’язання здійснити перерахунок  та виплату соціальної допомоги як дитині війни за період часу, починаючи із   17 травня 2010 року.

                Позивач ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1  ,  і відповідно до   Закону України « Про соціальний захист дітей війни» відноситься до соціальної категорії – «Дитина війни» , про що   в пенсійному посвідченні  зроблено відмітку  « Дитина війни» управлінням праці та соціального захисту населення Шумської РДА  .

Статтею 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» встановлено, що дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.

В Законі  України « Про державний бюджет на  2010р»  ст. 6 Закону України « Про соціальний захист  дітей війни»  не викладено в новій редакції І Верховна Рада не уповноважувала Кабінет Міністрів  своїми постановами зменшувати розмір цієї соціальної допомоги  із 30 % до 10 %, тому суд не приймає до уваги заперечення відповідача  щодо нарахування соціальної допомоги позивачці, як дитині війни  в розмірі 10% мінімальної пенсії за віком на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 28 травня 2008 року № 530 « Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян».

 Починаючи із травня 2010 р.р.  позивач отримує надбавку до пенсії, як дитина війни  в розмірі  49.80 грн. ,  що складає 10 % мінімальної пенсії за віком , а не 30%, як це передабчено ст. 6 Закону України « Про соціальний захист дітей війни» ,  про що відповідачем видано довідку № 1277 від 16 листопада  2010 року.

Тому   вважаю, що дії відповідача щодо нарахування позивачу  надбавки  в розмірі меньшому, ніж це передбачено ст. 6 Закону України   « Про соціальний захист дітей війни» слід визнати  неправомірними  та зобов’язати провести нарахування та виплату   надбавки до пенсії ,як дитині війни на підставі ст. 6 Закону України « Про соціальний захист дітей війни» / 30% мінімальної пенсії за віком/ за період часу із   17 травня 2010 року   з урахуванням раніше виплачених сум.  

На підставі  наведеного, керуючись   ст.6 Закону України « Про соціальний захист дітей війни»  ,  Законом України « Про державний бюджет на  2010р.», ст.ст.183-2  КАС України, суд –

                             П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1   задовольнити  .

Визнати дії   Управління Пенсійного фонду України в Шумському районі Тернопільської області  по  ненарахуванню та  невиплаті ОСОБА_1  надбавки, передбаченої статтею 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» за період  часу із 17 травня 2010 року     неправомірними.

 Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в Шумському районі Тернопільської області   нарахувати та виплатити  гр. ОСОБА_1  надбавку до пенсії , передбачену статтею 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»  у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком за період часу   , починаючи із 17 травня 2010 року    із врахуванням  раніше нарахованої та виплаченої.

 

          На постанову може бути подано  апеляційну скаргу сторонами до Львівського  апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з моменту отримання копії цієї постанови через Шумський районний суд.

 

СУДДЯ:  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація