№2-О-167/10р.
Р І Ш Е Н Н Я
І МЕНЕМ У К Р А Ї Н И
13 вересня 2010 року Комінтернівський районний суд Одеської області в складі:
судді Рудніцького В.А.,
при секретарі Сухіні Н.В.,
розглянувши в відкритому судовому засіданні в смт Комінтернівське справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту належності правовстановлюючого документу,
В С Т А Н О В И В:
Заявник звернувся до суду з заявою 14 липня 2010 року.
В судовому засіданні в обгрунтування своїх вимог представник заявника ОСОБА_2 послався на наступне.
06 жовтня 1975 року його батько ОСОБА_3 купив за договором купівлі-продажу будинок АДРЕСА_1.
У вказаному договорі при написанні його по-батькові допущено помилку вказано «ОСОБА_4» в той час, як правильно має бути «ОСОБА_3» .
03 жовтня 2005 року ОСОБА_3 заповів все своє майно, де б воно не знаходилось та з чого б воно не складалось, заявниці ОСОБА_1
ІНФОРМАЦІЯ_1 – ОСОБА_3 помер.
При оформленні права власності на житловий будинок було виявлено розбіжності в написанні по-батькові в договорі купівлі-продажу та в інших документах, у зв’язку з чим їй рекомендовано звернутися до суду з відповідною заявою.
Представник Комінтернівської районної державної нотаріальної контори в судове засідання не з’явився, причини неявки суд не повідомив, однак надав до суду заяву, в якій порушує клопотання про розгляд справи щодо встановлення факту належності правовстановлюючого документу.
Вислухавши пояснення представника заявника та дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заява підлягає задоволенню за таких підстав.
На підставі договору купівлі-продажу будинку від 06 жовтня 1975 року, яке посвідчено секретарем Свердловської сільської ради Комінтернівського району, зареєстрований в книзі для записів нотаріальних дій за №59, житловий будинок з надвірними господарчими будівлями та спорудами, розташований за адресою: АДРЕСА_1 у якому допущено помилку і по-батькові вказано «ОСОБА_4» в той час, як правильно має бути «ОСОБА_3» .
В паспорті громадянина України його по-батькові було вказано «ОСОБА_3».
На підставі довідки Свердловської сільської Ради №218 від 13 травня 2010 року, житловий будинок з надвірними господарчими будівлями та спорудами АДРЕСА_2 значиться в погосподарській книзі №39 особовий рахунок №НОМЕР_1, що належить померлому ОСОБА_3.
Згідно довідки Свердловської сільської Ради №220 від 13 травня 2010 року, ОСОБА_3 постійно проживав до дня своєї смерті у будинку АДРЕСА_2.
Згідно зі ст. 256 п.6 ЦК України суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім’я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім’ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
При таких обставинах суд вважає, що від встановлення факту належності правовстанавлюючого документу заявнику залежить виникнення, зміна або припинення її майнових прав.
На підставі п.6 ст.256, 258 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В:
Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту належності правовстановлюючого документу задовольнити.
Встановити факт того, що договір купівлі-продажу житлового будинку АДРЕСА_1 №59 від 06 жовтня 1975 року, виданого секретарем Свердловської сільської ради Комінтернівського району Одеської області, належить ОСОБА_3 у якому помилково вказано по-батькові «ОСОБА_4», який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції в 10-денний строк з дня проголошення.
Суддя: підпис
КОПІЯ ВІРНА.
Суддя: