Справа № 2-а-263/2010р.
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 листопада 2010 року смт Березнегувате
Суддя Березнегуватського районного суду Миколаївської області Міщенко Г.В. розглянувши у скороченому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Березнегуватському районі Миколаївської області про зобов'язання здійснити нарахування недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги «Дітям війни»,
ВСТАНОВИВ:
02.11.2010 року ОСОБА_1 звернулась до суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в Березнегуватському районі Миколаївської області в якому зазначила , що за своїм соціальним статусом відноситься до категорії громадян , які є «дітьми війни» та має право згідно Закону України « Про соціальний захист дітей війни» на щомісячну доплату до пенсії у розмірі 30 відсотків від розміру мінімальної пенсії за віком . Право на вказану доплату підтверджено рішенням Конституційного суду України від 28.05.09 року. Оскільки Управління пенсійного фонду України в Березнегуватському районі Миколаївської області не здійснює відповідні нарахування просила визнати незаконними дії відповідача та зобов'язати здійснити відповідне нарахування за період з 01.01.2007 року по 01.11.2010 року .
05 листопада 2010 року судом постановлено ухвалу про відкриття скороченого провадження у справі за вимогами в межах строку позовної давності: вимоги позивачки в частині зобов'язання нарахувати та виплатити щомісячне підвищення до пенсії як дитині війни з 01.01.2007 року по 01.05.2010 року залишено без розгляду.
Представник управління Волинець М.В.( за довіреністю) надала суду письмові заперечення проти позову , в яких просить суд відмовити в задоволені позовних вимог , з тих підстав , що на даний час відсутній механізм реалізації права позивача на нарахування і виплату їй спірного підвищення пенсії, оскільки визначений Законом України « Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування » розмір мінімальної пенсії за віком даних відносин не стосується, на відсутність фінансування та правомірність своїх дій.
Відповідно до вимог ч.4 ст. 183-2 КАС України суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово , без проведення судового засідання та виклику осіб , які беруть участь у справі.
Суддя, перевіривши матеріали справи приходить до наступного .
Позивач отримує пенсію за віком і на нього розповсюджується дія Закону України «Про соціальний захист дітей війни ». Згідно зі статтею 6 Закону , дітям війни пенсії, або щомісячне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.
Мінімальний розмір пенсії за віком встановлений ч. 1.ст. 28 Закону України « Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування » від 09 липня 2003 року і дорівнює прожитковому мінімуму для осіб , які втратили працездатність .
Частиною 3 статті 4 зазначеного Закону передбачено що прожитковий мінімум на
одну особу , а також окремо для тих , хто відноситься до основних соціальних і
демографічних, груп населення, щороку затверджується Верховною радою України в
законі України про Державний бюджет України на відповідний рік.
Ст..70 Закону України «Про Державний бюджет на 2010 р.» Кабінету міністрів України надано право у 2010 році встановлювати розміри соціальних виплат, які відповідно до законодавства визначаються залежно від розміру мінімальної заробітної плати , в абсолютних сумах в межах асигнувань, передбачених за відповідними бюджетними програмами названа норма передбачає встановлення в абсолютних сумах лише тих виплат, вихідним критерієм розрахунку яких є розмір мінімальної заробітної плати. Відповідно її дія не поширюється на спірні правовідносини , оскільки розмір зазначених соціальних виплат згідно із Законом України «Про соціальний захист дітей війни» залежить від розміру мінімальної пенсії за віком .
Отже нарахування та виплата у 2010 році дітям війни підвищення до пенсії або щомісячного грошового довічного утримання , чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії , повинні здійснюватись відповідно до норм Закону України « Про соціальний захист дітей війни ».
Ст..52 Закону України «Про Державний бюджет України на 2010 рік та внесення змін до деяких законодавчих актів » був затверджений прожитковий мінімум на одну особу , яка втратила працездатність: з 1 січня - 695 грн., з 01 квітня - 706 грн., з 01 липня -709 грн., з 01 жовтня 723 грн., з 01 грудня - 734 грн. Розміри соціальних державних гарантій на 2010 рік , що визначаються, залежно від прожиткового мінімуму , встановлюються відповідними Законами України, цим Законом , та нормативно правовими актами Кабінету Міністрів України.
Цими законами будь - яких змін до ст.. 6 «Про соціальний захист дітей війни» не внесено та дію цієї статті не зупинено.
А тому, відповідач повинен проводити нарахування та виплату підвищення до пенсії у розмірі 30 відсотків , відповідно до ст..6 вказаного вище Закону, виходячи з розміру прожиткового мінімуму, встановленого ст.. 52 Закону України « Про державний бюджет на 2010 рік » та з наступними змінами його розміру.
Таким чином, адміністративний позов ОСОБА_1 в частині позовних вимог до Управління Пенсійного фонду України про зобов'язання нарахувати та виплатити недоплачену як дитині війни щомісячну соціальну допомогу з 02.05.2010 року по 01.11.2010 року підлягає задоволенню на підставі ст.. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», Закону України « Про Державний бюджет України на 2010 рік »,та ст.. 2,7,14,158-163,183-2 КАС України,
ПОСТАНОВИВ:
Позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Березнегуватському районі Миколаївської області про зобов'язання нарахувати та виплатити щомісячне підвищення до пенсії як дитини війни - задовольнити .
Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Березнегуватському районі Миколаївської області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 доплату до пенсії у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком з 02.05.2010 року по 01.11.2010 року відповідно до Закону «Про соціальний захист дітей війни» з урахуванням фактично здійснених виплат.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом 10 днів з моменту отримання копії постанови, з подачею копії скарги до суду апеляційної інстанції.
Суддя Міщенко Г.В.